Jump to content
FAS Goran
knezevic76

Renault Modus & BMW 120d

Recommended Posts

Ovaj 120d generalno odlicno ide i vuce u svim rezimima, ali zanima me dal primetis da ide znacajno losije ako ti sedne jedna teza osoba u auto ili dve lakse, da postane trom i lenj?

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites



Ovaj 120d generalno odlicno ide i vuce u svim rezimima, ali zanima me dal primetis da ide znacajno losije ako ti sedne jedna teza osoba u auto ili dve lakse, da postane trom i lenj?

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока




Definiši "trim i lenj"?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac po saobraćajnoj masa vozila je 1415kg mada po tehničkoj dokumentaciji je 100kg manje.
Kad je auto pun, sporije ubrzava, al to je normalno i to su nijanse. Nisam primetio da nešto kilavi.
Primer od jesenas, ja, žena, dvoje dece, pas, klima, oseti se pri kretanju opterećenje, al sam peglao po autoputu I magistralama najnormalnije i lepo vuče u svim prenosima. Tipa sa 80 potopim gas u četvrtoj i obiđem šleper opušteno.
Sad kad si to spomenuo obratiću pažnju pa ću videti.


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setio sam se da je e60 sa tim motorom samo nekih 150-160kg tezi, a pricaju ljudi da taj motor preslab za peticu, kilav, trom, ne ide nikako itd. :D

Zbog toga sam pokrenuo pricu :D



Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

E60 0.7 s sporiji do 100 od e87, a teži je, šire gume, udobniji sa daleko više mesta, veći gepek, tako da je to mizerija po meni, pa ne mogu se očekivati iste performanse. Ako je 8.6s do stotke za limuzinu tromo, onda jbga.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni e60 bi samo gledao sa onim motorom od 177ks 2.0.

Imao sam priliku da vozim 525 e60 na R19,ide al ne daje ti neki osecaj da puca od snage.

Jeste 5 malo teza od serije 1,al na većini e60 su r18 ili r19 felne dok kod serije 1 u proseku su R17.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U proseku na e87 idu 16", ne znam dal sam video 17" skoro na kecu.

I te fore, osećaj ovakav onakav, kad si u malom automobilu osećaj je mnogo drugačiji nego u limuzini sa istim motorom.

Izmerrne performanse govore sve, ta jedna sekunda što je sporiji je smešno u odnosu na veličinu auta koji je dve klase iznad.

Uvek može jači motor, uvek može brže, al gde ćeš sa tolikim autom da potežeš i zašto.

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

For fun sto bi rekli, zbog zabave, ne moras cak ni da se kreces nekim divljackim brzinama daleko iznad ogranicenja, ako imas divljacko ubrzanje iz mesta ili divljacko medjuubrzanje onda ces se lakse i bezbednije zabaviti :D 

 

Nikom nije neophodan tako jak auto, ali itekako ima i gde da se poteze, a i zasto (licno zadovoljstvo) :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
For fun sto bi rekli, zbog zabave, ne moras cak ni da se kreces nekim divljackim brzinama daleko iznad ogranicenja, ako imas divljacko ubrzanje iz mesta ili divljacko medjuubrzanje onda ces se lakse i bezbednije zabaviti  
 
Nikom nije neophodan tako jak auto, ali itekako ima i gde da se poteze, a i zasto (licno zadovoljstvo)  
Slažem se, uglavnom za međuubrzanja jer dobro dođu, al opet izgleda me godine sustižu pa drugačije gledamo na neke stvari.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne prevazidjes to nikada :D Znam da stari uvek voli da opici po gasu.
Do duse nekako kad predjem i kamiona u auto,sve mi je kao igracka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrađen mali servis konačno.
Svi filteri, ulje i relej grejača. Nakon zamene releja ne pali grešku za DPF, trebalo bi da radi.
Auto pregledan, treba hard guma da se menja što pre i preventivno srednji nosač kardana i zadnje pločice.
Prijavio je I grešku klapne gasa tako da ću sve odjednom da odradim. Prvo ću klapnu kod elektroničara da vidi jel može da je sredi, ako ne onda polovna al se teško nalaze.
Vibracija nema, motor radi mirno, lanac se ne čuje.
Momci pedantni, čak su očistili sve odvodne kanale za vodu, nakupljeno lišće, izduvali kompresorom sve što je moglo, obrisali motorni prostor.
Na slici hard guma pri kraju. 08049ed28552329cd06e9b25d8982c3f.jpg1d2871eed8abd696359be81c79dc0360.jpg

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra koza je dobra, samo sto je dobra koza generalno retka za sresti u automobilima.

Zbog toga ima toliko oprecnih misljenja za kozu, jer moze biti jeziva, a moze biti i dobra.

U proseku bih rekao da mi prosecan stof vise odgovara od prosecne koze.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam, imali smo na Kaškaiju sad na BMWu , skroz sam zadovoljan, za sve ove godine u odličnom stanju, da ne spominjem koliko se lakše održava nego štof na koji kad deca isprosipaju nešto muka očistiti.

 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kozni enterijer treba mazati da ne bi propao, ispucao i sl. U slucaju prosecnog kupca u SRB (manjak para i starost voznog parka), veoma je tesko naci dobro odrzavan kozni enterijer, jer su to mahom vozila koja su matora, sa Bog te pita kojom kilometrazom....hocu reci za otpad u dosta slucajeva.

Naravno to nije pravilo ali je tako veoma cesto.

Zato sam vise sam pristalica tamnog stofanog enterijera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Ivan BG said:
Kozni enterijer treba mazati da ne bi propao, ispucao i sl. U slucaju prosecnog kupca u SRB (manjak para i starost voznog parka), veoma je tesko naci dobro odrzavan kozni enterijer, jer su to mahom vozila koja su matora, sa Bog te pita kojom kilometrazom....hocu reci za otpad u dosta slucajeva.
Naravno to nije pravilo ali je tako veoma cesto.
Zato sam vise sam pristalica tamnog stofanog enterijera.

Slažem se u potpunosti al što se konkretno kože u bemveima tiče, u najvećem broju slučajeva je u više nego dobrom stanju u odnosu na druge brendove, barem ono što sam ja gledao i ono što je kupljeno u mom društvu. Tvrdim da im je koža odlična, kvalitetna i debela, nije ona glatka već reljefna.
Što se održavanja tiče, konkretno za moj primerak, od kad je u Srbiji nije video nikakve kreme i pomade, nekih 8 godina, sem jednog dubinskog pranja, snimak sam kačio.
I Džoni Stim koji radi dubinska ne preporučuje nikakva mackanja kožnog enterijera, barem ne sa ovim sredstvima što su najčešće dostupna nama smrtnicima.
Ja lično nit imam presvlake nit ih mackam, usisam, obrišem ako ima neka fleka i to je to.
I vrlo bitno, ispala je upaljena cigareta na sedište (mada branim cigarete u autu) , nije progorela sedište!

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...