Jump to content
FAS Goran
bole-stilo.jtd

Škoda Yeti & BMW X3

Recommended Posts

35 minutes ago, bole-stilo.jtd said:

mislim da kvalitet vise nije ni blizu kolima od ranije.

Generalno, mislim da VW grupacija sa TSI motorima i nema previše sreće, Jer, ako ukucaš u "Google" i najnoviji "1,5 TSI Evo", izadje tu gomila tekstova (iz poslednjih godinu dana) o problemima tog novog motora (pa i o nekim kolektivnim tužbama vlasnika).

Moj jedan drugi višegodinji prijatelj, ima službenu oktaviju A7 1,4 TSI 140, iz septembra 2013. godine. Imaju dva komada u firmi, top paketi, Elegance (za dva "odgovorna lica"). Vozio sam je par puta i ubrzava "kao Ferrari", a na nekom lakom gasu "troši kao upaljač". Ali, obe su relativno brzo počele da troše ulje (oko 1 litar na svakih oko 3.500 km u proseku). Reklamirali su, na obe su radjeni "težinski testovi" i "prošle" su ih, sve je bilo "u granicama dozvoljenog", jer im je deklarisana dozvoljena potrošnja ulja do 0,5 litara na 1.000 km. Posle dosta borbe sa "Auto Čakom" (trajala je ta zajebancija godinu dana, a srećom, produžena garancija je bila 4 godine), ishodvano je da se reši problem - na obe je promenjena glava motora.

Ali, nije problem "kvaliteta" samo problem VW-a. Mnogi imaju probleme i promašaje. Imao ih je tako i PSA sa 1,6 HDI 16V Euro 4 (zbog čega je Euro 5 varijanta dobrano izmenjena). Ili sa benzinskim BMW-PSA 1,6 VTi Euro 4 (imao je "lastiš-lanac" i problematični skupoceni VANOS).

Prosto, proizvodjačima se povremeno dese "gafovi". "Promaše". Gadno "promaše". A onda potpuno zaborave na nesrećne kupce koji su postali vlasnici "promašenih" serija motora... Kad prodje garancija, Bog dragi da ti pomogne. I sreća, naravno   :)

Mene moj "drug škodista" (sa tom "lančanom" fabijom 1,2 TSI) stalno kao crna ptica zloslutnica opominje: "Videćeš ti šta si kupio, kakav djubar ... Fiat ... Dno autoindustrije" ... :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pošti kod mene svi tsi škodilaci otišli, sada za sve voze dobla, jedino on ispravan...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, moron said:

Mene moj "drug škodista" (sa tom "lančanom" fabijom 1,2 TSI) stalno kao crna ptica zloslutnica opominje: "Videćeš ti šta si kupio, kakav djubar ... Fiat ... Dno autoindustrije" ... :)

Iskljucivo ljubomora zbog obrtnog :lol: . Da je nesto rekao za ovu moju sklopociju, pa i da razumem. Ali brate, od svih Fiatovih motora da tako nesto kazes za 1.6 MultiJet - kakav poznavalac materije :D . I to jos nov MultiJet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jbg-a videcemo. ja kad sam kupovao stila pre 10 god. 1,9 jtd svi su mi pricali ne samo njega , krs, brljavi elektronika , jebe turbina ma nista lepo o njemu nisam mogao cuti a ja se izvozah sa njim za sve pare sve te godine ali sam i ulagao u njega ne cekajuci bas da sve pocrka dok su drugi muku mucili i sad muce sa njima , pricam za 1,9 jtd o benzincu ni necu.

 

ovaj motor na mojoj skodi je cak kompletno prepakovan kad je lanac menjan jer je vadjen napolje , sve novo (pogotovo semerinzi) i najvaznije PREDIHTOVAN JE KOMPLET .......... to se mora uraditi na svakih 100.000 km i onda ne gubi gram ulja evo vec duze vreme ............ sta je problem pare koje sam ulozio u stila postepeno za 10 god. , ulozio sam sad maltene u skodu odjednom i to je to. moj drug je ovde kupio novu i vozio je 8 god. , odmah sam mu skinuo cenu za 800e od najeftinije i bio sam u pravu ............ nadam se da cu ja sada moci bar 3 god. da je vozim bez toga da mi eksplodira motor ili nesto slicno ............. :(. to mi sto mi je sada , cutim i vozim je pa kako mi bog da.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, Ivan said:

Iskljucivo ljubomora zbog obrtnog :lol: . Da je nesto rekao za ovu moju sklopociju, pa i da razumem. Ali brate, od svih Fiatovih motora da tako nesto kazes za 1.6 MultiJet - kakav poznavalac materije :D . I to jos nov MultiJet.

Nije ljubomora na obrtni moment, već prosto iskreno mrzi Fiat, zbog sudbine fabrike Zastave u Kragujevcu. Smatra da je "Fiat" kriv za sve što se desilo sa našom auto i pratećom mašinskom industrijom, i komponentašima. Mislim da, ne daj Bože, da negde bude teško povredjen, životno ugrožen, pa po njega dodje hitna pomoć sa Fiat Ducatom, i da on bude pri svesti, pa da primeti da hoće daga "natovare" u Fiat, on bi to odbio, i da bi radije pristao da tako povredjen kao pseto krepa na ulici ... Takav je. Kada negde idemo zajedno, ili idemo njegovom škodom, ili mojim drugim kolima. U moj 500L u životu nije seo. Svejedno. Poštujem svačije pravo na izbor.

Ali, kako je i mašinac, i radi u jednom institutu za motorna vozila, pa i na homologaciji, imao je i profesionalno prilike da se upozna sa 500L. I on tvrdi da je 500L "sklepan". I da je "djubar" :) Meni ne smeta ...

57 minutes ago, bole-stilo.jtd said:

a jbg-a videcemo. ja kad sam kupovao stila pre 10 god. 1,9 jtd svi su mi pricali ne samo njega , krs, brljavi elektronika , jebe turbina ma nista lepo o njemu nisam mogao cuti a ja se izvozah sa njim za sve pare sve te godine ali sam i ulagao u njega ne cekajuci bas da sve pocrka dok su drugi muku mucili i sad muce sa njima , pricam za 1,9 jtd o benzincu ni necu.

 

ovaj motor na mojoj skodi je cak kompletno prepakovan kad je lanac menjan jer je vadjen napolje , sve novo (pogotovo semerinzi) i najvaznije PREDIHTOVAN JE KOMPLET .......... to se mora uraditi na svakih 100.000 km i onda ne gubi gram ulja evo vec duze vreme ............ sta je problem pare koje sam ulozio u stila postepeno za 10 god. , ulozio sam sad maltene u skodu odjednom i to je to. moj drug je ovde kupio novu i vozio je 8 god. , odmah sam mu skinuo cenu za 800e od najeftinije i bio sam u pravu ............ nadam se da cu ja sada moci bar 3 god. da je vozim bez toga da mi eksplodira motor ili nesto slicno ............. :(. to mi sto mi je sada , cutim i vozim je pa kako mi bog da.

Daće Bog da sve to bude u redu kod Tebe. Kažem, i ovaj moj drugar više uopšte nema problema sa lancemod pre 3-4 godine, od kada je stavljen kvaltetan set razvoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bice ok , ja je teram i ne biiip vise te price i glasine. sredio sam je u ovlascenom servisu , licno je sef tamo njihov bio zaduzen za nju jer sam ja ulozio reklamaciju na nesto uradjeno pre , pa sam ih naguzio da je otislo do gazde u cacak. licno su sve novo narucili iz ceske vw , bila je tamo 15 dana i sve su drugi put uradili dzabe ............ mogu samo da kazem da je zato i sef servisa licno radio moj auto sa najboljim njihovim mehanicarem. jel daju garanciju e pa ima i da je naprave , meni je motor sada bukvalno nov jer su zajebali sve prvi put pa su drugi menjali sve to i jos brdo delova .......... jeste ovlasceni skup ali eto mog slucaja , prva popravka je bila 44.000 din. a ta njihova posle oko soma zato je covek i rekao u servisu ovako ,  nemoj je sada prodavati imas maltene nov motor sada u njoj. a hteo sam i da je prodam pisalo je negde gore. 

znaci ovako ja sada vozim skodu ili ti vw benzin tsi auto je lepo , kvalitetno unutra -- motor je PROBLEMATICAN , ako ne pazis sta kupujes ili ako je presao boga km. nista bolje nisam cuo ni za skodu yetija dizela kao ni za nove fiate ali njih sada nemam i ne mogu da to komentarisem. mene je stilo slusao i imali smo ok odnos 10 godina , sa ovim ne znam nista iskreno, videcemo sta bude u buducnosti samo da prezivimo ovu posast sada ............. <_<.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intervetna jedinica policije u ns ih ima u dizel varijanti i sve ih manje na brojnom stanju, menjaju ih japancima... Pogranična policija ih zamenila i Ladama, proklizavaju na travi...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece gore da mi da popravku teksta -- prva popravka je bila 44.000din. ja i gazda po pola a druga u reklamaciji je bila oko soma evra sve platila skoda ........... zato i kazem reklamacija je zakon ali servisi su skupi.

 

moji u eps-u bas suprotno samo skode i skode , sad su uzeli 30 kom. novih i nista drugo, pre ovog sranja malo.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

pretpostavljam kao i u policiji -- oni i drze skodu u zivotu .............. :lol:.

 

 

IMG_20190322_093700.jpg

IMG_20190322_095737.jpg

IMG_20190322_093748.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti tvoji su tamo siromasni , kod mene sindikat vozi daciju a direktori samo nove skode najnovije modele i to CRNE :).

 

a mi obicni smrtnici kad nam i daju po lokalu i po elektrani zastavine puntice , svakom po zasluzi :D.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rofl:............. sve znam , kod mene ih lupaju kao ludi. imamo ogromnu garazu , ispred skoda i puntica (novijih) koliko hoces polupanih najvise od napred.  jbg. --- ima se moze se.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, bole-stilo.jtd said:

pre 10 god. 1,9 jtd svi su mi pricali ne samo njega , ma nista lepo o njemu nisam mogao cuti

Kako ovo poznato zvuci :lol: . Ja sam krenuo da merkam Stilo 2006. i kupio ga ubrzo, nije ih bilo po oglasima 40-50 komada i to klotara. Odusevio me na oko 3 Porte, citam po stranim portalima odlican, moderan CommonRail... I dzaba tudja prica :)... Kod nas informacija na kasicicu, a ovde je najcesce bilo: "da li si normalan", "te pare za zabarsko djubre od dizela" i slicne... Da bih doziveo da se za nekoliko godina pola Srbije kune u taj motor :lol: (uz Vagenov 1.9). Slatko i jeftino se izvozao punu deceniju, nigde nije zastucao, dusa me bolela kad sam ga prodavao. Istu pricu sam slusao i za MultiAir :) (koji realno jeste imao bubice u startnoj verziji), ali neka sluzi upola kao JTD i bicu prezadovoljan. Sto je jos jace (da ne ureknem), za pune 2 godine bukvalno bez i jednog problemcica na celom autu, od kupovine i inicijalnog utezanja.

13 hours ago, vagenovac said:

one-man-trash-is-another-man-treasure-vector.jpg

Ti se zezas, a iskulira koleZu :D . Posto smo caskali o TSI, nadam se da se Bole nece ljutiti za recenicu-dve offa...

U kom smeru gledati motorizaciju u Leonu III, ima li neke preporuke za TSI, a nisam gadljiv ni na dizele ni najmanje? Prvi pik mi je Megane IV, drugi FR (u trenucima ludila razgledam i restyle DS4), hvala unapred za Vagen info ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakva ljutnja , samo opusteno vidis da su dosla neka jbn. vremena .......... ja ne znam sta da ti preporucim to ce ovi sto bolje poznaju tematiku , samo znam da vagen vise nije ono sto je bio nekada (nazalost) ............. ;)

jedino koga znam da je malo zadovoljan skodom je moj drug oktavija a7 2015 dizel motor ima (1600 ili 2000 ne znam) , uzeo je od prvog vlasnika pre mozda god. dana ili manje i ima gepek kao 2 yetija zajedno -- to sam video licno. bas veliki auto , ja sam se iznenadio kad sam je provozao , ide kao blesava i nije bucna uopste -- normalno pare za nju nisam imao jer kosta bas dosta (kao dva moja yetija) i to godiste preko 10 soma , mislim da je bila tada oko 12-13 soma evra.

a za TSI svi kukaju -- na kraju , ali ga i voze ............. :lol:.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komša Srđan kod mene ima dva identična golfa 6,jedan tdi, jedan tsi... A sin vozi a3, na znam motorizaciju...
Voze se tsi

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

moron ma mora malo i off-a , nema zameranja nikakvog kakvo zagadjenje - samo pici :).

 

 

neshtry  sad bio malo dole i posle 6-7 dana ga upalio i malo provozao tu po kraju jedno pola sata - sve OK.

samo sto je prljav , kao neka prasina zuckasta po njemu :ph34r: , da nije corona jbt. :shock:.

a dan napolju perverzija od lepote kao za inat.

 

 

 

IMG_20200406_141312.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan nije namerno, prevideh. Po meni je najbolja opcija 2.0 moze tsi, moze tdi, ti motori su se u praksi pokazali kao najbolji i toliko su se dobro pokazali da ih ugradjuju cak u najnovije automobile visoke klase poput audi a7 gde imas i 2.0tdi i 2.0tsi, sto ranije nije bio slucaj.

 

Posto je 2.0tsi u leonu iskljucivo cupra onda tebi kao racionalnija i realnija kupovina ostaje 2.0tdi.

 

Ne kazem da su ostale opcije motora sto u leonu sto kod konkurencije nuzno lose, ali po meni je ovo najbolje ako vec pitas, pogotovo sto je vecina mana odavno otklonjena.

 

Recimo 1.5dci vazio za djubre prve serije, a zadnje skoro neunistive, pa recimo bmw n47 zloglasni, prve serije krs, zadnje serije se ugradjivale u toyotu cak i nikad problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
moron ma mora malo i off-a , nema zameranja nikakvog kakvo zagadjenje - samo pici .
 
 
neshtry  sad bio dole malo i posle 6-7 dana ga upalio i malo provozao tu po kraju jedno pola sata - sve OK.
samo sto je prljav , kao neka prasina zuckasta po njemu  , da nije corona jbt. :shock:.
a dan napolju perverzija od lepote kao za inat.
 
 
 
IMG_20200406_141312.thumb.jpg.c742ec02936bd78f4a3a13dd7dc19de4.jpg
Ja moj auto parkiram u dvorištu od vanrednog stanja, dugo stoji i navata se prašina. U dvorištu ima barijeru od vegetacije pa je proces sporiji...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja slabo izlazim napolje (jbn. dijabetes vec 20 god.) , masku na lice i morao sam malo do njega , provozao ga i kuci na dezinfekciju -- bez zadrzavanja napolju. 

 

sta da ti kazem -- biiip zivo a dan prelep.

 

gledam ispred mog doma zdravlja (ispod mene 1 km) sada iz kola napolju jedno 20 ljudi ceka onako udaljeni jedni od drugih i sve bas mladji sa maskama (2-3 moje godiste ostalo sve 18-20-25 god.) otprilike , inace taj deo je odvojen za ljude sa simptomima ove proklete bolestine .......... :hope:.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja supruga i starija ćerka su diabetičari t1, a supruga i med. sestra i trenutno je u covid centru. Juče radila 14h,haos, niko ništa ne zna, nema opreme(ima ali malo), ne daju nikome da se testira, lekari se usrali, ne poštuju procedure ...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da je haos , rodjak mi je u klinickom jedan od glavnih lekara , kako ce sve ovo proci videcemo ......... :(.

 

iako stalno seru po tv-u da su sve uradili ok , ja mislim da nisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...