Jump to content
FAS Goran
bole-stilo.jtd

Škoda Yeti & BMW X3

Recommended Posts

2008 god. je i da lanac je pozadi u najvecem broju tih posle 2005 - 2006 god. jer je tada na prelazu tih godista i pojacan motor. ali odmah da kazem ima fora da se skine i zameni lanac bez vadjenja motora za ne daj boze (pu, pu, pu) ........... znaju ljudi sada sve i to vise nije bauk na autu tog godista .......... ;)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa volim tako , mada na ovom volanu iskreno i ne treba sam je on vec masivan u odnosu na druge .......... probao i skinuo.

 

ima gore u slikama lepo je ocuvan i on , nije navlaka zato stavljena ........ ;).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mokar i tezak sneg , izmedju traka ovde napravili kao ostrva kad ciste a sa strane ima (cini mi se) metar snega i ne mogu da guraju tu vise. isao na parking malo sada i na par automobila polomljeni zadnji brisaci od snega , veoma interesantno.

inace palo je jos jedno drvo ispred same zgrade , samo se prelomilo dok smo bili dole i dok su ovo gore sekli iz gradskog zelenila a sekli su ga 2 sata mozda i vise.

 

 

IMG_20211212_120143.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

savet sklanjate kola od drveca ako mozete i cistite zadnje brisace , retrovizore bar -- eno meni na bmw-u savio do haube zadnji brisac srecom nije polomio nista ........... i tu nije kraj sada nasli komsijin auto bez tockova i sa razbijenom stopkom. kako su izvukli prednji levi nije nam jasno jer drugi auto je bukvalno bio nabijen uz njega. normalno nije imao sigurnosne od 20e-30e. sta ce dalje biti ko zna , zvao je policiju ............. :devil: dosao po svoje bar u nas kraj.

 

IMG_20211212_150329.jpg IMG_20211212_150335.jpg IMG_20211212_150338.jpg

IMG_20211212_150348.jpg IMG_20211212_150353.jpg IMG_20211212_150410.jpg

IMG_20211212_150442.jpg IMG_20211212_150503.jpg IMG_20211212_150529.jpg

 

a zadnja strana zgrade :( pokleklo siblje ........... vise ne izlazim napolje , ovo postaje sve gore i gore.

zato i kazem javno MRZIM zimu i jbn. sneg , nisam ga voleo ni kao dete.

 

IMG_20211212_152311.jpg IMG_20211212_152338.jpg IMG_20211212_152343.jpg IMG_20211212_152351.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta li udisemo kad nam mala kisica pala ovakva jutros ............. ;).

 

kisa_blato_(1).jpg kisa_blato_(2).jpg kisa_blato_(3).jpg kisa_blato_(4).jpg kisa_blato_(5).jpg

 

kisa_blato_(6).jpg kisa_blato_(7).jpg kisa_blato_(8).jpg kisa_blato_(9).jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo se radilo na bmw-u -- oba ramena , napred diskovi i plocice meyle , remenica radilice corteco (svaki deo je imao po par kila -- znaci haos od tezine) , ciscenje dpf-a. ovaj auto kao tenk ima delove ........... :lol: , cena jbn. sitnica .......... ;).

a vala ide za sve pare a udoban je i na ovim fabrickim 18-cama ekstra i ne trosi nesto puno (iznenadio me) , stvarno masivan auto bar sto sam ja licno imao u zivotu.

ostalo je jos jedan grejac , menjacemo sva 4 naravno ali kad bas otopli jer kod njega doci do grejaca treba rasturiti bas dosta delova jbg-a svabo i bas - bas se mora paziti pri skidnju koliko sam ja razumeo da su dugacki a tanki i mogi da puknu lako.

 

IMG_20220219_110317.jpg IMG_20220317_154223.jpg IMG_20220317_154326.jpg

IMG_20220317_154837.jpg IMG_20220330_123352.jpg IMG_20220330_123552.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bole-stilo.jtd said:

remenica radilice corteco

zasto ovo?! 
Iz iskustva licnog, a i ovde sa foruma ubedljivo najlosija remenica radilice. Meni je pocela da se cuje posle 15kkm, posle sam stavio dayco i nema problema. Razlika u ceni  je nekih 15 eur.

Ne znam da li je ista situacija i sa bmw-om, ali kod FLA grupacije je tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato sto mi ortak drzi auto delove ovde u kraju na veliko (kao prva ruka) od koga i radnje uzimaju za maloprodju (auto metal) , vozi isto bmw-a sa N47 motorom i rekao mi je samo to i nista drugo da ne uzimam za taj motor i bmw kao vozilo -- ja nisam strucnjak bas oko toga tako da sam ga poslusao a i majstor moj je rekao da je to - to za bmw kad sam mu doneo da je zameni.

u krajnjem slucaju imam garanciju 2 god. uz racun koji sam dobio naravno i to daje samo na corteco.

ima on remenice inu kao i dayco u radnji ali za to ne daje garanciju -- zasto stvarno ne znam.

malo ranije sam npr. zamenio spaner i roler inu kao i kais (imam garanciju i za to) ali za remenicu je bas insistirao za ovo zato sto se znamo dugi niz godina. ja sve mislim da oni znaju sta je ok deo a sta je bofl od istog proizvodjaca i ubedjen sam u to.

 

cuvam kutiju i racun u njoj .......... sto se kaze videcemo :thumbup: .

 

 

IMG_20220317_154205.jpg

IMG_20220317_154300.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to me je interesovalo, sta je prelomilo za Corteco posto ovde na forumu nije bas na glasu. 

Ko god je menjao i stavljao Corteco, menjao je i stavljao ponovo dal Dayco, dal Inu. I ne samo remenice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam hteo iskreno da stavim remenicu radilice inu posto kazem malo pre toga (mesec dana) spaner i roler je stavljen ina i da je to ok po njemu (i majstoru) ali za remenicu nikako mi nije dao savet da je stavim. on mi je sve lepo pojasnio (i na njegov bmw je stavio coteco). na meni je bilo da odlucim sta hocu uz njegovu konstataciju da za bmw samo ide sada corteco (zasto ne znam) uz napomenu corteco 2 god. garancija -- ina ili dayco nema garanciju pricam samo za bmw. usput sam pitao i mog majstora (znamo se 20 god.) izmedju ine ili corteca sta da uzmem rekao je kao iz topa corteco.

videcemo sta ce biti , znam da dayco nije losa marka jer kada sam vozio stila 1,9 jtd-a sve je na njemu bilo dayco menjano.

cene su bile u rangu gore-dole 10 do 15-ak evra (corteco - dayco) ali moram reci da je ina bila i najeftinja od svega ponudjenog jos 3000 din. 

 

 

pade mi sada napamet pa svi ovde blate diskove metelli koliko sam video a ja sam na svakim kolima maltene njih stavljao napred i sit se navozao sa njima do prodaje kola ......... zato i kazem vidim ja da on zna sta i kada mu dodje od kvaliteta istih brendova. vidim da svi sada plijuju po marci ate (bar moji poznanici) koja je nekada vazila za ok proizvodjaca ......... nase trziste je krs sta ti zapadne izgleda.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

to i ja kazem , insistirao je bas da uzmem za bmw nju i nista drugo zato sto smo drugari recima znam sta ide na bmw motor n47 da valja.

moj majstor i on se ne znaju uopste a i ovaj je rekao da uzmem nju kada sam ga pitao , jer u jednom trenutku ni ja nisam znao sta cu od raznih prica ovde i na ostalim forumima , jedni kazu to je smece drugi da je ekstra .......... :lol: i tako pricaju za sve marke.

normalno ja sam morao da resim sta hocu i posle razmisljanja 4-5 dana uzeo sam corteco pa cemo da vidimo jel valja ili ne , bar ja ga dnevno vozim od 100 do 120km svaki radni dan a garanciju ima 2 god. ........... ;). drzi se matori dobro za svoje godine.

 

 

IMG_20220330_123436.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oduvek je corteco na glasu kao jedina aftermarket kvalitetna varijanta za bmw, zasto se za bmw conti, ina, dayco i drugi poznati proizvodjaci nisu proslavili ne znam, kao i zasto je corteco na losem glasu kod fiat grupe npr.

 

Da moram da menjam verovatno bih razmislio i o originalu, mada je duplo skuplji.

 

Eh da i majstori za bmw kazu da bi trebalo zameniti rolere i kaiseve kada se menja remenica radilice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

original je original ........... ova je original bila. mogla je jos da se vozi po recima nekih koji se razumeju u mehaniku , ja nisam mogao :whistle:a nista se cula nije , niti je tresla.

 

IMG_20220314_140329.jpg IMG_20220314_140525.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...