Jump to content
FAS Goran
danijel55

Fiat & BMW & banane

Recommended Posts

Prvo i osnovno u saobraćaju, kad vidiš da je neko brži, pustiš ga.
Taj što je brži, mora da ti da par sekundi vremena da ga primetiš (ako nije svirnuo ili ablendovao), da bi mogao da se skloniš u desnu traku ako je ima.
Ako krene u preticanje sa desne strane, onda je idiot.
Pribijanje u branik je bespotrebno iživljavanje i nabijanje tenzije vozaču ispred, jer se nikad ne zna ko je za volanom, baba, deda, žena, ne iskusan itd.
Isto tako, šta ako se pribijete vozaču u branik, on da gas i npr otkaže mu nešto, ode mu auto u safe mode, pukne nešto itd i naglo uspori nevoljno...
Koliko god da sam brži od nekog koji je već u preticanju, ispištovaću njegovo preticanje i neću ga "gurati". To je njegovo pravo da pretiče brzinom kojom hoće, ali ako se ne skloni pri završetku preticanja u desnu traku, signaliziraću mu da sam brži.

Ako mi onaj ispred namerno koči, misleći da sam mu u braniku ili preblizu, mada to nikad ne radim, iskuliraću ga jer je iskompleksirana sirivina koja ne zaslužuje da se bavim njime.

Ako se meni neko nabija u branik a vozim po ograničenjima, iskuliraću i njega, jer ako me zakuca, zakon je jasan. Još jedna iskompleksirana budala sa manjkom sivih ćelija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo divljanje, normalna vožnja,samo ovaj zadnji neprati saobraćaj. Umesto da se vrati u svoju traku nakon preticanja ko zna u šta zeva. Da nekuca poruke ? Možda grešim ali mislim da godine nemaju mnogo veze sa ponašanjem vozača, bezobrazluk, odsutnost... BMW je samo 6-ak redni benzinac, kakvi 320 dizeli 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitao i razmišljam da li da nešto napišem. Opšte poznato da današnja omladina sve bolje zna, rodili se edukovani, auta im idu mnoogo brže nego što fabrika kaže, znaju da čipovani nemaju snage- foliraju se, pecaju šarane od 100 kg a u lovu ubijaju samo slonove ili dinosauruse.

Pri tom se raspravljaju (čak i vređaju) iskusne ljude, bilo po godinama, vozačkom stažu ili doradama motora.

I tako ......

 

Послато са LG-G3

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vicent onda mene neko pita sto sam balavcu (sinu) od 21 godinu uzeo musavu benzinjaru...

pa tako, da se nauci pameti, kulturi, bez divljanja, jer ima raznih budala koji skoro uvek u lovu ulove slona...

juce polozili, a vec danas bolji od Dusana Borkovica...

sedim cesto i gledam slike cesto od par drugara koji rade kao saobracajci...od 100% nesreca, 70% su balavci...to su slike strave i uzasa...gde brzinomer zakuca na 140-150-160km/h a tuda voziti i 60km/h je brzo...

ovaj klinac ispred mene je valjda hteo da mi pokaze i kaze (kao ovaj nas sulcu sto govori) gde ces ti sa tom deltom, ja vozim  БИ ЕМ ДАБЛ ЈУ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kao član biblioteke !
Ma odavno on već koketira sa protivničkim taborom, bilo je samo pitanje vremena

Послато са LG-G3

Share this post


Link to post
Share on other sites

a bio kod mene, vozio se u delti, gledao, zagledao, razmisljao...i evo sta je napravio od svog zivota...

za dve godine ce da postane poznati pisac sa knjigom: KAKO SAM UPROPASTIO SVOJ ZIVOT!!!

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te De I bajo moj. Samo ovaj moj nema nikakve oznake na gepeku, ima da stavim oznaku SDI, da glumim sleeper-a :lol:

Danijel u glavnoj ulozi u prvom skeču (ostale nisam gledao) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, cika_kole said:

onda mene neko pita sto sam balavcu (sinu) od 21 godinu uzeo musavu benzinjaru...

pa tako, da se nauci pameti, kulturi, bez divljanja, jer ima raznih budala koji skoro uvek u lovu ulove slona...

Slažem se poprilično. Mada i sa 95ks može da se jurca i pravi belaj po ulicama, ali makar manji nego sa +150ks i ko zna koliko obrtnog. Nisu u pametnijim zemljama glupi što tek izlegli vozači mogu samo male konjaže da voze. Tj, osiguranje je preskupo za većinu novih vozača ako hoće jake macchine. 

Pa, ja sa sa skoro 40god i mnogo km, ne mogu da odolim kad sednem u Cooper S da ga ne poteram u obrtaje. Zamišljam sebe da sam ga imao sa 20 i nekom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam bio klinac, tj kada sam počeo da vozim nisam divljao nešto, a realno nisam ni imao baš neki izbor. Vozio sam ćaletovu Opel Ascona 1.3 60ks, i Ladu Rivu 1.5 75KS. Oba auta su slično išla, s tim što je Ascona imala veću maksimalnu brzinu. Posle sam povremeno vozio Asconu 1.6, koja je bila za nijansu agilnija. 

Pijan sam seo 2 puta za volan, ali baš odvaljen, i više nikada takav, možda još 2-3  puta da sam popio 2 piva. Bog me je pogledao da se ne skucam. 

Verovatno bi se više "kurčio" da sam imao svoj auto, pa još da je bio neki jači, ali Lada Riva zaista nije za neko divljanje, naročito za veće brzine, jer je jako nestabilna preko 120km/h, ko je vozio zna o čemu pričam. 

Evo kupio sam nedavno G5 2.0tdi 140ks, 320Nm, vuče iz mesta kao lud, ali me više ne tera da se manijačim (bar dok ne uradim veliki servis i još neke sitnice). Doduše, neću voziti još neko vreme, slomio sam nogu pre 2 dana :(

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kakvom vi iskustvu pricate?Nabijem se sleperom uz  branik bilo kom vozaču kola i svirnem.On pojma nema gde je kad vidi u retrovizoru sta je iza njega.Bilo da imao 20god ili 30 ili 40god.Matori ste vi ljudi za brzu voznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, danijel55 said:

O kakvom vi iskustvu pricate?Nabijem se sleperom uz  branik bilo kom vozaču kola i svirnem.On pojma nema gde je kad vidi u retrovizoru sta je iza njega.Bilo da imao 20god ili 30 ili 40god.Matori ste vi ljudi za brzu voznju.

Ti si dečko moj siledžija. Šta se koji klinac nabijaš nekom u branik sa šleperom, ako taj ide po ograbičenju? To sam doživeo nekoliko puta na džiberskoj, sve su bili kamioni sa ČA registracijom. Ne bi me čudilo da je tvoj ćala bio za volanom, pošto si ti kenjao u pelene onda. 

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, marko.jovanovic said:

Ti si dečko moj siledžija. Šta se koji klinac nabijaš nekom u branik sa šleperom, ako taj ide po ograbičenju? To sam doživeo nekoliko puta na džiberskoj, sve su bili kamioni sa ČA registracijom. Ne bi me čudilo da je tvoj ćala bio za volanom, pošto si ti kenjao u pelene onda. 

Niti pitas kakva je situacija bila, pa da sudis nesto. Normalno da ce da bude Ca registracija, nece sigurno biti Bg registracija koja zna za gas po pravom putu, po krivini koci. Cast izuzecima naravno.

Stvar je u tome sto covek ide 70 kad ima prostora da se obidje, levi zmigavac gas onda doda gas itd. Ako je neko pravedan u voznji onda su vozači kamiona. Staju na obilaznici oko Budimpeste, naravno ima tu džipova i raznih auta koji glume baje pa idu zaustavnom i obilaze dok drugi cekaju. Kombi vozila i kamioni do pola stanu u zastavnu pa ti prodji.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, cika_kole said:

Sad, ja uopste nisam divljao, nego budala ispred mene nije znala sta hoce. Kur...enje ili sta vec.

Preticanje preko pune pa preticanje kolone.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti klinac...šta ako taj ispred tebe ukoči? Ima da ga upljeskaš kao palačinku. Vi ČA, VA i UE ste bogovi drumova, naročito kada se pretiče preko pune linije u nepreglednoj krivini. 

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, Woodoo said:

Preticanje preko pune pa preticanje kolone.;)

Ovde niko nije govorio o pinoj, nego o napaljenim bubuljicarima iz bmw-a...

Slucajno da je naisla murija, puna se lako isprekida...inace sam mogao da skratim snimak i da se puna uopste ne vidi ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vec stvaram sliku u glavi...nizak, crnoput, sigurno nema dva, tri zuba, nabijen, vrat i misici oko vrata izbaceni, kad ga vidis govno ti se smrzne. svirne ti, ti nista, on te pretekne, zakoci naglo, izadje iz kamiona i u.sere ti se u zivot...ja sam zbog takvih sa ibraske prestao da idem na more u c.goru...zajebi, krenem na more, a zavrsim u uzicu u bolnici...ubiju boga u meni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, eto kada vidim kako pises i sta radis po tim drumovima na ibarskoj, mislim da bih i dao pun gas i trcao pored auta, samo sa tobom da nemam posla, zivi mi se jbg...

nije se s tobom zajebavati, nisi nizak, imas zuba, ali si verovatno sam okovan misicima, misicna masa bajo i soferske ruke, bolje je nemati posla sa tobom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta sve ovde necu procitati.....zbog takvih ljudi ginu na drumovima.....rekoh ja svoje misljenje o "kolegi" jos pre godinu dana, sa vecinom postova koje je napisao u ovoj temi je samo potvdio ono sto sam tada rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada smo najebali, ima legitimno pravo da bije po drumovima, jer vozi BMW. Nekako ne ide da sa lybrom iseče nekoga i da ga vadi iz auta, ali sa E46 je ipak druga priča, uliva strah u kosti samom svojom pojavom... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...