Jump to content
FAS Goran
bole-stilo.jtd

Škoda Yeti & BMW X3

Recommended Posts

evo ovako imam kozni mf volan bez tackice na njemu (slika 1) ali nisu povezani dugmici (mora da se menja centrala , neki dzekovi i jos neke gluposti da bi radio) kosta debelo nazalost to je skoda nije fiat i ja nadjem na oglasima ovaj sundjerasti volan (slika 2) stanje nikakvo ali za 1000 dinara :lol: (smesno) pa zamenim moj prelepi sam za 10 min. i sada nema problema za tehnicki (isao i pitao) - sve sto je u kolima mora da radi svako dugme njihove reci. zadnji rol bar skinut zbog istih jbn. strucnjaka jos pre 15 dana.

 

 

IMG_20200118_185855.jpg

IMG_20210918_132816.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

realno - realno na udaru su , vidljivi su a ne sijaju pa kad pipnu ni ne rade -- sta da ti kazem.

svako dugme u kolima koje postoji mora da radi a da je fabricko normalno jer snimaju i unutra valjda ....... :devil:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček a koja je problematika sa volanom? Na tvom autu je bio taj kožni kad si ga kupovao ili si u međuvremenu kupio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bio je drugi isto taj sunderasti (prodat davno sa airbegom) , ja nemam instalaciju u kolima za mf jelte to su nemci ........... :whistle:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa ok :)

mada iskreno, što bi neko čačkao dugmiće na volanu na tehničkom?! Znam da ima idiota, ali to se ne poklapa ni sa onom čeklistom što je Neša kačio na onoj temi o tehničkim pregledima

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu listu niko ne postuje koliko ja vidim , i dalje obaraju ljude zbog zadnjeg brisaca kad nesto ne radi i ako je bilo u sat-u da ne smeju , meni se cini da su postali jos gori oko svega. svaku sitnicu i svako dugme zagledaju u kolima dali radi a o spolja nista necu.

nemam zivaca sa njima , i tako se sve zameni za 7-8 minuta pa vratim nazad sta hocu ........... :stuart:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo mackali plasticne delove pre 3-4 dana nekim mlekom iz usa sto mi je keva donela jos pre 2 god. :D.

Lepo vratilo boju plasticnih delova u crno a koliko ce da drzi videcemo.

 

Sve sam blizi prodaji auta zbog neceg novijeg .......... jos vagam (vage su cudo) jer mu je motor sada maltene nov , sve zivo i ne zivo je zamenjeno na njemu original delovima iz Ceske u ovlascenom na N. Bgd-u.

 

P.S. Sparco obloga je skinuta i prodata kao i ovaj volan (zadnja slika) , stavljen kozni mf ......... ;).

 

 

IMG_20210919_175745.jpg IMG_20210919_175734.jpg IMG_20210919_175932.jpg IMG_20210919_175833.jpg

 

IMG_20210919_175754.jpg IMG_20210919_180357.jpg volan_i_prekidac_yeti_(4).jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravi je trenutak za promenu automobila! :D Sedi miran

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

oba registrovana unapred po 20 dana uz tesku rovovsku borbu sa drzavom i teh. pregledima (a jos se i znamo veoma licno :stuart:).

srecno svima , sta da kazem uvek sam za zakon ali ovo je sada jos gore po teh. pregledima znaci pravo ludilo , niko nista ne razume na isti nacin i svi su nekom strahu da im ne bane inspekcija ali drpaju po 6000 teh. tu nema problema. sreca moja oba su 1,2 pa je ispalo seat 20.351 sve (vracan jednom zbog zadnjih kocnica) a yeti 22.150 sve (prosao iz prve ali jedva kocnice po njihovom jbn. zakonu :lol:) sve u zadnjih 20 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

punto je prodat za 1500e (uzeo ga je moj majstor) mogao sam mozda i malo vise da izvucem ali drugari smo 15 god. i lak mu spada po krovu tako da je otisao po toj ceni. seat dat u zamenu na auto placu za bmw x3a 2008 godiste M paket oprema 2000 kubika dizel -- morao sam ;) jer sam dobio moju trazenu cenu za seata od 2500e + veoma koretnu doplatu za bmw-a. kod mene je 10-15 dana videcemo za dalje. uradjen je mali servis o trosku placa (poznajemo se) , pk kais i jos brdo nekih sitnica , registrovan celu godinu kao i seat , nema dima nigde , menjac je ok - nema potrhtavanja nekog ni pri paljenju ni gasenju za sada -- sve radi na njemu a vala ima brdo nekih dugmica sve jos nisam ni provalio , ima hill holder , 4x4 , tempomat , senzore fabricke napred - pozadi , led svetla pozadi napred one farove kruzne (ne znam kako se zovu) sve fabrika -- ima brdo stvari sto seat nije imao ni u snu. videcemo jel smo uradili pravu stvar mada sam dobio pisanu i overenu garanciju od njih na god. dana ili 15.000 km motor , menjac i limariju mada za limariju od 1,2 mm nema zime zdrav je kao dren , zdraviji i od mog yetija 2010 godiste. ima maltene nove zimske gume na njemu , zeder , obd premesten (imam kabal za to) , alarm cobru. znaci tenk od auta nikad masivniji auto nisam imao , gepek boga oca mozes staviti u njega , nije bas za grad zbog velicine ali ajde zelju sam meni ispunio jer oduvek sam zeleo njega (nikad nisam ima bmw nikakav) i sada mi se bas stvorili uslovi da to i uradim.  ako se pokaze ok ostace kod mene par godina a ako ne ici ce na prodaju mada kazem zbog garancije miran sam godinu dana za motor , menjac , limariju. nije veliki potrosac , meni po gradu trosi oko 8l a na otvorenom ga jos nisam testirao. ljudi su bas koretni i izlaze za sve u susret nema ono kupio si auto u vidjenom stanju , imaju svoj servis i sve ostalo -- drze se dogovora kazem jer to znam. slike za sada su sa auto placa , bice kasnije i mojih samo da stignem od posla.

 

Bmw x3 (1).jpg Bmw x3 (2).jpg Bmw x3 (3).jpg Bmw x3 (4).jpg

 

Bmw x3 (5).jpg Bmw x3 (6).jpg Bmw x3 (7).jpg Bmw x3 (8).jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas lepo izgleda, obicno ta generacija x3 kad ima neofarbane branike do pola auta bode oci i deluje ruzno i staro, a ovako deluje jedno 10 godina mladje i milion puta lepse.

 

Koja razlika tvoj u odnosu na ovakve, nebo zemlja bukvalno.

 

2004_bmw_x3_4dr-suv_30i_fq_oem_3_500.jpg

3vppPRbj.5B1IGr-Iz-(edit).jpg?t=162219335847

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala danijel55 , hteo sam bas ovu boju ali ne sa crnom plastikom okolo sto ih ima vecina. Bas se voze po Bgd_u u zadnje vreme , moj drug je uzeo tamno plavi 2005 god. ima pola godine i prezadovoljan je. Videcemo ovaj je kod mene kratko i za sada je ok. Masivan je bas. 

 

Vagenovac bas to napisah , deluje kao da je 2010_2011 novija serija. Nema ih mnogo u jednoj boji na ulici ili ja bar ne videh ni jedan do sada a bas zevam. Mozda je ovaj moj zbog M opreme takav, ima i crno nebo fabricki. Unutra je uradjen kvalitetno bas , sve je ocuvano za auto 2008 godiste. Boju slike ne mogu da docaraju uopste. 

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad dodjoh pa opalih i neku bas moju sliku na brzaka (hladno napolju) ............ sto kazem boja zavisi od ugla slikanja i svetla ali to je to. ide kao mecava , jbg. svabo ............ :lol:.

 

BMW_X3_parking_(1).jpg BMW_X3_parking_(2).jpg BMW_X3_parking_(3).jpg BMW_X3_parking_(4).jpg BMW_X3_parking_(5).jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam to znao za reduktor ali svaki auto ima neku manu , sto se kaze videcemo a ne daj boze i to se sada sve moze resiti za ok novac kad imas ljude koji znaju posao a drugari su ti ........ ;).

 

ja sam pri kupovini yetija posle par meseci vadio ceo motor da ga pedihtujem (svaki semering je bio propisao na 115.000 km) i tako ce morati na svakih 100.000 km ja ili neko drugi , to su ti kao noviji benzinci 1,2 a 105 ks turbina kao motor.

komsija uzeo pre neki dan dustera 1,0 valjda 3 cilindra motor kao sibica turbo veci od njega , a auto ogroman znaci mene jeza samo prosla (lep je ovako novo je novo) ali to se sada prodaje ........ i kosta 16.000e ako hoces i malo neku opremu da imas tipa navigacija , multi volan. rezervni tocak mu dodatno naplatili 110e a boju 500e rece mi , samo bela boja je u ceni 14.000e a klot varijanta.

 

kazem videcemo , imam garanciju godinu dana ili 15.000 km pisanu na bmw a ljude znam licno. necu negativno ni da razmisljam , bice sta ce biti. auto je polovan tako da moze biti svasta a i nista to treba svako da bude svestan ko kupuje polovno vozilo ma koliko ga mi gledali ili nasi majstori. ja jesam i nadam se ovom drugom ....... :D.

sam sam isao , sam gledao , sam probao i sam ga kupio tako da cemo videti sta smo uboli.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno si u pravu, kupio si po svim parametrima dobar auto koji je po slikama izuzetno ocuvan.

 

Vidim pre svega po spoljnoj ivici sedalnog dela vozaceve kadice, sportska sedista u SUV vozilima trpe mnogo vise prilikom ulaska izlaska jer ides tezinom tela preko njih, a ovde je samo malo naborano, a nije izgubilo formu, niti je pocepano, to je izuzetno ocuvano za to neko godiste.

Suvozacko sediste i zadnja sedista kao da niko nije seo maltene :) 

 

Sto se tice reduktora, mozes zameniti ulje u njemu i u svim diferencijalima, to bi mu sigurno produzilo vek, ali bih ja rekao da su ti problemi izuzetno retki, pogotovo kada pogledas koliki broj automobila sa xdrive se vozi, pritom vecina nikad nije zamenila ni ulje u xdrive, pa opet retko ko ima problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vagenovac slicno razmisljanje imamo , sad je uradjen kompletni mali servis , prskalice brisaca nove na cantri i na moje insisitiranje pk kais , to su sve ovi sa placa platili. to za reduktor cu da vidim kad se malo oporavim. diskovi zadnji su maltene novi kao i plocice , prednji mogu da izguraju po njima god. dana po meni do god. odmora tj. menjam ih pre toga ako negde budem isao dalje tipa crna gora ili grcka. motorni prostor je bas nekako cist tj. uredan a vidi se da nije pran ni glancan , nema nekoga ni curenja koliko vidim od one velike plastike motora.

ovih dana cu ja slikati unutrasnjost i motorni prostor pa okaciti ovde. ceo auto je nekako uredan i dosta ocuvan za to godiste , npr. pedale mu uopste nisu nesto izlizane naprotiv , ima kozni volan onaj deblji sa koncima M oznake nije oguljen i ta sedista to sam i ja primetio prvo na placu kao nova su mada se vidi da su kvalitet sto i novi automobili retko imaju , jednostavno vise taj kvalitet nekih materijala i tu udobnost ne pravi ni bmw , ni audi , ni mercedes danas pa koliko god da kostaju. mozda i jeste sada malo navala za x3 jer cene su im ok a pruzaju kvalitet i tu udobnost , masivnost ako bas - bas nisu izakani.

ja moj vozim pa cu videti sta i kako ce biti , jos je rano za neke prognoze.

 

ovaj moj komsija sto je kupio novog dustera danas parkira pored mene i gleda samo u bmw uz konstataciju da je masivan kao njegov i da mu se svidja mnogo. ja sam se isto bio naprzio u jednom momentu da kupim novu daciju onu manju (jer za drugo nemam) a onda kazem koji ce mi 2 benzinca po 1000 kubika , ja zalim i dalje za stilom dizelom 1995 i takav cu kupiti -- tako i ispade sve isto za ovaj bmw. nek ide zivot ............. pa jedan je.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo slika unutrasnjosti i motora (samo prebrisao prasinu suvom krpom) kako sam i obecao ........... ;).

mada su radili oni pranje bar po okvirima tablica (spolja i iznutra) vidi se gore na slikama ............ :lol:.

 

 

 

IMG_20211201_135021.jpg

IMG_20211201_135035.jpg

IMG_20211201_135046.jpg

IMG_20211201_135057.jpg

IMG_20211201_135110.jpg

IMG_20211201_135136.jpg

IMG_20211201_135159.jpg

IMG_20211201_135204.jpg

IMG_20211201_135226_1.jpg

IMG_20211201_135213_1.jpg

IMG_20211201_135233_1.jpg

IMG_20211201_135319.jpg

IMG_20211201_135324_1.jpg

IMG_20211201_135340.jpg

IMG_20211201_135433.jpg

IMG_20211201_135439.jpg

IMG_20211201_135449.jpg

IMG_20211201_135532_1.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao 225.500 sada :lol:. Nista ne proveravam vise jer na stilu kad sam ga imao bila je 183.000 iz uvoza a kad sam proverio kako treba posle par god. 500.000 km vise. Bitno mi je da ne duva nigde za sada koliko ga ja vozim. Za dalje cemo videti .....  a burazer i dalje vozi stila 1,9 jtd sa sada 880.000 km na satu i prolazi tehnicki normalno sa redovnim servisima i po nekom zamenom potrosnih delova. Ko ce ga znati, sto kazem videcemo. 

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...