Jump to content
FAS Goran
bole-stilo.jtd

Škoda Yeti & BMW X3

Recommended Posts

pa pazi i yeti je jos kod mene .......... :lol:. stvarno si u pravu 1000% ali otisli smo predaleko da sad ja otvaram nesto sam -- neka prebace modernatori ako hoce ili otvore novu temu za bmw. naziv moze da stavite koji hocete ......... :thumbup:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auu meni ova remenica izgleda kriticno, koji car je mogao mrtav ladan da kaze moze to jos da se vozi :D  

 

Mislim mogla bi, ali koliko, to se nikad ne moze znati.

 

p.s. a temu mozes preimenovati skoda yeti & bmw x3 npr. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa neki majstori ............. :D , ja kada sam je video auto nisam hteo da vozim dok je nisam kupio. ne dao bog da pukne kao na stilu sto mi je otpala u kretanju sa parkinga srecom ujutro pre par godina a prethodnu noc dosao iz c.g. sa mora vozio 8-9 sati krenuo da operem kola od puta celu noc. ova je teza od stilove za 3 do 4 kg probila bi mi auto kao metak da ode gore ili bi u kabinu usla. moj majstor kada je menjao isto je to konstatovao da bas tesku remenicu ima bmw , da zvace i da je dobro sto smo je promenili. 

 

 

p.s. a temu mozes preimenovati skoda yeti & bmw x3 npr.  --- moze ali jel mogu ja to sam ili moraju modernatori , to bi bilo najbolje da se tako zove.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo se svrckali ovih dana (sopot - djurinci) ........... tj. ne izlazim iz njega svaki radni dan konjarnik - obrenovac 80 km na posao i nazad , potrosnja kombinovano 6 do 6,5l na zadnjih 2000km (tako sam ga resetovao), ulje ni gram nije potrosio koliko je kod mene.

u gradu ide 8 - 9l ali na auto putu moze i po 5 do 5,5 l zavisi od tezine noge i tempomata, spustio sam ga cak i ispod 5l na auto putu ali to je mucenje za njega i ovaj motor. za ovaj auto te mase i tog motora sasvim ok potrosnja za sada a ide propast pogotovo kad ubrzava npr. na preticanju bukvalno kida asfalt ........ :D

 

IMG_20220501_140714.jpg IMG_20220501_140838.jpg

IMG_20220501_141047.jpg IMG_20220501_141140.jpg IMG_20220501_141203.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

lagano smo malo sredili i motorni prostor na parkingu pre neki dan na bembari , nije bio mnogo ni umazan plus ubacili nov filter .............. :thumbup:.

ni gram ulja mi nije potrosio od kupovine , ulje na max kako je i sipano ............. a yetiju malo-malo dolivam jer je to po specifikaciji skode (TSI je cudo) .......... :lol:.

 

BMW_motor_sredjivanje_(1).jpg BMW_motor_sredjivanje_(2).jpg BMW_motor_sredjivanje_(3).jpg BMW_motor_sredjivanje_(4).jpg

 

BMW_motor_sredjivanje_(5).jpg BMW_motor_sredjivanje_(7).jpg BMW_motor_sredjivanje_(8).jpg BMW_motor_sredjivanje_(10).jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

danijel55 -- prijatno sam iznenadjen za bmw , yeti trosi ulje i po njihovom upustvu tako da je to - to ............. :lol:

 

 

Lufti -- nije mnogo ni bio umazan vise prljav (prasnjav) ali polako nisam zurio i ubio sam dva sata samo cliner i brisanje krpom sam koliko sam mogao da dohvatim. ima na jedno mesto ispred oko 1 creva neke kao gumice gore i dole (osiguraci - konektori sta li je vec) tu malo vlazi jer su razvaljene valjda od toplote , ali je ulje i dalje na max , prezadovoljan kad vidim skodu (1l ulja stalno je u gepeku). 

 

 

 

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, danijel55 said:

Eto razloga zašto ne volim turbo benzince. Svaki srce ulje i to bas.

Vec 5. godinu posedujem valjda nesto tako o cemu pricate, ali nisam iskusan sa tehnikom pa imam pitanje za evidentne poznavaoce tematike.

Potrosnja ulja se kod svake zamene krece oko 3-4 dl na servisnom intervalu. Da li to znaci upravo to sto navodite da "bas srče ulje" i da li treba da se zabrinem?

Molim i za savet koliku kanticu ulja da pocnem da nosim u gepeku? Da li je normalna ovakva boja ulja prilikom zamene ako nije dolivano u medjuvremenu?

Slika je u prilogu, ne znam sta znaci ali imate tu valjda i oznaku motora, hvala unapred na odgovorima :D :

On 10/25/2020 at 10:38 AM, Ivan said:

U ovoj turi je cak vise i gazen, tako da je na okruglo 10.120 km potrosio 6 "kockica" od 14 na meracu. U prevodu, trunku preko 4 dl na celom servisnom intervalu. U kompletnom periodu posedovanja auta nisam nikada ni kupio dodatni litar za vozanje u gepeku. Evo fotke koja jos jednom potkrepljuje pricu, dan pre servisa:

 

221020207385.thumb.jpg.17c39d9881bd1d155d27c4b0fe76da0c.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti nemas 1,2 tsi motor koliko ja znam , ne srce ulje ali ga i troskari ako ga bas gazis u obrtaje i vozis ga npr. svaki dan min. 100km. imam taj auto vec 4 ili 5 god. i tako da ne mora bas sarkastiscno to za flasu ulja 1l sto imam u gepeku :thumbup: -- bez ljutnje ali je imam uvek i svigda jer na svakom merenju dolijem po malo a pogotovo kad idem na duzi put jer je preporuka da uvek ulje bude na maximumu za njega .......... a u upustvu pise da je normalno od servisa do servisa i 1l da potrosi , naci cu upustvo da to proverim jer sam ga gledao pre 3 god. i cini mi se da je tako pisalo bas za motor 1,2 tsi ......... od mene pozz

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja servis radim izmedju 15k-20k km.

Nek stane taj turbo benzin u mojim uslovima voznje,gde svaki put auto put cim potkacim zna da bude 220km i vise.I neretko ga vrtim u obrtaje.Da vidimo onda koja bi bila potrosnja ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bole-stilo.jtd

Uopste nisam ni mislio na tebe ;) .

Nego na iznad napisanu tvrdnju da "svaki turbo benzinac srce ulje i to bas", koju sam lepo i citirao. Pa cisto iznosim svoje visegodisnje iskustvo koje nije ni blizu takvo, a auto se vozi sve samo ne penzionerski. Crno na belo, sa sve slikom pre zamene a te godine je jos potrosio i malo vise :D . Niko nije rekao da benzinac nece srknuti vise ulja ili goriva, da ih nema koji fabricki trose, ali ne treba brate ni generalizovati i pricati lovacke price. Poenta je da su i mene tako "naplasili" sa potrosnjom ulja i sve kao kupicu taj dodatni litar za vozanje u gepeku. I tako od servisa do servisa, nikad nisam ni kupio.

A o TSI sam se raspitivao poprilicno ranije i znam za njegove, nazovimo ih najblaze receno "features" :D . Pored mnogo krupnijih stvari, upravo to sto i ti pricas za potrosnju ulja - tako da to uopste nisam ni komentarisao ni dovodio u pitanje.

Doduse, ja sam se interesovao za noviju EA211 verziju koja je sa kaisom (a ne sa lancem kao kod tebe). Konkretno me je zanimao u Leonu FR Mk3.

11 minutes ago, danijel55 said:

Nek stane taj turbo benzin u mojim uslovima voznje,gde svaki put auto put cim potkacim zna da bude 220km i vise.I neretko ga vrtim u obrtaje, Da vidimo onda koja bi bila potrosnja ulja.

2018. godine - Istanbul i nazad (2000 km autoputem, cetvoro nas, natrpan do krova sa stvarima) + more i nazad + standardno autoputa preko godine po regionu i Srbiji + trunku veci interval zamene... I opet se potrosnja ulja vrtela oko iste cifre.

Moderni turbo benzinci su zbog veceg obrtnog nego ranije, daleko rastereceniji i sa prenosom. Nije to matora Alfa Twin Spark, pa da urla u 5. brzini na 4000+ rpm :) . Kruziranjem na autoputu im se obrtaji vrte u rasponu 2500-2700 rpm, sto sve utice na manju potrosnju i ulja i goriva. Maltene ceo taj autoput do Istanbula i nazad (a kroz Bugarsku znas i sam da je dobrim delom ogranicenje posle Sofije ka Kapitan Andreevu sve do turske granice 140 km/h), znaci drzalo se samo vise od toga... Potrosnja po cepu za ceo put, sa krcatim autom i 4 putnika 6.43l po cepu. Benzina. Ako treba i za to da citiram stare postove sa sve racunima i boardom :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivan -- ja sam mislio zbog gepeka sto sam pomenuo post vise -- ok izvini ako nisi mislio na mene ;) ali da trosi - trosi ulje , nigde ne curi , nista ne dimi i imam 1l ulja castrol stalno u gepeku , jeste 1,2 TSI  je na lanac , cak se ljudi zale i na skodinom forumu za taj motor sto troskari ulje dok mislim da 1,4 TSI ne trosi toiko .......... to sam 2 ili 3 puta pomenuo da mislim samo na moj model motora jer je tako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bole, znamo se i licno ;) ... Ja sam se u svom prvom postu naravno ironicno zezao (sa sve smajlijem na kraju) - ne da bi merili ciji je veci, nego da treba pricati konkretnim argumentima i bez generalizacije. Cinjenica je i da kod Fiata npr. atmo benzinci u novim 1.4 atmo u 500L i Tipu fabricki trose ulje poprilicno. Koliko tema ovde ima o tome, jos su novi automobili u pitanju, jednostavno je taj motor tako projektovan. A evo bar sto ja znam, svi koji imamo isti taj 1368 ccm blok u T-Jet ili MultiAir turbacima (Fiat, Lancia, Alfa), potrosnja ulja je zanemarljiva. Od drugara koje poznajem, niko ne dosipa niti se zalio na povecanu potrosnju. Tako da i na istom bloku imas razlicitu pricu ocigledno, a kamoli medju razlicitim proizvodjacima.

19 minutes ago, danijel55 said:

Lose sam napisao ,nisam mislio na predjeni put 220km ,vec na brzinu 220kmh.

Ja sam napisao i jedno i drugo i trece :) , pa ce procitati svako koga bude zainteresovalo.

Sve iz prve ruke, dokumentovano i stoji napisano na forumu, visegodisnji vlasnik (koji je pre toga naravno vozio i turbo dizele).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedna nocna onako u prolazu na brzaka i bez veze ......... ;)

 

 

 

IMG_20220327_211934.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamenjeno kociono ulje (bilo lose na ispitivanju) , ulje menjaca (ono i nije bilo lose) i ulje u diferencijalu (koje nije menjano nikad izgleda - pretvorilo se u neku sivu mast maltene) .......... ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bjela (boka zaliv) bio i vratio se u nedelju rano ujutro. Sto se tice puta sve je ok, na granicnom ima radova kao i ka pljevljima jedna deonica. Ja idem nocu tako da zive duse nema od prepolja pa skoro do niksica. Nema ni guzve u C. G. kao proslih godina. Dizel je bio 1.55e a benzin mislim 1.45e. Hrana kao i kod nas u prodavnicama, kafici skuplji. Sve u svemu standardno kao i uvek. Vreme bilo ekstra, more dosta toplo u zalivu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...