Jump to content
FAS Goran
Branislav

Baby Maserati? Grande Punto T-Jet

Recommended Posts

2 minutes ago, Branislav said:

 Nadam se da ima kvalitetnog rostilja na severu, za jug znam da ima.. 

Sa rostiljom tesko da mozemo da konkurisemo jugu, al zato gulas kidamo :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, horvat said:

Sa rostiljom tesko da mozemo da konkurisemo jugu, al zato gulas kidamo :D 

Daj sta das iovako sam 100 kila gorila kao Coby ahahahaha

 

Cek i ti si iz Subotice? @horvat

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako je moguće..  :-) 

I da, za pivo moram da te razočaram... Ne pijem alkohol, ali za roštilj sam uvek spreman :-) 

2 hours ago, horvat said:

Sta tacno planiras da prepravis na usisu? 

 

Jesi razmotrio gde bi radio remap? :D 

 

Inace, IHI VL 36 sa Bravo/Delte 150 ks + remap na to, bi trebalo da daje ~175-180 ks, sto nije los upgrade, za relativno malo para :) 

Drugar u engleskoj mi je pazario polovan vl36.. Samo još da stigne :-D 

Naravno sledeće pitanje, kako će reagovati već remapiran auto :-? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa! :D Jedva cekam da napises iskustva :) Svakako treba dijagnostikom propratiti pritiske, tesko je ovako unapred reci nesto. Generalno, ako ti trenutni turbo prati zadati pritisak, onda ce ovaj, malo jaci, samo raditi rasterecenije (nece on ici preko zadatog ako je ispravan)... 

 

@Branislav, da jesam :) 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, horvat said:

Opa! :D Jedva cekam da napises iskustva :) Svakako treba dijagnostikom propratiti pritiske, tesko je ovako unapred reci nesto. Generalno, ako ti trenutni turbo prati zadati pritisak, onda ce ovaj, malo jaci, samo raditi rasterecenije (nece on ici preko zadatog ako je ispravan)... 

 

@Branislav, da jesam :) 

Baš tako, jedino pitanje je dali će Ecu pratiti pritisak sa dovoljno goriva.

Mislim da hoće kako sam promenio bregaste, promenio se pritisak i to je propratio za sada.

Edited by Sem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje o kupovini GP prebaceno u odgovarajucu generalnu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41516-fiat-grande-punto-saveti-iskustva-pre-kupovine/&do=findComment&comment=1532960

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drage kolege Fiatisti poslusao sam vas savet i uzeo amortizere marke Bilstein :P

 

Uskoro montiramo a do tada nasem @Milutinac evo malo slika :P 

 

 

20200127_182024.jpg

20200127_182111.jpg

20200127_182116.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Milutinac said:

Divota jedna :)

Valjaju li sta? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntisa je dobio poliranje posto smo imali malo cukanje od pozadi, promenili smo amortizere i solje izaslo me sa rukama cirka 20000din <_<. Ispravljena felna i kupljenja jedna 17ka felna kao rezervna guma. Sledi nam mali servis za 1000km i sredjivanje vozacevog sedista jel je pocelo opasno da skripi ako neko zna gde to mogu srediti neka mi kaze. A na kraju svega toga teram auto kod LedMastera da mi sredi muziku konacno posle godinu dana... Sve u svemu nije lose, evo i slike posle poliranja 

received_784047468755269.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala ga je opravio...svaka mu cast.. Drugi auto
E ovakav primer mi je bas dobro dosao da vidim pre/posle koliko se vrati boja i 'zivot' jednog auta posle polirke.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, ISV_01 said:

Ala ga je opravio...svaka mu cast.. Drugi auto emoji50.png
E ovakav primer mi je bas dobro dosao da vidim pre/posle koliko se vrati boja i 'zivot' jednog auta posle polirke.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk
 

Jeste ga opravio veruj mi, zaista decko radi dobro i posteno nema sta. Da drugi auto posle poliranja. A nije ni skupo toliko a kvalitetno sw uradi oko 70e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala da znas. No meni kakvo je stanje napred na braniku i malo haubi (udari kamena i sl) + skinuta malo farba nakon menjanja soferke (veoma sam 'zahvalan' na jakoj traci sto je drzala soferku prilikom zamene), verujem da bi morao to prvo srediti da bi se dobio pun efekat poliranja.

 

Mozda ove godine i uradim to, premda sa bojom koju ima...shiny as s**t

 

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, ISV_01 said:

Vala da znas. No meni kakvo je stanje napred na praniku i malo haubi (udari kamena i sl) + skinuta malo farba nakon menjanja soferke (veoma sam 'zahvalan' na jakoj traci sto je drzala soferku prilikom zamene), verujem da bi morao to prvo srediti da bi se dobio pun efekat poliranja.

Mozda ove godine i uradim to, premda sa bojom koju ima...shiny as s**t emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk
 

Pa pazi, uzmes 50 grama tvoje fabricke boje, mesta gde je farba duboko skinuta se istacka, sredi i onda se polira i sve bude top i sija se kao pasje mudo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imadem je, cim sam kupio auto odmah bocu spreja uzeo.
Ce vidimo ove godine malo da refreshujem debelog...premda znam da sta sledi bez alu felgi

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, ISV_01 said:

Imadem je, cim sam kupio auto odmah bocu spreja uzeo.
Ce vidimo ove godine malo da refreshujem debelog...premda znam da sta sledi bez alu felgi emoji23.png

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk
 

E onda si u fullu, ja planiram felne u GunMetal sivu da radim sa crnim sjajem nekako da iskombinujem. Mislim da ce biti bomba i da ce otvoriti Punta posto je zatvoren dosta jer je crn

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/16/2020 at 9:55 AM, Branislav said:

Puntisa je dobio poliranje posto smo imali malo cukanje od pozadi, promenili smo amortizere i solje izaslo me sa rukama cirka 20000din <_<

Jel mozes da napises mozda poneki utisak iz voznje, sa novim amortizerima? Udobnije-neudobnije, tvrdje-mekse, u krivinama bolje-losije...? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa udobnije da sigurno, malo su tvrdji Bilstein amortizeri onako kako da kazem direktni su kad predjes preko rupe, krivine def bolje nema sta, u sustini 7000 din po komadu je mnogo jos kad dodate solje i ruke majstoru bolje uzeti Monroe posebno ako auto nije spusten. 

Edited by horvat
uklonjen citat posta iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicno deluje utisak kao kod moje cure na Cliu 1.2. U sustini su direktniji, brzi, sto im daje da budu istovremeno i udobni i direktniji, vozljiviji :)  

 

Mislim da nije steta sto si uzeo Bilstein, ako se auto vozi iole entuzijasticnije :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...