Jump to content
FAS Goran
Branislav

Baby Maserati? Grande Punto T-Jet

Recommended Posts

E ovako posto sam resio da se rastajem sa Stilom jer mi je dosadio za ove 2 godine, red je dosao na novi auto. Gledao sam i trazio nekog Opela tipa Astra H, ali kad sam ugledao Grandea znao sam da je to prava stvar i ljubav. 

Auto je bio na oglasima duze vreme mozda ga i znate, za koji dan cu ga regati i sve pa cemo se baciti na utezanje auta. Evo par slika sa Polovnih automobila.

 

Ali pre toga par info

Uvezen iz Italije ove godine

2007 godiste

128 soma na satu

1.4 T-jet 120ks 206nm

Placen 2700e+rega

 

Screenshot_2018-11-19-12-19-45-170_com.infostud.android.pa.pngScreenshot_2018-11-19-12-19-39-475_com.infostud.android.pa.pngScreenshot_2018-11-19-12-19-37-334_com.infostud.android.pa.pngScreenshot_2018-11-19-12-19-28-593_com.infostud.android.pa.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisi bas neka pi*ajzla, nista toliko strasno :) . Pricam kao bivsi vlasnik tamno-teget i sada crnog auta.

Da ga u zdravlju vozis, cudo si isao na klasu ispod?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Stila na Punta i nije bas klasa ispod, sta znam... Inace prvo sto me je privuklo jeste naravno T-jet jer sam ja petrolhead :D Pa posle toga odlicna oprema i stanje auta, zaista je u odlicnom stanju ali bice vise slika kada ga regam i zavrsim celu tu pricu i doteram kuci :D Onda krece zezanje sa proverama svega sto mi padne na pamet, kontam da ugradim neki blow off ali ne neki koji je previse napadan, da ne krene da me smara :D 

BTW bio sam na korak od GTC Opel Astre H 1.9CDTI 150ks Cosmo ali nije se dalo ne mogu dizela :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Branislav said:

Sa Stila na Punta i nije bas klasa ispod, sta znam...

A sta mu dodje prelazak sa Compacta na Subcompact ;) (iliti sa C na B klasu) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem se bas u segmente i klase auta ali ono Punto mi se mnogo svideo pa makar bio i DZ klasa :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imenjače odličan izbor auta, motor i boja! Moja ljubav prema GP se rodila na Need for speed I čim sam ugrabio priliku nabavio sam upravo crnog!!

Da se sit navozaš!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja ljubav prema Italijanu se rodila onog momenta kada sam se ja rodio :D Ponekad pozelim da skrenem sa puta ali Italijan me uvek smekerski vrati i podseti koliko ga zapravo volim, tako i ovaj punto :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pih kako, evo ja sam kupio, što bi neki rekli, švapsko sivilo, pa još ozloglašeni 2.0TDi PD140 - BKD. Hteo sam italijana, ali džaba....

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/17/2018 at 11:46 PM, MS PK said:

Nek je srecan punto kolega, u zdravlju da te sluzi!
Ali, kako nisi mogao Gtc 150dizel, kako, kaakoo?? :D

Lepo dog se sa covekom da kupim Astru od ulaganja ciscenje usisne grane standardna boljka, m32 menjac sa 6 brzina isto boljka(mada je radio normalno, samo kazem), plus set kvacila bi se trebao menjati. Pogodim ja dobru cenu jer je auto bio odlican i imao je 3 vlasnika koji se poznaju medjusobno. I slucajno me put nanese u Rumu i ja odem do placa da vidim Punta i tu se moje misli o Astri zavrsavaju zauvek... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ova sto sam ja dog u takvom stanju sa tom opremom i motorom nema sanse ispod 3800e. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Branislav said:
12 hours ago, Ivan said:

A sta mu dodje prelazak sa Compacta na Subcompact ;) (iliti sa C na B klasu) ?

Ne razumem se bas u segmente i klase auta ali ono Punto mi se mnogo svideo pa makar bio i DZ klasa :P

Ma nisam uopste mislio nista vezano za dizajn, kvalitet, godiste modela... Nego sam samo pitao cudo da si se velicinom/klasom spustio u segment ispod (posle Bravo Mk1 i Stila), razlika nije bas mala (medjuosovinsko rastojanje, dimenzije, celokupan dozivljaj).

Pa i Astra ti je isto bila Compact klasa... Apropo dizela, a sto se motora tice, ne bi se zeznuo jer je u pitanju Fiatov MultiJet 16v.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni klasa i segment ne igraju ulogu posto imam 22 godine i pretezno se sam vozam ili sa devojkom ili drugarima, tako da mi to ne igra ulogu, prelazim godisnje do 20000km, a Puntac mi je nekako bas sexy i zato sam ga uzeo. Mogao sam Astru H ili Golfa 5 ali nisu mi toliko dragi kao Fiat 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to :) , to sam te jedino i pitao na pocetku ;) .

A Puntic je u svoje vreme odskakao dizajnom u svojoj klasi. Meni je cak i danas simpa, pogotovo Sport/Abarth varijante. Sve to u poplavi ovih modernih koji lice jedni na druge, enterijerom pogotovo, gde je postalo najbitnije nasaditi tablet.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je odlicno jer mozemo iskustvima da doprinesemo sadrzaju foruma u vezi T-jet motora :D A i ozbiljno da se zabavimo sa njim :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Branislav said:

da kupim Astru od ulaganja ciscenje usisne grane standardna boljka, m32 menjac sa 6 brzina isto boljka

Da te opet slucajno nije sacekao isti taj M32 i na Punticu :unsure: ? Jesi li gledao specifikaciju?

Sacni i koja je turbina u pitanju, posto su IHI znale da pravi probleme na prvim verzijama T-Jet na Bravu zbog pucanja kucista (Garret se bolje pokazala). Pisao sam vec, dosta je veca temperatura nego na dizelima pa su turbine vise na udaru (pogotovo deo ka izduvu), imaju i dodatno vodeno hladjenje iz tog razloga. Obe stvari ti pominjem cisto radi prevencije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste M32 ali sa 5 brzina a 6 brzina je bio problem na Astri i jeste IHI turbina kod mene ali ono sta da se radi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doteran Punto kuci pre sat vremena, prvi utisci su brutalni. Pre svega izgleda da je ovaj punto ozbiljno radjen, ima blow off ugradjen, puca iz izduva, ide kao blesav a tako i trosi :D Ima komplet led osvetljenje enterijera sto nisam znao. Za sada utisci su odlicni, prezadovoljan sam da ne kazem blown away :P:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...