Jump to content
FAS Goran
bole-stilo.jtd

Škoda Yeti & BMW X3

Recommended Posts

19 hours ago, bole-stilo.jtd said:

precnik 17, sirina 8j, et 35

kako bi to stajalo na moje 16-ske, 7j, et 45 (ovde je bas razlika)

Tomasonke su ti sire 1 inch, znaci 2.54 cm. Sto mu dodje 1.27 cm sire po strani.

Na to dodas 10 mm manji offset, znaci za toliko jos izbacenija napolje.

Summa summarum, unutra ce ti ka suspenziji biti blize 0.27 cm, sto je maltene identicno.

Ka napolje ode 2.27 cm, pa uzmi i izmeri da ne smeta. Pricam naravno samo za felnu, ako hoces ubaci i trenutne gume i one koje planiras, pa da pogledamo i njihovu sirinu, visinu, obim tj. koliko ce se razlikovati brzinomer i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Ivan said:

Sad cu da se vratim stranu u rikverc ;) .

Nisam nista pametniji od tebe, isti onaj koji i ti koristis ;) https://www.automobile-catalog.com/

Samo stavis u Compare opciju, moze bese do 3 ili 5 modela, nisam siguran.

Nisam znao da imaju Compare opciju :) Kakav moron ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

Kad odradis pretragu i izbaci ti listu modela, imas 3 kockice sa leve strane svakog imena modela.

Kockice "S" i "P" su za listanje specifikacija i performansi, a kockica "C" za Compare. Kliknes i dodaje ti automatski na listu na novoj strani.

Dodas isto tako jos modela koje hoces za poredjenje i kada bude formirana lista, samo kliknes na dugme "Compare". Vidi samo koliko modela podrzava, 3 ili 5, nisam siguran ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivan idu vec sa ovim gumama na slici goodyear ef1 225 45 17 -- letnje , mogu ovu sezonu i mozda sledecu.

da ne kace negde unutra ili spolja -- to ne znam , nije covek iz bgd-a.

 

 

big-92614671_5e71e4568f5789-987873061.jpg

big-92614671_5e71e45696bdb2-958702424.jpg

big-92614671_5e71e4569517b5-112525363.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, pa kad@Flex krene na mali servis i sl.moze da ti ih ponese
Pa nije ti bas ni blizu ali ne verujem ni da bi ti b.posta naplatila kao pre a ni pre ta postarina ne bi bila ispod 2000din, tako da po meni za neku malu razliku najbolje je da odes i probas na licu mesta.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo licno, kakvo crno uzimanje felni na nevidjeno.
Ako dolazis zovi da te uputim kod kog vulkanizera da ides na proveru, da ne odes kod nekog od mnogobrojnih sustera.
P. S. Mico, idem tek u decembru. Da odmori malo Goran od mene. :D

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

MS PK ma jok nikoga ne bih uznemiravao , sem prodavca. kuriri nikada za felne samo licno , pogotovo sto ih ceni 42.000 din sta mislis kolika bi bila postarina sa povratom novca. najskuplje su od tomasonki tamo su jer su 17-ske , a bas su izguljene 2 propast , druge 2 malo manje. jeftinije 18 i 19 isti model tn1 ne ogrebane na oglasima ........... :ermm:.

 

 

Flex neka cika vukova garaza bi ih sredila dole po felni 20e samo lice sa demontazom-montazom i balansiranjem gume jer mora da se skidaju sa sve 4 felne , prvo bi isao pregled na masini da nisu krive (ovde bi bilo po felni ko zna koliko , ovde deruuuu) -- cuo se sa covekom sinoc za to.

ja sad ne idem nigde jer sam dijabeticar i ne bih bas da se setam srbijom -- videcemo , nije mi nista o vrat.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, mislio sam za pregled felni. Mada hunter nema nigde u Krusevcu, da moze lepo da se proveri sve.
Balkan Progres mi se pokazao ovamo najprofesionalnije za te stvari (balansiranje, reglaza, montaza, demontaza) a za sredjivanje nemam preporuku. :D

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to sada veoma nezgodno , prodavac bi da ih proda pretpostavljam bez da se nesto zeza , uzme pare i aj caos (tako mi deluje) jer nece da udje u polemiku ako se nesto i dogovorimo kako da resimo stvar. uvek neko dolazi za bgd ili prolazi ovuda. ili kad ovo malo stane pa da ja dodjem dole. ma ako ih ne proda videcemo - ako ih proda neka ih , kazem nije mi za vrat iako mi se svidjaju.

 

ovima za sredjivanje svaka cast , javili se odmah sinoc na viber (bili su do njega da vide felne) sve mi objasnili veoma kulturno i posteno -- bas su ispali fer , e sad kako rade to ne znam.

 

da smo u istom gradu ili bar blize otisao bih ja i sve video (zavrsio) , a za krusevac da se cimam sada u ovom trenutku ne mogu zbog ovog haosa a nije ni blizu - koliko vidim ne moguca misija. 

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je samo postarina 2000din (po felni sa gumom 500 din.)  a imas i procenat na povracaj novca jer je suma velika -- tako da ne znam bas koliko bi bilo sve na kraju. ali to se i ne kupuje kako kazes pa dobijes neki krs. videcemo ............ ;) , ja se brzo nalozim ali se brzo i oladim kad vidim da obe strane nece bas da saradjuju podjednako.

 

pazi prve tomasonke tn1 za stila sam kupio preko postexpressa ali decko zvao kad smo usli u pricu , poslao 10 video poruka SAM preko vibera felni , kako skida gume , okretanje kod vulkanizera svake da ne baca -- fotokopirao mi sam licnu kartu i poslao na mail (ja se iznenadio kad sam video) iz subotice i sve je bilo na kraju EKSTRA , ovaj nista -- jedva 2 prepiske tamo na sajtu. jbg. hoces pare i to ne male pa angazuj se malo -- ja bih za to pokidao sebe da odradimo posao.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ce i biti izgleda 90% za sada.

Sacekacemo da se sve malo smiri oko ove bolestine pa cemo videti sta i kako dalje ........... :)

 

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi javio decko sve tacne dimenzije ovih kosei 17-ca 5x112 , 7j , et 38 , 57,1 centralna , gume miselinke ova sezona mozda i sledeca 225 45 17 pa se gledamo sledece nedelje.

Donece ih do mog vulkanizera kao sto sam ja moje nosio svuda kad je kupac to trazio od mene. Boja neka bas svetlaaa mis , na suncu kao hrom da je ............. ;). Mogu da ih probam na auto pa ako mi se svide platim a ako ne nikom nista , gazda tako rekao.

Nasao sam tomasonke 17-ce 5x112 , 8j , et 35 i ovde ovde u Bgd-u ali decko nece da dodje do mog vulkanizera a zivi od mene na manje od 5 km , kaze ima tu ispred moje kuce vulkanizer -- tako od toga nema nista definitivno.

samo moj vulkanizer gleda felne i niko drugi od sada kad kupujem felne - sto se kaze placam i za gorivo ali mora da se donesu do og majstora , oce ljudi lepe pare a da im ti dodjes na kucni prag sto po meni za ovo ne moze.

videcemo sta ce biti ............ :).

 

 

IMG-a186240a95f691d28da8f1d7ae132c4d-V.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne su lepe ali mislim da su za tvog jetija "tanke". A preterujes malo sa tim, "moje felne gleda samo moj vulkanizer", mislim, nije to spejs satl a taj tvoj raketni naucnik nego felna i vulkanizer. Ok je da pitas dal hoce da dodje tu prodavac, neko hoce -moze, neko nece - ne moze. Kazes hoce lepe pare..da li bi ti meni iz provincije isterao skodu lupam na bubanj potok da je pogledam? Neko bi, neko ne bi, nema ljutnje tu. Ja ti ne bih vozio mog stila do a.puta ( nekih 25km u smeru) da ga pogledas npr. :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sad su na njemu 7j ali et 43 -- videcemo ne moram da ih uzmem ako necu. terao sam ja felne i u zemun , rumu , obrenovac , mladenovac kad hocu da ih prodam jer vecina ljudi hoce to da proveri kod svog vulkanizera od poverenja. ja sam i rekao ako mi se ne svide ili nesto ne leze lepo dajem novac decku za benzin iako dolazi zbog 5 stvari ovde u kraj. 

 

jedno je kad ti neko kaze ne moze a drugo je kad ga pozoves i on kaze ne mogu ja sad da se cimam sa tim , felne su mi kod mame i tate dodji ti uzmi ih ako hoces i plati odmah a posle nosi kod vulkanizera -- to ne moze tako i stojim iza toga.

 

ja bih tebi yetija dovezao do bubnja uvek ako znam da dolazis izdaleka , to mi nije nikakv problem.

 

felne jednostano vise ne kupujem na lepe reci sve je ok , prave su i ostalo -- pogotovo kad dajes veci kes. jedna tomasonka ovde da se sredi traze od 50 do 70e i sad zamisli sve 4 , kazem slikaj mi lice svake i posalji na viber on kaze ne mogu jer su mu kod mame i tate totalno ne zainteresovan ali mi pominje 3 puta da 400e ostavim tamo ako ih uzmem. ja nisam vulkanizer , ostecenja golim okom mogu da vidim ali da li je neka kriva ili ostalo ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rizično je kupiti polovne felne, a da pre isplate prodavca ne možete proveriti kod vulkanizera da li su ok.

Prvi put sam uzimao "brzom poštom", tj. bez provere i bile su "ravne kao strela", a i na oko su bile bukvalno kao nove (sve me bilo strah da su nekome ukradene sa kola istih kao moja).

Drugi put sam takodje uzimao brzom poštom, na oko prelepe, ali, dok sam ih vozio, imao sa sumnju na jednu, da je "kriva u srcu".

Treći put sam tražio da ih prodavac donese kod vulkanizera. Drugačije nisam hteo ni u ludilu. Doneo je. Bile su "kao strela".

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne pisem ja ovo dzabe , prosto i jednostavno (pricam o nekoj normalnoj razdaljini) pa ni ja u krusevac ne bi isao pa da su od zlata za one prve tomasonke. postom vise ne , zato trazim nesto u blizini do 30-40km max. , ali ako prodavac nece ni kad smo bas blizu onda tu nesto nije u redu. 

ja sam nosio i do 30-40 km uz predhodni dogovor , da ako sam ja nesto slagao vracam se o mom trosku a ako se pak kupcu nesto ne dopadnu zbog njega on placa gorivo. tako sam i ovome nudio za druge tomasonke na 5 km od mene on nije hteo , e pa da ga ja jurim i jos da placam necu (to je moj princip) , a opet kazem imam i razloga za to. vise je prevaranata , nego postenih na oglasima.

 

 

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kažem ja da su na oglasima prevaranti u većini (ne mogu ni znati u kom procentu zaista jesu), ali, da čovek može gadno da se "zajebe" i da kupi mačka u džaku čak i kada je maksimalno oprezan, može to lako da se desi, tako da ne bi trebalo da još i dodatno bude neoprezan i da se sam "izlaže" nepotrebnom riziku. Kada bih zaista imao garanciju prodavca polovnih felni sa oglasa, ako ih kupim "na nevidjeno", da će on meni da vrati pare ako se naknadno pokaže da su felne "krive", kupio bih ja opet možda i "na nevidjeno" ( tj. brzom poštom ) polovne felne ako bi te felne bile negde baš daleko (a ja "morao" baš njih da kupim). Inače, radije bih ih zaobišao. Ili, izabrao neke fizički bliže felne, za koje je moguća provera.

Kada sam i sam prodavao neke gume i felne (pa i bukvalno nove gume, koje su skinute 20 km nakon kupovine kola), uvek sam kao uslov oglasa stavljao "obavezno lično preuzimanje" i da nudim da se gume/felne pre plaćanja provere kod vulkanizera. Samo tako i nikako drugačije. Jer, niti želim da ja nekog zeznem (iako sam imao saznanje kakvu robu prodajem, "robu bez greške"), ali, ne bih ni sam da završim kao oštećena strana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam stalno u toj nekoj trgovini (kupujem pa kad mi dosadi prodajem) pogotovo za kola - stalno nesto menjam. sada ima dosta prevaranata (ruzna rec ali drugu nemam) svuda na netu -- to sam primetio ali sa lepom pricom (toga ranije nije bilo toliko) , zato bas sada ne znam.

potpuno isto razmisljanje za kupovinu ali i prodaju mojih stvari - kad ja mogu sve mogu i drugi prodavci .......... ;).

logika od skoro.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema nista ipak od kosei -- 7 jota su kao i moje sad na kolima (otkazano sve) , bio u pravu MS PK tanke ce da budu kao i ove , a za dovoz kola mu necu nikad zaboraviti stav par postova vise ............ :lol:.

gledam sada neke aez made in germany 5x112 , prstenovi 57,1 , 8 j , et 35 ........ deluju ok. videcemo opet ............ :).

tomasonke sam isto preskocio nabili su im cene 350e pa ne spustaju kao da su od zlata -- 18 i 19 jeftinije po 100e od 17-ski.

ove aez bi bile 240e sa prstenovima. e sad kako ce stajati na crni auto jbm-ga , mada imaju hromirane povrsine.

 

 

aez 17-ske  (1).jpg

aez 17-ske  (2).jpg

aez 17-ske  (3).jpg

aez 17-ske  (4).jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam davno imao neke (meni) lepe "hobotnice", sa dosta krakova (imao je davno volvo S60 takve "hobotnica" felne (ne sećam se brenda), sa veoma visokim sjajem (kao da su niklovane).

Lepo je sve bilo dok se prvi put nije oštetila "boja" ( a onda su od tog mesta počele lako da se ljušte). Šanse nije bilo da se tu bilo šta "sanira". Samo cele felne na peskarenje, i farbanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...