Jump to content
FAS Goran
alfini0507

Fiat Nuova Croma 1.9 multijet Black Beauty

Recommended Posts

Moje iskustvo je sledeće - što jeftinije, to veće ulaganje. Ispravljanje, farbanje....

 

Možeš bitati sa Afle, Opela, Saab. Samo obrati na ET. Nisu velike razlike, mislim da se kreću od 36 (ubačena) do 42 (izbačena) ali razlika može biti primetna samo estetski.

 

Kucaj na KupujemProdajem 5x110 17. ;)

Edited by Martin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko mi je lepsa Croma restyle od prve novije verzije. 

A jesu joj te tockice pozadi dizajnirali (oblik karoserije) ... Bukvalno da turis sto vecu felnu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, Martin said:

Moje iskustvo je sledeće - što jeftinije, to veće ulaganje. Ispravljanje, farbanje....

 

Možeš bitati sa Afle, Opela, Saab. Samo obrati na ET. Nisu velike razlike, mislim da se kreću od 36 (ubačena) do 42 (izbačena) ali razlika može biti primetna samo estetski.

 

Kucaj na KupujemProdajem 5x110 17. ;)

 

Da dodam, sto je ET manji to tocak ide vise napolje, a sto je veci vise unutra, tj veca je verovatno da zakaci amortizer ili pri motanju podkrilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tri klinca od kojih je jedan upravo polozio... Ne volim da stavim decu u auto i da razmisljam sta moze da se desi... btw svasta sam video sto se saobracajnih nesreca tice pa je to mozda razlog vise da odrzavam auto u sto boljem stanju ako je ikako moguce...

PS Ovo nije prava kilometraza ali mislim da sam na pocetku teme tamo negde i spomenuo to... Za divno cudo odstupa samo nekih 30 iljadarki u plusu kako su u Goranovom servisu utvrdili...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preventivna kontrola zarad eventualnog ciscenja MAP senzora posle nekih 4god od blokiranja EGR ventila... Onaj sto je izmislio EGR off "Da bude ziv 100god i da mu kuca peva i da mu unicici idu po avlije i da igru..."7b82fff323427ab5003a46a12fc7dd00.jpg5a0983143fd44492a6103b940b74500d.jpg

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Docekah i ja pucanje opruge... Zadnja... To je puklo ne pitaj a silazio sam sa trotoara kao po jajima...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Debela stigla u Risan... Smederevo-Risan 511km... Ali...

Gore, dole sa 547 lakat krivina... Put od 500 i kusur km se otegao na oko 10h u autu... Izmedju Cacka i Zlatibora maglustina u talasima katastrofa... Ajde sto je put kroz CG takav kakav je ali crnogorska ogranicenja od 50 i 60km/h na gomili deonica gde ladno mozes da vozis bar 80 nemaju logike nikakve... Isao sam preko granicnog prelaza Jabuka pa na Zabljak i Savnik... 3 pauze od po 15ak min...

Jbga, izgleda da sam navikao na put do Grcke... Poslednji put sam bio u CG daleke 2006 pa mozda i godine cine svoje... Stigao sam na odrediste mrtav umoran...

Rekoh gore Debela stigla u Risan ali me je malo usput strecnula...

Pre polaska mi upalio onu lampicu za ulje dok sam isao po gorivo... "Check Oil Level" Vruc motor jbga, ne mogu da proverim nivo... Sipam gorivo, ostavim ga 15-20 min, merac pokazuje izmedju min i max... Tako ga i pratim stalno... Upalim posle sve OK... Krenemo na put on izmedju Cacka i Uzica opet isto... Ja uzmem i dolijem mu 300-400gr ulja, upalim ga opet i sve do mora OK... Ne pali vise...

Kilometar od mora upali mi trouglic u krugu i ispisa poruku "Hill Holder unavailable" na 10ak sec dok sam isao nizbrdo i ugasi je... Jbm li ga sta mu bi...

Nisam ga kacio na dijagnostiku ali me malo streca oko srca ono za Oil Level zbog povratka kuci... Aj da je auto put ali sve one uzbrdice i krivine koje me ocekuju nazad u kombinaciji sa visokim temperaturama...

A da... Evo i jedne fotkice poslednje stencuge sa koje sam sisao do mora...

45faa50b1dc894e54b026d8144c61004.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg, iz NS do Baošića mi efektivno treba ispod  9h, ukoliko nema gužve na granici. Sa decom i rasterećeno ove godine smo putovali 12h sa pauzom od sat vremena na Zlatiboru i 2h na Žabljaku. 

Onu deonicu od NK do Risna vozim 80+ uglavnom. Krivina ima samo oko Šavnika i posle mosta na Tari. Tu je jedino usporenje. 

Sada me je prvi put zaustavila policija gde sam vozio 60+ u Pljevljima ali su bili ok. Videli deca u kolima. A ograničenje kroz Pljevlje 40 kmh. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne znam... Ili je mene malo poteralo sa maglom i sto nisam bas odmoran seo u auto ali generalno ubise sa ogranicenjima gde za njima nema potrebe... A sa strane obicno vozim po ogranicenju... Jbga ne znam da li bi upalila sluzbena preko granice...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni taj put baš odgovara za vožnju. Ako isključimo deo od Zlatibora do Jabuke koji je zreo za rekonstrukciju, po CG do mora se rupe mogu nabrojati na prste jedne ruke. Uglavnom nov i širok put i lepi predeli. 

Grčka jeste bolja ali mi malo muka da stavim ciglu na gas i do mora ništa sem pumpe. A moraću opet do Jonskog mora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Jonsko mozda i ja zapalim sledece godine... Do sada nisam isao na tu stranu...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze za oil level ima dal je magistrala ili auto put? :D Proveri nivo ulja sutra kad je hladna i bice ti jasno sve.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja crna magistrala... Ovo oko gore spomenutog Savnika je najbolje preci na magarcima... Ma znam da nema neke razlike sto se tice nivoa ulja nego racunam da motor radi malo rasterecenije, nema naprezanja i odlaska u obrtaje da savladas "S" ili lakat krivinu u usponu od 7-8% ako sam dobro zapamtio...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se sećam....:D

Lampica beše zbog prljavog senzora ili nije resetovan servis prilikom zamene ulja, a "Hill Holder" ukazuje na problem sa nekim konektorom (al obicno ide u paketu sa greškom na ABS i ESP).

 

Nije ništa zbog čega bi stao na sred Crne Gore, uživaj u odmoru!!!! :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na recima utehe kolega... Ne nije servisni interval... Koliko se secam tada blinka a ne svetli u kontinuitetu... Proverih sad ulja i na max je... Videcemo za nazad... Moguce da je senzor...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Debela se vratila iz Crne Gore... Lapica za "Oil Level" se vise nije javljala... Moguce da je bilo do onih dosutih 300-400gr... Izdrzala je lepo sve moguce Crnogorskohercegovacke testove izdrzljivosti natovarena u full-u sa dvoje odraslih i dvoje sesnaestogodisnjaka...

Put na dole, do Risna bio je preko Zabljaka i Savnika, granicni prelaz Jabuka iz Smedereva u dizini od 511km. Nazad se islo prvo do Trebinja pa odatle preko Bilece, Gacka, Foce, Gorazda i Visegrada ponovo na Smederevo preko Tare...

U Smederevu je pre polaska debela natankirana u full-u iz kanistera kada je resetovan "Trip B" ali sam negde usput pri povratku iz Risna proveravajuci kilometrazu izgleda zabrljao nesto i slucajno opet resetovao "Trip B" tako da nemam podatke o prosecnoj brzini niti kilometrazi...

U svakom slucaju posle predjenih 780km pp Google Maps od Smedereva do Visegrada gde je opet natankiran do vrha sipano je 44,6l... Mozda je stalo litar dva vise pri sipanju iz kanistera na pocetku jer pistolj izbaci ali verujem da to ne menja mnogo cifru... U svakom slucaju racunica ispada oko 5,73L/100km i to najcesce voznja u 3 i 4b jer auto puta skoro i da nema, retko kad u 5oj na nekom pravcu a po Crnogorskim Rally deonicama posle Zabljaka oko Savnika neretko i 2b na lakat krivinama u usponu... E sad, kao sto rekoh prosecnu brzinu nemam ali sumnjam da je preko 50-60km/h sobzirom na karakteristike puteva i ogranicenja na njima kojih sam se u vecini slucajeva pridrzavao...

Ja extra zadovoljan ovakvom potrosnjom ako se uzme u obzir sve gore navedeno uz cinjenicu da je prazan auto negde oko 1,6T...

Evo i mesta gde je debela spavala 10 dana na primorju... 1e3aa34f4c073aa7fced1b5497883040.jpgd1572df5488e98cbaf677ada95085e6c.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze lampica sa tih 300-400gr sigurno :D Ne znam sta je mrcvaris i kruzis ko kisa oko Kg, mogo si lepo kod mene pa na kosovo i Albaniju i dok trepnes na moru si. Sve sesta brzina i tempomat :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...