Jump to content
FAS Goran
bole-stilo.jtd

Škoda Yeti & BMW X3

Recommended Posts

tako ce i biti , zabole me vise za sve -- imam preca posla u zivotu nego da se bavim kolima koja sam prodao (jel njemu lep i meni je - caos) -- ali me i ne interesuje vise sto mu je crklo ovo ili ono i to cu odjebati , kupio si ga odrzavaj ga i popravljaj ga sam ............ ja sad vozim ovo cudo neka me posluzi par godina kako treba pa posle toga cemo videti sta dalje ........... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Flex pa pazi nisam se navikao jos ............ default_biggrin.png , ali navikavam se i sve mi se vise svidja to sto se visoko sedi -- pregledan je za sve pare , motor onako (stilo je tu bio bolji - nema sta) , sve ostalo tu i tamo je isto. Sta cu , to sam imao na raspolaganju da uzmem za manje para sa pravom km i na rate do kraja ove godine .......... a da je malo mladje i ipak mnogo vise utegnutije unutra a i spolja.
 
Danijele ja jos uvek krecem na vagicu (zaboravim se) ponekad , motorno ni ne kocim nesto mnogo -- vidim tvoja bivsa polupana i moze samo na otpad (boze me sacuvaj - nije auto za svakoga). Moj buraz vozi stila ali kad sam ga video pre neki dan maltene smo se posvadjali koliKo ga je zapustio i unistio prljavstinom -- samo sipa i vozi a auto unutra svinjac -- spolja da povracas , ali sta ces svi smo mi razliciti , automatsku klimu je nesto zajebao , curi mu ulje od negde u motornom delu -- prljavo , prljavo sacuvaj me boze , to uopste vise nije onaj auto i ne bi ga niko ni prepoznao.

Kako se snalazis po pitanju preticanja i ostalog? Verujem da ti je posle Stila bas muka po tom pitanju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovao ti meni ili ne lepo povlaci u takvim situacijama ali onda lepo i trosi ........ jbg.-a ............ on ima sa 1,2 motorom 77 kilovata (105ks) , a stilo sa motorom 1,9 je imao mislim 85 kilovata (115ks) ........... ^_^ , po kilazi ne znam razliku ali mislim da su tu negde -- ovaj je vislji , a stilo je bio duzi od njega.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno kad sam ga uzeo misljenje mi je bilo debelo podeljeno , da li sam uradio pravu stvar -- prodao sam cuvenog dizela a kupio benzinca o kome pojma nemam. Te fazone karakondzula , frankejstajn jednostavno ne stoje za yetija (moze da se ljuti ko hoce) i sve vise mi se svidja jer je visok , robustan pomalo , cvrst -- jednostavno noviji auto , kraj 2010 god. ovde kupljen nov , odrzavan sve u skodi (i ja sam nastavio - ulozak brave sam zamenio) ........... e sad potrosnja , moja fizolofija je ako nemas pare da vozis auto koji ti po najvecoj guzvi trosi i 10 - 11 l u gradu -- nemoj ga ni voziti (moj trosi 8 - 9 l tezak grad a na otvorenom ga spustim i na 5 l ali to je druga prica -- stilo je pred prodaju tukao tezak grad oko 9 l a na otvorenom oko 5 - 6 l dizela ali imao je i debelu km u nogama , ta potrosnja na motor 1,9 jtd od 4 - 5 l je bilo samo dok je bio noviji) , pricam licno o mom stilu da se odmah ogradim.

Ovaj mali benzinac za sada ide kao blesav a za ubuduce videcemo -- iako je sada presao oko 120.000 km pravih u junu ili julu prosle godine uradjen mu je komplet ali kompletan servis (ima nalepnica skodina na motoru) + svecice - kablovi + zamenjen lanac original (gazda hteo da resi problem tog nedostatka -- sve pre prodaje o kojoj tada nije ni razmisljao , dok mu nije izleteo suv hundai 2015 od kuma ovde kupljen nov po kumovskoj ceni ;) , covek otisao u kanadu) + zamenjena pumpa visokog pritiska goriva na motoru (nova vw) 44.000 din. od stajanja i neki plasticni ventil isparenja goriva -- sve original vagenovo jer je i motor njihov , svi racuni -- delovi u kutijama u gepeku spakovano i garancija 3 god. na sve sto je radjeno u skodi na n. bgd-u -- pri tome trazio je da mu skinu i karter ociste komplet ceo motor (sistem) nekim wurth sistemom pod pritiskom , ubacena mu je nova mapa u racunar itd, itd -- covek jednostavno ima pare a vozi malu decu u grcku na more i to ti je , a moj komsija i drug ............. sto mi je rekao serviser uzeo si maltene nov motor sada. Ima ogebotine po njemu od baksuza (crn je i sve se vidi) idemo na poliranje pa cemo videti sta ce biti i ima od grada par udaraca krov-hauba ali to je imao i moj stilo kad je rokalo prosle god. svuda po srbiji. Uzeo sam ga tek registrovanog (2 dana) negde u novembru za 5.500e , na oglasima tada su bili od 6.500e cak do 7.500e zavisi od opreme (i sada su maltene te cene) i to na rate do kraja ove godine -- ni banka mi bolji dil nije mogla dati. Tako da je to - to pa cemo videti sta ce biti za dalje .............. cim ga dubinski oprerem i masinski ispoliram bice jos slika , mada i sad ne deluje nesto lose -- cuvacu ga koliko i mogu kao svaki moj auto.

E da registracija za njega je bila oko 18.500 din. + tablice platio stari gazda jer je stajao 5 - 6 meseci (vozen samo po parkingu) , a za mog punta 16.500 din. dok je za stila zadnja bila preko 30.000 din. (mislim da me je izasla oko 31 ili 32 zadnja uz stakla) i to pre poskupljena ovoliko ovih tehnickih i svega , sto meni mnogo znaci za budzet -- bukvalno 2 auta za jedan registrujem. Videcemo za dalje ............. ;).

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta se opterecujes dal se nekome svidja ili ne.Bitno je da se tebi svidja i da ti odgovara taj auto.Kao u mom slučaju, za sestru uzeta mikra,iako je po mnogima punto lepsi,sestri se vise ona svidela i gotovo.Isto sam i ja uzeo 1.2 motor za koji prvi put cujem,al nije turbo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma u pravu si sve (svako neka ima svoje misljenje) , kad sam kupovao stila pre toliko godina najodvratniji mi je bio karavan (zadnji deo) ne znam zasto pa mi on izlete i posle se zaljubih u njega maltene ...... ludilo. Ovaj auto je sasvim na mestu za mene.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Yeti bas lep auto, naravno ako uzmemo u obzir da spada u kategoriju SUV vozila.

 

Jedino sto se prica da taj 1.2 tsi moze zezati s lancem koliko sam razumeo, ali i to je uslovno, jer neki ljudi uopste nisu imali problema. I to upste nije lose potrosnja, stavise, odlicna je obzirom da Yeti nije malli auto.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo nista mu ne hvali -- meni je sada sasvim OK , lanac je ovaj promenio (trazio je sam) i platio to u skodi nesto iza 100.000 km -- ima tamo u dokumentaciji servisa sve , za sada ide ekstra videcemo .............. ;) , potrosnja mu je bombona za toliki auto -- samo neka tako i ostane.

Tako su pricali i za stilo da ima slabu elektroniku magnet mareli (samo bosh) a ja za 7-8 god. nikakav problem veci nisam imao sa njom na mom karavanu , a ni brat sad nema.

Sto se kaze kako kome upadne , inace svaki auto ima neku manu pa bio i nov , tako ih sada prave nazalost ............... :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, kod polovnjaka je i kako se zalomi. Ja sam recimo davno vozio Stila i to kupea, tada je bio kad se pojavio prava lepotica, ali me je ubio ECU, lampice itd. Nekom to nije smetalo, meni jeste, jer ne volim kad u autu nesto ne stima. Sa Skodom makar nema tih elektro problema ;)  A Yeti kazu svi da je dobar model, po mom misljenju malo je mozda precenjen u smislu same cene, jelte ne misljenja. Ali, svakako, meni licno, to nikako nije ruzan auto. >Stavise, lep za jedan inicijalno SUV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za cenu ne znam sta da kazem (i ja mislim da je malo jaca u globalu za njega) , mada sam ga ja platio malooooo manje nego na oglasima - pise gore.

vidim da je nov bio 15600e (2010-e) i to sa nekim sajamskim popustom , ima sve u njegovoj knjizici dole.

ja sam zadovoljan cenom koju sam ja dao za njega i jos na rate - bez kamate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kad kupis auto ,sa tako malom km ,od coveka koga znas i koji ga je odrzavao kako treba i pri tome je prvi i jedini vlasnik, ne treba zaliti ni da se plati vise od prosečne cene,jos je tebe izasao i ispod prosecne sto je odlicno.Odlicno si prosao,da ne kazem nisi mogao bolje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadovoljan sam cenom za yetija bas -- zato ga malo i dovodim u red. ima bivsi gazda pare ali je auto u globalu bio higijenski zapusten po mojim kriterijumima (sipaj, popravljaj ako teba i vozi je bila opcija) -- zato je cena i bila malo ubivena sa moje strane (on je trazio 6000 soma na sta sam se ja samo slatko nasmejao) , bio je neki lik pre mene njegov drug-kolega jbm-ga pa njegov ortak i davao mu je tada 5800 ili 5700e isto na neke rate (bar je bio predlog) ali nije hteo tada da pristane.

oni (lovatori) servis plate i 100 hilj. ako treba ali da ga operu dubinski nema sanse :).

 

tomasonke su vec stvarno ispod svake cene idu na 4x100 i original prsten svaka ima na 4x98 ........... ako ih ne prodam za jedno mesec - dva dana idu u trampu za neke slicne alu - hrom (16 - 17) kod mog drugara vulkanizera za yetija 5x112 - 7j - et 45 do 42 mislim , i kod njega ce cena samo felni biti 700e u radnji (tako mi je sam rekao :lol:) a prodaje ih kao lud jer je pored auto puta bgd-nis. ja cu pokusati da izvucem u zameni sto vise budem mogao ali bice tesko jer oni znaju svi dobro svoj posao i veoma su tvrdi u pregovorima da zarade sto oni vise.

videcemo sta ce se izdesavati na kraju , sto kaze leba ne traze na terasi.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam , mislim da ne moze ipak su 4 rupe na 5 i to razlicitih mera ............ a ne bih tako ni stavljao na auto iskreno (budzeno) , ima ovaj model tomasonki 5x112 17-ske mislim ali cena u nemackoj ulaaaala :huh:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas takve adaptere 4x100 na 5x112, u razlicitim debljinama distanca. Samo sto takodje ni ja ni u ludilu to ne bih stavljao na svoj auto:

 

s-l300.thumb.jpg.b50ce87d92319eb0ab2a77be9046d28e.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

video sam i ja to danas (thanks) -- nema sanse da ovo budzeno stavljam ovako , one idu na prodaju ili u zamenu i to je gotova stvar ............. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...