Jump to content
FAS Goran
alfini0507

Fiat Nuova Croma 1.9 multijet Black Beauty

Recommended Posts

Pozdrav iz Smedereva... Eto red je da napokon predstavim crnu lepoticu kupljenu pre jedno mesec dana... Posle Z101, Opel Kaddet-a popularne "suze" i Opel Vectre B na red je dosao i ovaj žabar...

 

Motorizacija od 110kw uprkos nekim manama u odnosu na 88kw koji sam trazio ali eto... Jedna takva od 88kw koja je bila ovde na forumu mi je pobegla za malo... U najavi mali sa velikim servisom u paketu kod Gorana u Zemunu i gasenje EGRa... Htedoh i resavanje klapni na usisnoj grani u paketu ali cuh od Gorana da nije bas posao za jedan dan pa ce to u nekom drugom terminu... Gasenje DPFa takodje... Sve preporuke gde, sta uraditi su dobrodosle...

 

Od mana koje primetih je tvrdje kvacilo... Lepo odvaja i lepo se ponasa u voznji ali je tvrdje bar u odnusu na Vectru B kod koje je bukvalno dete od par godina moglo da ga pritisne... E da... Ne rade mi ni guzogrejaci u sedistima...

 

Evo nekih fotkica slikanih u trenutku kad me je osvojila i kad se odlucih za kupovinu...

 

17a2002ea2ecf710a87e6e72927057c2.jpgbd4c9222d0710a60eac56bbc27d9dd32.jpg62896e96ae20ba0aa862a151ea56054d.jpg

 

f3624794f8dbf8fdb55a7c2c7aa16983.jpg8a69d193bb01ee8cf1655e7d38d79ddb.jpg77883c632d2133bc4960e84130d2ce58.jpgc69c47cdb91ea9251707317c612c8f6e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve preventivno iz razloga sto je veliki % voznje u toku godine gradska voznja... Hvala komš'o, hvala... Lici na onu sto mi je zbrisala zamalo jel da?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bolju si kupio
Licno ne bih to radio, vozio sam moju nekoliko godina i nikada nisam imao problem sa DPF-om. Lako je to uraditi ako krene da smeta a do tada preporucujem fabricko stanje.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praticu sta se desava pa cu videti... Nervira me to sto moras da provalis kad on krene da radi svoje jer koliko skapirah nema neku signalizaciju osim rasta potrosnje, paljenja ventilatora i jaceg dima iza...

 

Kakvo je kvacilo bilo kod tebe?

 

@neshtry hvala druze... Pa da znas da jeste malo sobzirom da dele platformu... Neki Frankenstain izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po svajcarskim papirima 2008... Tj prva registracija... ePer 10 2007... Nasi je krstili isto 2007... Cifra je bila 3600... Navodno je trebala na PA da ide na 4000...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/22/2018 at 7:25 PM, alfini0507 said:
Praticu sta se desava pa cu videti... Nervira me to sto moras da provalis kad on krene da radi svoje jer koliko skapirah nema neku signalizaciju osim rasta potrosnje, paljenja ventilatora i jaceg dima iza...
 
Kakvo je kvacilo bilo kod tebe?

Ne moras nista da provaljujessamo vozi i uzivaj. Da je trebalo da pratis,stavili bi lampicu ili vec nesto
Kvacilo mozda jeste malo tvrdje ali brzo se naviknes i postane ti normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Op, op!!! aj sasrećom :D

 

Sve sam mislio da je u pitanju model kao moj, kad ono ristajl.

Mislim da su kod ristajla kvalitetnije rešili krilca pa ne otpadaju kao kod prethodnog modela, a i EGR i DPF nisu toliko problematični - pa ako nema problema, ne pipaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cromaši jos jedno pitanje... One zavesice ispred prednjih tockova jel vam kace pri penjanju na trotoare, pri ulaske i izlasku iz rupa i sl... Ja sam ih vec dobro overio par puta i ova vozaceva se vec polomila malo... Inace auto je na 205/55 R16...

PS nista mi ne rekoste za grejace sedista
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam samo jedno da kažem - alal k.r.c tom inžinjeru što je za Cromu propisao 205/55/16. ;)

Meni su te zavesice sa desne strane polomljene, sa leve se drže....one plastične spojlere na patosu sam skinuo jer su bili izlomlljeni i tako....

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Martin said:

alal k.r.c tom inžinjeru što je za Cromu propisao 205/55/16. ;)

 

Pa jos na felnu sirine 6.5'' :wacko: . Podigne bok za nekih 0.6 cm, ali takodje fabricki preporucena 215/55/16 ide opet na tu sirinu felne, mogu misliti kako je to tek bokasto i kako ljuska.

Realno premala i preuska felna za toliki auto, na stranu vizuelni utisak. Ko voli, tu je i fabrikana 17'' i 18'' varijanta, one su vec na 7'' i 7.5'' sirine (215/50/17 i 225/45/18).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika je bas osetna. Ja sam presao sa 18 letnji na 16 zimski. Udobnost jeste bolja. Malo je tisi sa ovim 16ma ali su zimske pa se svjedno cuju. Po meni mana je losa zvucna izolacija.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/25/2018 at 11:39 AM, alfini0507 said:

Onda da idem na 215

Komso-215/55/16 jeste malo krofnasta sa boka ali je veoma udobna voznja i siroka guma koja lepo izgleda..ja sam imao tu dimenziju na istim fabrickim alufelnama i stvarno je OK ako ne zelis kupovati vece felne.

 

3dc9a3240f8a5d94434859fb0512ae55.jpg

 

Lassa Driveways kao preporuka 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Siciliano said:

215/55/16 jeste malo krofnasta sa boka

Ovde kod tebe na slici cak i solidno cuci. To je ono sto pomenuh: 215 guma na samo 6.5'' felnu (215 na 165 mm). Neki optimum (bar za mene) je vec za 205 gumu felna sirine 7''.

Iliti sto nas narod voli da kaze 7J :lol: . Samo da mi je znati koja im je to "J" jedinica mere (btw J je oznaka falca).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/25/2018 at 11:39 AM, alfini0507 said:

Onda da idem na 215

Ma da, 215/55/16 ili možda čak 205/60/16 - smatram da nije ključna širina, već da je bitnija visina pneumatika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...