Jump to content
FAS Goran
Dzidza_Bidza

Fiat Grande Punto 1.4 - sređivanje ključa

Recommended Posts

Pozdrav svima, od pre mesec dana sam vlasnik auta iz naslova, pa mi treba mala pomoc.

Uz auto sam dobio oba kljuca, ali glavni, da ga tako nazovem, onaj sto ima taster i za otkljucavanje gepeka, je neispravan, odnosno imam samo prazno kuciste sa nozem. Ovde u Subotici mi traze 70 evra da se sredi kljuc. Da li je to realna cena?

 

Hvala unapred.

 

 

Edited by neshaoct
drugo pitanje ide u drugu temu - ne pravimo ''kupusare'', tj. ne pišemo sve što nas zanima u jednu temu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzidza_Bidza

 

Pogledaj ovu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43955-kopiranje-i-kodiranje-ključeva/

 

Imaj na umu da taj ključ treba da otključava auto, zatim da daljinski otključava/zaključava vrata (jedan kod), i startuje motor (drugi kod). Ne znam imaš li onu karticu sa kodom, ili nemaš...ako je nemaš, onda i iščitavanje koda takođe košta.

 

Screenshot_6.jpg

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/70332-fiat-punto-evo-poslednja-generacija-grande-punta/

 

Kad se sve to ima u vidu, čini mi se da je cena od 70 evra ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok, nemam predstavu koliko to može da košta, iskreno cifra od 70 evra mi je zvučala malo mnogo, ali ako je to cena...šta radim, neću ga sigurno praviti. Imam tu kod karticu, a i iščitaću malo tu temu. Hvala.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Dzidza_Bidza said:

...neću ga sigurno praviti.

Treba imati dva ključa, nikad se ne zna. Ok, nije hitno da moraš sutra ili prekosutra, ali ipak... :) 

Ako ti je mnogo 70 evra, okreni ovlašćeni servis i pitaj koliko kod njih košta da se uradi drugi ključ sa daljinskim komandama...sve i kad imaš kod karticu kod sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da je to realna cena. Izrada običnog rezervnog ključa (ne skakavca) koji otključava i startuje auto je oko 5-6.000 RSD, odnosno zavisi od auta do auta, ali mislim da je tu negde i to ako imate master ključ. Izrada skakavca sa daljinskim komandama je skuplja, tako da mislim da je to ok cena. U svakom slučaju, rezervni ključ treba obavezno imati, jer ako se izgubi jedini ključ, to sve značajno poskupljuje izradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre oko 2 god pravio rezervni kljuc za C3, imao sam samo onaj sa daljinskim komandama pa sam hteo da napravim obican rezervni sa kodom, bez daljinskih komandi... Naplaćeno 60e u Smederevu... Tako da 70e za ključ sa elektronikom je po meni i vise nego ok cena... Jedino ako ovde kod mene deru sa cenama pa da meni zato deluje da je 70e super cena...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/20/2018 at 9:47 PM, Iggy88 said:

Ja sam pre oko 2 god pravio rezervni kljuc za C3, imao sam samo onaj sa daljinskim komandama pa sam hteo da napravim obican rezervni sa kodom, bez daljinskih komandi... Naplaćeno 60e u Smederevu... Tako da 70e za ključ sa elektronikom je po meni i vise nego ok cena... Jedino ako ovde kod mene deru sa cenama pa da meni zato deluje da je 70e super cena...

Slično je i moje iskustvo. Kao u vašem slučaju, ja sam za Pandu 2010 godište imao samo originalni ključ sa daljinskim komandama i izrada običnog ključa za otvaranje i startovanje vozila je bilo oko 50 EUR koliko se sećam.

Edited by Sheriff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...