Jump to content
FAS Goran
alfini0507

Fiat Nuova Croma 1.9 multijet Black Beauty

Recommended Posts

Za šolje imaš svašta....ali uz šolje, uzmi i ležajeve. Prodaju se odvojeno, al kad skida jedno, zameni i drugo. 

 

Poluosovina - šta sa njom, kako znaš da je za zamenu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da i mislio sam komplet... Sto se poluosovina tice klasika sa vibriranjem pri ubrzanju, narocito pod opterecenjem i uzbrdo, izmedju 70 i 90...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/3/2020 at 10:11 PM, alfini0507 said:

Ma da i mislio sam komplet... Sto se poluosovina tice klasika sa vibriranjem pri ubrzanju, narocito pod opterecenjem i uzbrdo, izmedju 70 i 90...

Gde ti je luft na osovini? Solje klasika, to kao da im je mana. I kod mene su otisle moraju se menjati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da pocastimo debelu na danasnji praznik...

PS PK moguce je da moze ide odvojeno... Stvarno ne znam... Sto se poluosovine tice cini mi se da mi trapadzija rece da je problem u onom delu blize menjacu...

 

cd75859cdbfc28d3381d9134a855e127.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je ovo, neka nova moda na forumu u zadnje vreme, da se kace fotke kada se napuni pun rezervoar?

Nisam u toku, moram da otvaram polako predstavljanje Black Mambe :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan pa sta cekas?

Pa jel "tonzla bado" ili nije?

btw trpeli smo dugo jako poznate vibracije izmedju 70 i 90km/h uslovljene dotrajalim soljama poluosovina tako da su napokon narucene po preporuci clana@Pera71 i na redu je njihova zamena... Takodje je zakazan i remont anlasera i provera alternatora...

Idemo dalje sa redovnim odrzavanjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, alfini0507 said:

@Ivan pa sta cekas? emoji51.png

Pa jel "tonzla bado" ili nije? emoji43.png

btw trpeli smo dugo jako poznate vibracije izmedju 70 i 90km/h uslovljene dotrajalim soljama poluosovina tako da su napokon narucene po preporuci clana@Pera71 i na redu je njihova zamena... Takodje je zakazan i remont anlasera i provera alternatora...

Idemo dalje sa redovnim odrzavanjem...

Sta si uzeo sve? Koju marku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 20 hiljadarki... Par stotina dinara preko...

 

A da... Anlaser odradjen, punjenje kako treba... Ono sto sam primetio, zamolio bih komentar nekog od potkovanijih clanova znanjem, pre remonta pri paljenju se desavalo da zatrese, nesto kao kad je los onaj famozni nosac motora kod menjaca ili kad je plivajuci pod znakom pitanja... A plivajuci je menjan u kompletu sa setom kvacila pre oko godinu dana... Od remonta anlasera pali tako meko da ne mogu da verujem... Koja je fora da je takva razlika pri paljenju? Naravno auto uvek palim sa pritisnutim kvacilom...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel menjan bendiks?Isto iskustvo sam imao sa librom, samo što sam ja zamenio alnaser, uzeo drugi polovam. Takodje je nekako mekse palio. Al kod mene je bendiks glavio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bendiks nije menjan koliko sam shvatio majstora... Samo cetkice, njihov valjda neki nosac, biksne i to je to... Klasican remont anlasera...

Prokupcanin, moguce je to sto kazes...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Debela ostavljena kod majstora da zameni poluosovine... E da, interesuje me jel pri zameni iscuri nesto menjackog ulja? Pitam zbog nadasve poznatog M32...

PS Nabavljene kod ovih sa slike po preporuci clana@Pera71 Zeta Erre

 

4772e917674cf0b8a209cab627efbf29.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, neshaoct said:
[mention=15358]alfini0507[/mention]
 
Kod njih je jeftinije nego kod uvoznika?
https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64639-zeta-erre-by-autoricambi/

Desna samo onaj deo do menjaca, ne kompletna...
 

4 hours ago, Martin said:
Ne znam dal iscuri ili ne, ali planiram da sipam neko gušće ulje u M32. 

Ja bih se drzao ipak preporuke plus aditiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...