Jump to content
FAS Goran
bole-stilo.jtd

Škoda Yeti & BMW X3

Recommended Posts

pa nije ni cudo da je strah a i nisu to male pare , nesto se okomili na te fice nove izgleda ............ ovaj stoji vec ovako par dana. ja sam ga slikao jedno jutro rano kad sam krenuo na posao u 5h (posle cujem da je dolazila i murija ujutro) -- da je bilo malo ranije mozda bi ih i zatekao na delu.

 

ali stvarno ne razumem ove druge ljude na 3m dve ogromne zgrade (auto kao na dlanu ispod sijalice maltene) i niko nista nije cuo jebote dok su oni to skidali (pa cvili to). moja zgrada je jos malo i uvucena nekih 50m i ja sve cujem dole plus vidim moja kola u svakom momentu , cak kad neko prolazi nocu i maltene prdne pored njih ........... :lol:.

 

inace parking je dosta veliki ali okruzen je zgradama , veoma lepo osvetljen i ja npr. ovog ficu ne vidim uopste jer je na uglu parkiran skroz suprotna strana od mene i moje terase.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

pretpostavljam da tu ima vise ljudi ali opet ispod same terase i prozora na cistini ........... jbg.

 

vidim danas je uzela neke alu kao mrezaste (meni ruzne) , valjda je sad stavila i sigurnosne srafove (nadam se :)) .............. ali sto se kaze njen problem.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj 500 je inace bio samo na ovom betonskom cudu pa su posle stavljali hoklice, gajbice.. da ne bi lezao na betonu. Samo kod nas u ulici bilo je 5 incidenta u roku od mesec dana za koje znam. Kolegi su na parkingu izbusili sve 4 gume, nekom liku do njega izlomili retrovizor i probusili dve gume, meni je neko pokupio retrovizor(dal slucajno dal namerno ne znam), ovaj 500 muceni sto je stajao na ukradenom ivicnjaku i burazerovom ortaku na f10 polomili zadnju soferku.

 

Ove mrezaste nisu lose uopste, imao sam ih na e30 samo nisu za 500 :D 

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde si komso , nismo se videli bas dugo. sta da ti kazem ............ DIVLJI ZAPAD smo postali :ph34r:.

 

na yetiju danas odredjen servis ulje (castrol) + filter ulja , goriva , vazduha , klime (sct nemacki) , svecice i zamenjena kociona tecnost bila je propast .......... pregledan je detaljno i za jedno 5.000 - 6.000 km imamo prednje plocice __ zadnje kao nove , diskovi odlicni , trap ekstra kao i sve drugo ............. ;).

 

 

IMG_20200225_203951.jpg

IMG_20200225_204010.jpg

IMG_20200225_204019.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ova tvoja? Izlazim iz auta i primetim lavlju kandzu na volanu pa sam pretpostavio da je to taj Yeti čuveni. :D

Screenshot_20200310_214601_com.android.gallery3d.jpg

IMG-5c85f5e3b4f5d3625eef11f8e9c3d3d7-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni znao nego se parkirao pored i vidim crvenu navlaku volana  i lavlju kandzu i reko to je to. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

stiglo nam nesto interesantno za prednji branik (inox) za smesne pare ............... :shock:

 

 

 

3.jpg

 

2.jpg

 

5.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamenjeni prednji diskovi (morali su ipak) , prednje plocice i stabilizatori ........... normalno sve svapsko.

 

a dobijen i jedan mali poklon , steta sto nije crn .......... :respect:

 

 

IMG_20200405_134622.jpg

IMG_20200405_134631.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz kolega. Imam i ja Yetija samo 1.4 TSI.

Sta da kazem auto je odlican i praktican. Jedini minus je sto mu fali bar 100l u gepeku.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/17/2019 at 6:35 PM, bole-stilo.jtd said:

iako je sada presao oko 120.000 km pravih u junu ili julu prosle godine uradjen mu je komplet ali kompletan servis (ima nalepnica skodina na motoru) + svecice - kablovi + zamenjen lanac original (gazda hteo da resi problem tog nedostatka -- sve pre prodaje o kojoj tada nije ni razmisljao

Moj odličan drug ima fabiju 1,2 TSI 105 ks iz decembra 2010. godine. Prvi je vlasnik (a to mu je druga škoda, pre toga je imao fabiju 1,4 sa atmosferskim motorom). Bez imalo šale, prvih 5-6 godina kompletan set razvoda (lanac, hidro španer i pta tu već ide) je menjao skoro na godišnjem nivou (prve godine, bukvalno je čekao mesec dana da u servis stigne set razvoda i kola su mu bila van funkcije), ali, tek poslednji put (pre možda 3-4 godine ) je dobio kvalitetan zamenski set. Koji od tada ne menja. Radi savršeno. I ne čuje se. Mislim da mu je fabija trenutno na oko 100 kkm. I zaista ide kao nevreme, mnogo bolje (i mirnije) od 3-cilindrične fabije TSI 95 koju ja "službeno" često vozim.

Kako je on meni rekao, ispostavilo se da su postojale dve verzije tog seta lanca, jedna loša i jedna bolja (koju i sada ima), sve je zavislilo kako koju "strefi", koji set joj je fabrički ugradjen ( neke škode 1,2 TSI nisu imale problem, neke jesu), a naša servisna mreža škode je na lageru godinama držala i te setove za koje su znali da su "djubar". Pa, ipak, ljudima su i njih redovno ugradjivali. Dok se nisu "potrošile". Sa tim dobrim setovima niko nije imao problema. Čak mi je navodio i tačne kodne oznake jednog i drugog seta lanca.

Imajući u vidu da je u taj tvoj 1,2 TSI zamenski lanac ugradjen tek 2018, sigurno je u pitanju ta dobra verzija seta razvoda. I sa njime nećeš imati problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skorpion za gepek si u pravu , u odnosu na stila karavana je nista (mali) ali za mene i zenu je sada dosta ........... cerke su porasle i nece sa nama vise nigde , imaju svog puntaca.

U pocetku sam bio malo razocaran autom (ne znam ni sam zasto) ali sada je sve ok ........... :).

 

 

moron i u servisu kazu da je to taj noviji model kao pojacan (ovaj je pre toga 2 puta menjao lanac) u garanciji nesto na 20.000 km (DA NE POVERUJES) pa na 65.000 ili 70.000 km imam u knjizici (cuo mu se pri paljenju tako pise svaki put) -- videcemo ovaj treci za sada radi kao doksa , nista se ne cuje za sada ni kad je hladno / toplo na paljenju , u radu je miran ............ ;). Inace zamena lanca u skodi na N.Bgd-u ovlascenom servisu je 13.000 din. sam lanac (ceka se iz ceske 10-15 dana) i valjda neki spaneri ili roleri (to ne znam) sa njim u kompletu idu + ruke 3000 din. (garancija 2 godine - overena od dana ugradnje , nista ne pise za predjenu km). Cifra je onako ni velika a ni mala ko nema. Auto je sada tip - top sve je sredjeno sto je trebalo ........... :stuart:.  Sada mi je malo ok , nesto sam se tesko navikao na njega posle stila 1,9 jtd-a dugi niz godina - iskreno kazem.

 

 

za kraj malo razonode u ovim teskim vremenima -- evo zasto nema maski nigde ............. :hrhr:

 

 

FB_IMG_1586097142780.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bole-stilo.jtd said:

dobijen i jedan mali poklon , steta sto nije crn ....

Pa dobro, ni zeleni nije loš! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored Megane IV, za sledeci auto sam zainteresovan i za Leon III FR. Posto sam se posle 1.9 dizelasa, presaltao na 1.4 MA Turbo 140 KS sa kojim sam prezadovoljan, naravno da je u obzir dolazio i 1.4 TSI u Leonu.

Bolje da nisam ni uzimao da citam, sto sam se vise upucivao, manje mi je bilo logicno :D . Koliko videh, nista ranije od EA211 ne treba ni gledati, tj. verzija sa kojom su se posle lanca vratili na kais. Ima ih u vise varijacija, pa sad tu opet one imaju svoje glavolomke... Najnoviji dizelasi generalno kod svih proizvodjaca opet imaju svoje bubice, pa posle budi pametan :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

i to sto kazes , ova nova kola svi prave kao da su igracke ............. a ti treba da das lovu i da na nesto racunas duzi niz godina i neku vecu km sto ce tesko da moze bez poravljanja svega i svacega. 

posle 10 god. svi su raspad (priznali mi ili ne) , pricam za novije modele 2010 i na gore -- mislim da kvalitet vise nije ni blizu kolima od ranije.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš dobru poentu, Renault bude često natovaren dodatnom opremom... Motorizacija, onako...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem te potpuno za Stila, imao i ja 1.9JTD pre da uzmem Yetija. Razlika u buka je ipak nebo i zemja.
Meni su deca mali pa gepek je uvek pun a kad ga kupio nov sa njim dobio i rezervni tocak sa gumom 205xxx koja zauzima dosta prostora posto Yeti nema udublenje za rezervnu.

ne znam kako ide 1.2 nisam vozio, meni prvi kriterium je bio da bude 1.4 TSI 125KS.
Gde si uzeo obe vetrobrane i koja su cena? Moze i u PP.

Sta se tice lanca na veliko je pisano na Skoda forum. Pustena je revizija istog i od tada nema probleme.
Jedini problem na vece kilometraze je carbon build usisnih ventila.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ste po tim forumima, imate li vi neku preporuku za benzinsku motorizaciju u Leonu (Mk3) ?

Apsolutno se slazem, motor kao Fiatov 1.9 vise nikada necemo gledati. Zajednicko nam je sto smo ga sva trojica dugo imali :) , a svega sam ja svestan i vec sam jednom prosao kroz problematiku prilikom prethodne kupovine. Na sledecoj moze da bude samo jos gore :D . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.kupujemprodajem.com/Automobili-Oprema/Styling-i-tuning/Bocni-vetrobrani-SKODA-za-sve-modele-44555271-oglas.htm?filter_id=536335952

 

evo ti tacno za bocne vetrobrane link gde sam ja uzeo sva cetiri.

 

nema price oko buke ovaj yeti se ne cuje ni kad stoji ni kad ide (to sam i pisao negde ranije) , motor mu je besuman.

nemam gumu vec kompresor i onaj lepak , pa mi je gepek dublji malo.

kupio sam copavac , jer u ovo nemam sigurnosti kad krenem na duzi put.

ide i on ok 105 KS na njegovu masu , lepo ubrzava ali nije auto bas za jurcanje jer je visok. 

 

 

 

sam si sve rekao ivane , samo moze biti jos gore .............. sta reci.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...