Jump to content
FAS Goran
knezevic76

Renault Modus & BMW 120d

Recommended Posts

Dobar Modus. Meni je to jako gotivan autic. Ima moj drugar, doduse nije ovako dobra opreme. Sjajan mali monovolumen. Apropo panorame i ja sam zeleo da je imam i hteo sam da crknem dok je nisam imao. I meni su deca isto bila odusevljena, mnogo je lep detalj ali mi je bedak sto svi u kolima uzivaju u njoj osim vozaca. Vozac nit je vidi nit koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa kolega, čestitke za auto, da se slatko navozaš. Samo da te upozorim, zamena sijalica u farovima je neviđeni seks. Upoznao sam pre neke 2 godine čoveka, menja sijalice u ćerkinom modusu. Procedura je sledeća:

1. Popiješ jedno 3-4 piva da se smiriš i relaksiraš

2. Skineš prednji branik, i još gomilu nekih plastika usput

3. Skineš farove, zameniš sijalice

4. Montiraš sve to nazad

5. Popiješ još koje pivo da proslaviš uspešnu zamenu sijalica

P.S.

EDIT:

Zaboravio sam ga kažem da je uobičajena praksa da se vozi sa jednim farom, a da se sijalice menjaju tek kada crknu obe.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, jest, to i ovaj moj kuka. Pritom, elektronika u samom faru nije ni za k**ac pa sijalice riknjavaju na svakih par meseci, cak i one long life. Mozda da razmislis o ugradnji nekih kvalitetnijih LED?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidiš tek zamenu sijalice na novoj vw bubi mk1 ristajling...svaka 3 meseca...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
e, jest, to i ovaj moj kuka. Pritom, elektronika u samom faru nije ni za k**ac pa sijalice riknjavaju na svakih par meseci, cak i one long life. Mozda da razmislis o ugradnji nekih kvalitetnijih LED?
ma ko to kaze, meni traju od 14-16/ meseci u modusu...oko sat vremena posla,ali kad rikne jedna menjaj i drugu, je.es par stotina za sijalicu

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da dopunim prethodni post, uzimajte Wurth sijalice, kaze mi elektricar koji ima bas iskustva i promenio je mali milion sijalica, da su wurth naaaaj a cena oko 5 eur, obavezno kad se vec skida branik menjajte i onu koja radi, jer ce ta crknuti po Marfijevom z. uskoro, pa opet nanovo sve...ali da je kretensko resenje , jeste, mislim na skidanje branika

Share this post


Link to post
Share on other sites

na mom grand scenicu desna nije problem ( gledano iz projekcije vozaca ), e leva vec jeste, e sad ko ne zna, skida akumulator, pa zameni...ko zna , smota puni u desno, i iznad levog prednjeg tocka ima rupa kroz koju udjes sve do sijalice, naravno za to treba imati talenta, ali tako je najlakse

Share this post


Link to post
Share on other sites
na mom grand scenicu desna nije problem ( gledano iz projekcije vozaca ), e leva vec jeste, e sad ko ne zna, skida akumulator, pa zameni...ko zna , smota puni u desno, i iznad levog prednjeg tocka ima rupa kroz koju udjes sve do sijalice, naravno za to treba imati talenta, ali tako je najlakse
Na scenicu mk3 2015 prvi put nakon mnogo godina menjam sam bez problema....ne vise od par minuta po faru. Zaboravio sam jos od jugica davnih godina kako moze biti jednostavno promeniti sijalicu.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/21/2018 at 8:12 AM, Dadotb said:

na mom grand scenicu desna nije problem ( gledano iz projekcije vozaca ), e leva vec jeste, e sad ko ne zna, skida akumulator, pa zameni...ko zna , smota puni u desno, i iznad levog prednjeg tocka ima rupa kroz koju udjes sve do sijalice, naravno za to treba imati talenta, ali tako je najlakse

to treba da budes vrhunski ginekolog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 5
Samo okreneš fasung sijalice za četvrtinu kruga, iščupaš staru sijalicu iz fasunga, bocneš novu, vratiš fasung za četvrtinu kruga. Nema zegera, nema žica i džekova. Posao od 15-20 sekundi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, totti said:

Golf 5 emoji123.png
Samo okreneš fasung sijalice za četvrtinu kruga, iščupaš staru sijalicu iz fasunga, bocneš novu, vratiš fasung za četvrtinu kruga. Nema zegera, nema žica i džekova. Posao od 15-20 sekundi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

To i ovi momci kazu:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mi verujuete da sam juče prvi put podigao haubu, video sam gde se dosipa tečnost za pranje šoferke, ostalo se nisam ni trudio da tražim. Mislim, kroz onolicni otvor...... Kad malo otopli, skinuću onaj poklopac da malo bolje osmotrim mašinu5687d73009792e6dd67a39b51ccfecbd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...