Jump to content
FAS Goran
alfini0507

Fiat Nuova Croma 1.9 multijet Black Beauty

Recommended Posts

Moja deviza - kompromis je felna za inch manja od fabricki maksimalno predvidjene za taj model (performanse/udobnost/izgled/odrzavanje/cena novih guma). Obicno to i teram na svojim automobilima.

A gledam kako prave ove nove modele, sta god da stavis izgleda malo. Kolega uzeo zadnji Qashqai, bas gledasmo zajedno zimske - 19'' guma, cena neke premium je vec da se prevrnes, mogu sebi za te pare da uzmem dve premium 17''. Ili recimo ovi zadnji RenoLi, videli ste verovatno Scenic sa 195/55/20 :blink: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Braco, prijatelji....nije lepo tako pricati
Sta da vam kazem, sa Cromom sam iskusio vrhunac Fiatove ponude za ozbiljnog, porodicnog coveka i jednostavno sam bio prinudjen da evoluiram
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste tema još iz prošle godine :D, ali tek sada je vidim... 

Čestitam na Cromi, ako dođe prilika veći točak (kao što ste već pričali), i ima da bude :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odmah po Božiću odradjen veliki i mali servis kod Gorana na Altini... Danas resene klapne na usisnoj i odradjen EGR off... Za sada to a DPF po Goranu da sacekamo ako pocne da zeza pa onda da ga resavamo... Posle zavrsenog posla sedoh sa Goranom da provoza jedan krug da vidi kako se ponasa auto i tad svatih da ova mašina bukvalno jede asfalt a sere kocku kad je zgazis po gasu...

Uglavnom zadovoljan sam kako uslugom u Goranovom servisu tako i njegovom konstatacijom da sam ubo relativno dobar primerak...

Za sada ostaje da resim bravicu gepeka koja ne otkljucava zajedno sa svim vratima vec samo na posebno dugme za gepek i grejace sedista koji za sada ne rade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslo se na letnje tockiće i pao kupanjac... Bravica na gepeku nekako skarabudzena i evo vec mesec i po dana sljaka bez problema... Ostalo jos grejace da resimo... Za sada da kucnem u drvo...

 

96e13ea2fd73684b8000f357bd51eb08.jpg929abb6fc53abba267b7dba7d74fd913.jpg99db088d9fdb4bfcc10a4c6a8dd4b700.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, alfini0507 said:

Ostalo jos grejace da resimo...

Ma, ne trebaju ti. :cool: Ne samo zato što ide sad toplo vreme, već i inače.

Koristio sam ih jedno 5 puta na Alfi za ove dve zime, a još su kožna sedišta pa kad je baš hladno zna da bude neprijatnije nego na materijalu kao u tvojoj Cromi. Šta ako se izmučiš da središ, a onda ćeš koristiti 3 puta da vidiš kako je...i posle mooooožda još jednom. :D:D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre pet sest dana posle voznje od 2km po zaustavljanju na parkingu pocelo da purnja iz auspuha kao ludo... Pretpostavih da je zapoceo regeneraciju... Nisam mogao da krenem u voznju pod visim obrtajima zbog nemanja vremena za to ali mu drzah gas negde na oko 2500rpm i posle par minuta izgubi se dimna zavesa...

Danas ulazim u auto i momentalno po paljenju zvucni signal uz upaljen zuti trougao sa uzvicnikom u sredini i poruka na displeju "Anti pollution filter clogged"... Isteram ga na pravac i trecom na oko 3000rpm nekih 15ak km nakon cega se lampica ugasila... Ono sto me cudi je da u toku voznje uopste nisam primetio bilo kakav dim iza vozila...

Ima li neko ideju sta se desilo? Jbga nikako da kupim elm32... Jel prvi put na parkingu nije odradio regeneraciju kako treba pa sam posle par dana dosao u gore opisanu situaciju? Jel sad sve OK ili treba da se zabrinem?

Izgleda da cu u skorije vreme kod nekog hirurga da mi odstrani DPF jer sam bas alergican na zute lampice...

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, alfini0507 said:

Danas ulazim u auto i momentalno po paljenju zvucni signal uz upaljen zuti trougao sa uzvicnikom u sredini i poruka na displeju "Anti pollution filter clogged"... Isteram ga na pravac i trecom na oko 3000rpm nekih 15ak km nakon cega se lampica ugasila... Ono sto me cudi je da u toku voznje uopste nisam primetio bilo kakav dim iza vozila...

Možda je DPF-u trebalo provetravanje u 3. nakon regeneracije, pa je zato komp izbacio žuti trougao, kao upozorenje. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu regeneracija da budu baš (pre)česte, što zbog uslova vožnje, što zbog stanja samog DPF-a... Ako zbog uslova vožnje nije, onda to počinje DPF da pravi problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ako je ovo drugo onda pod noz... Samo jos da se odlucim gde a da bude kako treba... Iskreno najpre bih kod Gorana ali ima jacu cenu...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jaču cenu al ga odradi za sve pare,plus ako imaš člansku kartu imaš popust na ruke

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj zaliti na Gorana, nisu to tolike razlike. Sa majstorima samo provereno, jer ovi "donesi resicemo" majstori, koliko sranja umeju da naprave, to ni 5 Gorana ne moze da ispegla posle za njima...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...