Jump to content
FAS Goran
knezevic76

Renault Modus & BMW 120d

Recommended Posts

On 12/22/2018 at 4:20 PM, djomla said:
a867d85b0d52641c12bdd8dfb095fa52.jpg

Crkla leva, otišao kod majstora, cc 67-68g, popravlja mi auta od kada vozim...
Izlazi iz radionice sa ogrmnim makazama za lim ...
Šta će sad?
Izvadili akumulator.
Uzeo one makazetine, napravio rupu u onoj kutiji za akumulator da može ruka da prođe, e kaže sad možeš da menjaš sam ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel mi verujuete da sam juče prvi put podigao haubu, video sam gde se dosipa tečnost za pranje šoferke, ostalo se nisam ni trudio da tražim. Mislim, kroz onolicni otvor...... Kad malo otopli, skinuću onaj poklopac da malo bolje osmotrim mašinu5687d73009792e6dd67a39b51ccfecbd.jpg
aoooo al mu je boja sjajnaaa

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

ja urekao moj, za 8 god do neki dan nijedan ozbiljan kvar i sad ode set kvacila, sa slepom do servisa ( max 7 km) i rukama 255 eur

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

, ma to je slika sa neta, moj je crn . Nisam baš mogao da biram a nisam ni ljubitelj crne , sem kad je opran.
Pa za 8 godina nije ni strašno. Sad si miran sledećih deset, minimum .
Na Rešo forumu sam te i pitao da javiš za kvačilo šta si uradio.

Elem, probao sam juče muziku sa USB i kablom preko mobilnog, radi super. Samo kad čita sa USB, nekad prepozna iz prve, nekad mu tteba malo vremena, mislim da je do USB sticka, jer je 3.0
Moram sad da nabavim neki kršten držač za mobilni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prešao nešto preko 1000km, za ovih mesec dana.

Ja sam realno zadovoljan.

Potrošnja 5.6l nisovog gdrive sa nekom prosečnom brzinom oko 30km/h.

Skapirao sam da ima i grejanje retrovizora, uključuje se kad radi grejač zadnjeg stakla, ne može posebno.

Ima izgleda i grejač kabine dok se ne zagreje motor, jer na minusima kreće grejanje posle tridesetak sekundi od paljenja motora. Krenu da klikću neki silni releji i počne da duva mlako. Nemam drugo objašnjenje nego da ima neki grejač.

 

Crkla i sijalica pozicije .

Sijalice za migavce se mogu zameniti bez skidanja bilo čega. Sijalica za corner light isto može brzo da se zameni. Za ostale koliko sam zagledao mora neka vratolomija, jer se vide otvori ali im je zajebano prići.

Realno od 4 sijalice u faru, samo migavci mogu bez demontaže da se zamene.

 

Što se tiče utisaka iz same vožnje. Kratko međuosovinsko rastojanje donosi svoje minuse ali ništa strašno. Ne naginje se nešto preterano u krivinama koliko sam mislio da hoće zbog visine karoserije. U vožnji ništa nelupka sem u gepeku, dal daska iki neka plastika se čuje na po nekoj rupi.

E sad, pošto nisam vozio dizele, ovaj je baš baš tih, u leru je skoro nečujan, dal je izolazija motora dobra, nešto jeste.

Kad smo uporedili zvuk moh motora i 1.9tdi sa otvorenim haubama, e ono je traktorNisam ga vozio preko 130, tu je već nešto glasniji, ali nije alarmantno.

Čuje mi se kad silazim sa ležećeg malo brže da "žvače" , cenim da su neke gumice, sileni il nešto slično.

Položaj volana bi bio idealan da može još malo niže da se spusti, barem meni. Prostora u kabini za izvoz. Realno , baš komotna kabina.

Inače za vreme onog snega penjao sam se i provlačio svuda bez problema. Tu sam se baš pozitivno iznenadio.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se grejanja tice, bice da imas Webasto, a sto se trapa tice, po onome sto si opisao bice da su stabilizatori. I to ne mora da znaci da su otisli vec se gumice isposte pa zvacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to Webasto, već klasični Auxiliary heater. Primetio sam da ga ubedljivo najviše u nekoj, da kažem, standardnoj opremi imaju baš Renoi, u 90% novijih modela ga ima.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update
Crkle obe prednje pozicije, ne diram ništa dok ne ode i oboreno.
Pozadi se lagano menjaju sijalice, jedan šraf drži celu svetlosnu grupu.
Ovih dana sam ga malo udavio sa vožnjom. Prosečna brzina oko 22km potrošnja još nije prešla 6l po čepu.
Ali zato panorama bajo moj izluftiraš auto u sekundi .
Ali kad sam ga prao, stakla na sve strane, više nego lima čini mi se. Treba do izglancati sa obe strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I evo malog problemčića.
Naime, jedan dan nakon malo žustrije vožnje, par puta ga očepio, sve bilo ok. Sledeće paljenje nakon par sati začulo se kliktanje iz pravca motora, kao ventili kod benzinca. Negde u gornjem delu kod dizne. Auto ide najnormalnije.
Kad se auto zagreje, zvuk nestane. Jutros ladan skroz, upalim, malo se čulo i nestalo kako se motor grejao.
Namerno ga razvučem 2-3 i upali se servisni ključ i CHECK INJECTION bez uticaja na vožnju. Nakon minuta vožnje greška se sama ugasila.
Auto ubrzava bez problema, nema nikakvih propratnih efekata, lepo i mirno radi.
Sumnjam na diznu ili tu nešto oko pritiska i slično. Malo mi je lakše kad se pojavila greška.
Sutra ide kod majstora da malo to ispita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update
Otišla podloška dizne, otud zvuk kliktanja.
Greška koju je prijavio je od neodgovarajućeg senzora/ventila kod turbine, koji je ranije kod bivšeg vlasnika dunster majstor stavio umesto originalne tražeći kvar a napravio glupost. Kao i što je debil skinuo originalnu magistralu (struju) koja ide do iste a stavio neku svoju.
Ako prijavi još koji put istu grešku , biće stavljen original ventil.
Sve u svemu, ništa strašno za sad

PS, pažljivo birajte majstora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj nosač za bajseve, fabrički , Velofix, ima da se nađe preko za male novce. Pošto imam rack i struju za njega, moglo bi se iskoristiti.
E sad me zanima dal treba neka dozvola za to ili šta već, jer ima signalizaciju na sebi i mesto za tablice!?
b487d98db0eb8b4bc6bd1220d0089336.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznavajući ove naše, trebaće ti: atest, reatest, potvrda proizvođača, saglasnost ABS-a, krv iz palca leve noge, dve trepavice desnog oka-donji kapak, 2 kile prepečenice, švargla i kavurma.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel ti hladnjak klime izjedna sa hladnjakom motora? Ako nije, imaš u Lucasu za oko 5000 din.

22dab830b6973894a586fd1ae1bd197e.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Ipak su hladnjak klime i hladnjak motora integrisani :(
Oko 200€ samo hladnjak pa plus freon, antifriz i ruke.... Oko 300€.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovaj nosač za bajseve, fabrički , Velofix, ima da se nađe preko za male novce. Pošto imam rack i struju za njega, moglo bi se iskoristiti.
E sad me zanima dal treba neka dozvola za to ili šta već, jer ima signalizaciju na sebi i mesto za tablice!?
b487d98db0eb8b4bc6bd1220d0089336.jpg
Ako je upisano u AMSS može.
Nema šanse da nisu videli ako je instalacija postavljena.

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas me zvali sa tehničkog pregleda gde je rađena poslednja registracija. Izgubili slike!?
Odem tamo, dobar dan, to će vas koštati okruglo 4000dinara! Krenuli oni u šalu a ja mrtav ozbiljan. Nema keš , nema slike i krenem ka kolima. Stanje alarmantno. Jao komšo pa nemoj pa ovo pa ono, pa kolega napravio problem, niste jedini, ovo, ono.
Reko, ajd, ovaj put vam opraštam jer je do kolege . Dobih reklamnu šolju, jelkice za kola, neki Cofus asistence na putu i sa popustom 5 din na Lukoil pumpama....

BTW, našao sam opciju da mi se muzika pojačava kako se povećava brzina, tj buka. Svaki dan nešto novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...