Jump to content
FAS Goran
Branislav

Baby Maserati? Grande Punto T-Jet

Recommended Posts

Vrsljam danas po oglasima i nadjem ovo, mnogo su mi se svidele a i moje su dotrajale posebno prednje, 20eura sutra stize... Ujedno danas zaokruzio prvih 10000km sa Puntilakom B)

 

IMG-67385208d1ddeac70458a5c27e31ee7a-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/2/2019 at 9:07 AM, Zvezdo said:

Pošalji mi link oglasa.

Sto? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta misliš zašto mi treba drugo nego da i ja naručim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zvezdo said:

A šta misliš zašto mi treba drugo nego da i ja naručim?

Ali prob je sto je to sa otpada nekog samo jedan set imao covek i to nije ni prodavao nego ja video u cosku slike da ima i pitao ga i on mi prodao B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno prvi nezgodniji peh sa Fiatom uopste, pukla mi sajla od biraca brzina napred-nazad. Nema nigde da se kupi pa cu remontovati postojecu, sreca pukla je u dobrom momentu ako se tako moze reci. Ah taj Fiat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da osvezimo temu malo, reg sam malisu i usli smo u drugu godinu druzenja i za sada sve super, presli smo 25000km i preko mnogih zenskih srca B) Planiram neki blagi tjuning ali videcu sta cu sa turbom da li ostaviti IHI ili to promeniti... Usis cu prepraviti sigurno, pa da ga vozim na remap. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta tacno planiras da prepravis na usisu? 

 

Jesi razmotrio gde bi radio remap? :D 

 

Inace, IHI VL 36 sa Bravo/Delte 150 ks + remap na to, bi trebalo da daje ~175-180 ks, sto nije los upgrade, za relativno malo para :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, horvat said:

Sta tacno planiras da prepravis na usisu? 

 

Jesi razmotrio gde bi radio remap? :D 

 

Inace, IHI VL 36 sa Bravo/Delte 150 ks + remap na to, bi trebalo da daje ~175-180 ks, sto nije los upgrade, za relativno malo para :) 

Isto sto i kolega @Sem ako si pratio njegovu temu, a sta mislis ovaj VL 37 koji je kod mene jel moze da drzi 145 konja i 280nm? Posto imam plin u Puntu moram sve da uskladim da ne moram isparivac da menjam jer je on do 150ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa trebalo bi da moze toliko da drzi, ako je ispravan... 

 

Bas cu da bacim pogled na tu pricu sa usisom :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, horvat said:

Pa trebalo bi da moze toliko da drzi, ako je ispravan... 

 

Bas cu da bacim pogled na tu pricu sa usisom :) 

 

Prepravljao je usis fabricki, mislim da ima u nekoj njegovoj temi. Njegova namera je bila da pomera snagu sto vise gore jer svi znamo da je Tjet jako lenj u visokim obrtajima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Ako je wastegate dobar i kućište nije popucalo treba da može.

Moj je imao 143 nakon remapa, sa usisom koji tada još nije bio skroz proširen. 

TNG mi je podešen da nakon određenog opterećenja meša i benzin sa gasom. TNG uređaj mora imati dosta rezervi tj. 200ks sistem da bi ostala precizna vremena ubrizgavanja?

Za Bobo bih rekao da je generička mapa od nekog italijanskog tunera (samo pretpostavka). Jaka ali ako auto nije 100% može biti mnogo problema.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Sem said:

Pozdrav svima,

Ako je wastegate dobar i kućište nije popucalo treba da može.

Moj je imao 143 nakon remapa, sa usisom koji tada još nije bio skroz proširen. 

TNG mi je podešen da nakon određenog opterećenja meša i benzin sa gasom. TNG uređaj mora imati dosta rezervi tj. 200ks sistem da bi ostala precizna vremena ubrizgavanja?

Za Bobo bih rekao da je generička mapa od nekog italijanskog tunera (samo pretpostavka). Jaka ali ako auto nije 100% može biti mnogo problema.

 

Sto znaci Wl02 Bfc dizne i jaci isparivac... 

Kada mesa benzin sa gasom? Nakon sto predje odredjen broj obrtaja? 

 

Pa posto tvoj auto ima 280nm nije ni cudo da ako auto nije ispravan da trpi veliko opterecenje

 

 

Joj jesi mi objasnio u DM izvini ja sam se zbunio, eto koga zanima covek zna znanje.

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače mislim da proširivanje usisa nisam stavljao u temu već samo opisao Branislavu kroz poruka..

Ako ima zainteresovanih mogu napraviti temu..

Just now, Branislav said:

Sto znaci Wl02 Bfc dizne i jaci isparivac... 

Kada mesa benzin sa gasom? Nakon sto predje odredjen broj obrtaja? 

U Stag qboxu se podešavaju vremena ubrizgavanja u milisec. Kada poraste to vreme preko 16ms kod mene ide 40% benzina.

 

To se u praksi samo dešava pri težem pritiskanju pedale ali i na manjim obrtajima..

Čim turbo postigne pritisak mora ići i puno goriva..

Benzin koristim 100 Ron, gori sporije i u kombinaciji sa gasom koji gori brže daje dobre rezultate.

Ubrzanje 80 -120  npr. Bolje nego na čist benzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Sem said:

Inače mislim da proširivanje usisa nisam stavljao u temu već samo opisao Branislavu kroz poruka..

Ako ima zainteresovanih mogu napraviti temu..

U Stag qboxu se podešavaju vremena ubrizgavanja u milisec. Kada poraste to vreme preko 16ms kod mene ide 40% benzina.

 

To se u praksi samo dešava pri težem pritiskanju pedale ali i na manjim obrtajima..

Čim turbo postigne pritisak mora ići i puno goriva..

Benzin koristim 100 Ron, gori sporije i u kombinaciji sa gasom koji gori brže daje dobre rezultate.

Ubrzanje 80 -120  npr. Bolje nego na čist benzin.

Kazem ja da covek zna znanje... Kada uradim remap moram doci kod tebe da ti to meni sredis sve na plinu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, horvat said:

@Sem napravi temu sa opisom tog prosirivanja usisa, bice korisno sigurno, ima nas sa TJET-ovima sad vec podosta :)  

Pa kad sam ja pokrenuo lavinu prosle godine ahahahahaha :rolleyes:

 

Motor koji odgovara nasem dzepu i pogodan za igranje. A opet jeftin za odrzavanje i previse zabavan B)

 

Posebno mi je drago sto ima ljudi koji znaju svoj posao, tako da mi nece biti tesko da odem do Subotice na jedno druzenje ako @Sem nema nista protiv, neki rostilj, pivo i izduvni gasovi :lol:

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da probam da podesim ali ne mogu obećati ništa, meni je trebalo mesec dana da usvršim. Svaki auto je svoja priča.. 

Ako budeš na severu možemo probati :-) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Sem said:

Mogu da probam da podesim ali ne mogu obećati ništa, meni je trebalo mesec dana da usvršim. Svaki auto je svoja priča.. 

Ako budeš na severu možemo probati :-) 

 

Pa imam ja plan, ostavim ti mog Jeta a ti meni das tvog ahahaha Pa ga podesavaj sta te briga :P Nadam se da ima kvalitetnog rostilja na severu, za jug znam da ima.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Sem said:

Šta je bio problem na benzinu uspeo ući u trag?

Jos nisam usao u trag jer nemam vremena, posto ovde kod mene nema ni majstora ni servisa ni nista sve sam radim nazalost. Ali iskopace njega Bili :P

 

Mislim da mi je Sonda otisla cim on zakuca potrosnju na 12+ litara kako god vozio na benzin, iako je Goran sredio mapu ona se brzo sjebe jer je sonda otisla imam osecaj.

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...