Jump to content
FAS Goran
Jovan96

Fiat Punto mk.2 1.2 16v - lampica ulja se upalila i neće više da vergla

Recommended Posts

Eee ljudi opet ja hteo sam da pitam jos nesto vezano za motor evo ovako. Upalio sam auto krenuo sam sa posla kuci i nisam presao mozda 2km upalila mi se ona lampica(kao aladinova lampa) i presao sam mozda jos nekih 7km, a do kuce imam oko 12km i u voznji sam samo izgubio gas i stao sam i posle toga nije hteo da zavregla uopste, krenem da zavrglam sam cvakne i to je to....a ulje sam redovno menjao i imao je ulja u njemu, ja ga jos uvek nisam otvarao auto stoji u garazi pa sam hteo da pitam sta bi moglo da bude i dal se isplati da se popravlja, hvala unapred :) 
Fiat punto 1.2 16v

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isplati se,Punto baš i nije nuklearna fizika...
Moraš prvo dijagnostiku da uradiš i onda ćeš bolje znati oko troškova.Obično budu prihvatljivi.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je prilicno jasna iz opisa, zaribao je motor. Sada alnaser ne moze da okrene. Probaj eventualno da ga ubacis u brzinu i probas da pomeris auto na gurku.

Koliko ja znam kada se upali ova lmpica motor se mora odmah ugasiti i ne paliti do daljnjeg. Cesto je i kasno kada se upali lampica ali je steta manja. Dobro je puntisa i izdrzao , 7 km bez ulja.

 

Ako je ostatak auto ok onda se isplati popravljati mada mislim da je jeftinije kupiti drugi motor ali to je opet macka u dzaku. Ako je ovaj zaribao onda mora puna generalna a to nece biti jeftino...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/19/2018 at 3:36 PM, lemy said:

Stvar je prilicno jasna iz opisa, zaribao je motor. Sada alnaser ne moze da okrene. Probaj eventualno da ga ubacis u brzinu i probas da pomeris auto na gurku.

Koliko ja znam kada se upali ova lmpica motor se mora odmah ugasiti i ne paliti do daljnjeg. Cesto je i kasno kada se upali lampica ali je steta manja. Dobro je puntisa i izdrzao , 7 km bez ulja.

 

Ako je ostatak auto ok onda se isplati popravljati mada mislim da je jeftinije kupiti drugi motor ali to je opet macka u dzaku. Ako je ovaj zaribao onda mora puna generalna a to nece biti jeftino...

Auto je u super stanju i spolja i unutra i mehanicki je utegnut i ima ulja u njemu skoro sam menjao samo ne znam zasto je zaribao, trenutno sad vozim punta jtd dok ne popravim ovog pa cu posle nove godine da oteram auto na dijagnostiku da se vidi koji je problem, hvala u svakom slucaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek cek, da li si posle toga kada se ugasio i kada si ga parkirao proverio ulje, koliko shvatam ulja ima, nije ostao bez njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, snebojsa said:

Cek cek, da li si posle toga kada se ugasio i kada si ga parkirao proverio ulje, koliko shvatam ulja ima, nije ostao bez njega?

Da da ima ulja proverio sam, menjao sam ulje pre toga kad se desilo ako me razumes, gledam na merac ulje sveze providno nije jos promenilo boju i stoji na meracu na normali, od kad se auto pokavrio nisam nista pokusavsavao da popravljam par ljudi(majstora) sam pitao isto su mi rekli da je zaribao motor ili je pumpa za podmazivanje zaribala i  nije mnogla da podmazuje. Pa cu posle nove godine da odteram auto da vidim sta je kvar i da odradim i javljam sta je bio kvar, hvala jos jednom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi evo mene, nije me bilo dugo resio sam problem sa autom bio sam kod majstora koji je ocigledno teo da mi uzme pare, pa sam odlucio da odem kod drugog provernog majstora koji tjunira masine ako bi mogao tako da napisem, i za 30tak minuta mi je rekao sve sta je da nije motor stradao da nije prezubio, skinuo karter ocistio gde je bila uljna pumpa i ostalo sipao drugo ulje i upalio ga auto evo radi kao mina nema nista da lupa da zveca da se cuje ne dimi ne trosi ulje sve ekstra pitao sam ga sta je bilo koji kvar kaze nemoj da sipas seleniju vise... :) zamenio mi je ulje filter sipao mi nov antifriz i kostalo me je sve ukupno 6000din 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto nije mogao da vergla. A onda očišćena uljna pumpa, promenjeno ulje, filter ulja i antifriz. I sad vergla. Meni je ovo čudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

3 minutes ago, danko said:

Auto nije mogao da vergla. A onda očišćena uljna pumpa, promenjeno ulje, filter ulja i antifriz. I sad vergla. Meni je ovo čudno.

Sve radi normalno ne pokazuje nikavu gresku nista vozim ga svaki dan bez problem, a za antifirz majstor je rekao da je pozeljno da se zameni i zamenio je..i meni je malo cudno ja sam bio ubedjen da je zaribao totalno kako mi je rekao prvi majstro kod koga sam isao.....ja sam spremio pare za rezervu ako bude stao, al evo kolko ga vec vozim nista se jos hvala Bogu nije desilo :))) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Jovan96 said:

kaze nemoj da sipas seleniju vise..

Ključna reč Selenia a neki se i dalje kunu u nju. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia je ok,ali ih ima raznih pravih,lažnih,falsifikata,odgovarujućih,neodgovarajićih...
A treba i servise raditi na vreme!

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...