Jump to content
FAS Goran
knezevic76

Renault Modus & BMW 120d

Recommended Posts

On 7/27/2020 at 5:53 PM, djomla said:

Čestitke Borčanac. emoji2.png

Sent from my 3310 using Tapatalk
 

Ima nas jos odatle.

:D

 

@knezevic76

 

Komsija, odlican ti je ovaj Bavarac, oprema, stanje.....mala raketa za po gradu.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan mi se uplila žuta lampica za DPF, jer ga gospođa uglavniom vozi po gradu a i pitanje je koliko je već zasićen. Oseća se negde na 3500 obrtaja knedla u trećoj i višim brzinama.I evo danas prilike BG-ŠA-LO i nazad da se malo produva, dakle 300km.
Naime ,u povratku se malo potezalo i držalo na tempomatu 190. I signal za DPF se ugasio, auto je prodisao. Nakon toga, u prve tri brzine ide u blokadu opušteno.
Realno, oduševljen sam ležanjem na putu pri velikim brzinama i volan, koji je inače malo teži, dolazi do izražaja, kao po šinama da ide.
Jedini koji mi je parirao je bila Lancia Delta twin turbo. Na ubrzanju do 100/120 smo jednaki a onda ona polako odmiče. Ipak 30 ks više u delti nije za podcenjivanje.
Možda da sam ugasio klimu.......:)
Po AP pri 150 je na oko 5.5l dizela u šestoj.
Na magistrali pri 80 , potrošnja je smejurija, za ovaj motor i performanse, više sam nego zadovoljan.
Još jednom da pohvalim klimu u autu, neverovatno kako hladi i kojom brzinom na današnjoj vrućinčini, nije se osetio pakao spolja a sve vreme smo bili na suncu.
Inače smo išli po dragoceni tovar a ćera je insistirala da se ide bavarcem.


slikab 4.jpg slikab 5.jpg

 

slikab 6.jpg slikab 7.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, knezevic76 said:

I evo danas prilike BG-ŠA-LO i nazad da se malo produva, dakle 300km.

Da nema onih 50-ak km autoputa, deonica je bas za produvavanje :) . A Sabac-Loznica mi je mozda ubedljivo najveci smor od deonice u celom regionu. Dzada kao pista, siroka, dobra, a uglavnom prolazi kroz sela. Tj. sa znakom za naseljena mesta, bar jednu patrolu policije tesko da mozes da promasis, a BG table obozavaju :D . Smorim se unapred kada treba da je odvozam, jedina prednost je sto na Sepku (Loznica) mozes da predjes i natocis jeftino gorivo. I sto ako putujes dalje, od Zvornika krece zurka i uzivancija po krivinama uz Drinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Ivan said:
Da nema onih 50-ak km autoputa, deonica je bas za produvavanje  . A Sabac-Loznica mi je mozda ubedljivo najveci smor od deonice u celom regionu. Dzada kao pista, siroka, dobra, a uglavnom prolazi kroz sela. Tj. sa znakom za naseljena mesta, bar jednu patrolu policije tesko da mozes da promasis, a BG table obozavaju  . Smorim se unapred kada treba da je odvozam, jedina prednost je sto na Sepku (Loznica) mozes da predjes i natocis jeftino gorivo. I sto ako putujes dalje, od Zvornika krece zurka i uzivancija po krivinama uz Drinu.

Kad sam išao ka Loznici, od Šapca, smorio sam se za sve novce, al bilo rano ujutro pa nije bilo pandura. Ćerka me pitala dal mi je dobro, jer milimo. U povrtaku sam uhvatio neki kombi, kojem se baš žurilo, inače su mi živci bili pred pucanje.
Dva radara u povratku.
Moram istaći da mj navigacija, Sygic, od velike pomoći na tim magistralama. Ubada znakove u metar i obaveštava o ograničenjima , taman kad se zaboravim, ona zviždi da je ograničenje 50-40-30 i to sve i par stotina metara, a naravno radar baš tu stoji.
Uključim navigaciju na mobilnom, ostavim opciju da me obaveštava glasovno, ekran i ne palim i milina.
 

22 hours ago, danijel55 said:
Da vidis samo kako ide onaj od 177ks,mislim da mu ni delta 1.9 twin turbo ne moze parirati. 

Vrlo moguće, al realno, ovim od 163 sam prezadovoljan. Sinoć svratio do Ikeje na AP. U povratku uz begaljičko brdo kez od uveta do uveta. Jbg, ubrzava i u petoj brzini uzbrdo.
Ono za šta su svi ti jači motori extra su uključenja na AP, magistrale i te neke malo rizičnije situacije. Opališ gas i milina.
Još bolje kad otreseš neku budalu koja glumi neko ludilo kao lik sa insigniom koji se zalepio u branik, ja polako dajem gas, ima ljudi ispred mene a desno ne mogu, on u braniku i blica. Došli do brda, ljudi se sklonili u desno ja po gasu, on krene da me prati jedno dve sekunde i ostade . Budala vazda.

Al zato, kad sam seo u Modusa, zq malo ne izginuh na parkingu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, knezevic76 said:

Ćerka me pitala dal mi je dobro, jer milimo. U povrtaku sam uhvatio neki kombi, kojem se baš žurilo, inače su mi živci bili pred pucanje.
Dva radara u povratku.

ona zviždi da je ograničenje 50-40-30 i to sve i par stotina metara, a naravno radar baš tu stoji.

Uzas zivi, prolazim s vremena na vreme i ne retko naprave redaljku u zoni skole, na 30 km/h... Ta deonica mi je samo da prodje tih 50-ak km bukvalno mucenja... Mozda bi psihicki bilo lakse da magistrala nije kao avionska pista.

Jos u kombinaciji sa prolaskom Sapca, koja je mozda semaforski i najlosije resena obilaznica uz Srbiji, uz onu oko Cacka. Provalio sam da najbrze prolazim kroz grad :lol: , ali ne pravo, nego sa mosta preko Save odmah desno, pa pored hipodroma i kroz Majur. Samo jedan semafor koji uglavnom drzi zeleno jer je glavni pravac, uz par kruznih tokova na kojima ne stajes. Za razliku od obilaznice, gde sam vise puta zaglavljivao u kreni-stani kolonama po par puta na istom semaforu, nesinhronizovane raskrsnice, blagi uzas pogotovo leti.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj ddor, kod njih sam dobio najbolju ponudu za deltu. Sad sam nešto na oko 24000 godišnje. Inače bilo je i onih tipa milenijum i wiener koji su tražili oko 75000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na žalost, kontantirane su sve osiguravajuće kuće.
A imali smo kasko za kaškaji i kako smo ga prodali, imamo pravo da prenesemo kasko na novo vozilo uz doplatu razlike, al ovo je nerealna cifra ,barem po mom mišljenju.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas oko 400km do lepenskog vira preko golupca i okoline, klima stalno radila, vožen po ograničenjima sem na AP, zbog radova na nekim deonicama vožen 60-80 a van njih 180, da se nadoknadi prosek :)
Prezadovoljan potrošnjom ali ne i nekim deonicama asfalta od Golupca do lepenskog vira.
f3493e0c0a6fdf0ff0fc86a1c87c4498.jpgb453f022c47b943e6f4959612afaeec4.jpg

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolko si poceo da putujes od kad si kupio kola . Da si znao pa bar seriju 5 da kupis

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока


Jbg, ovaj žena ganja po gradu , meni je Modus za po gradu zakon.
A onda mora da se pročisti DPF, a ovaj zvrk od bavarca prosto mami na vožnju, van grada prava uživancija.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Ako nije tajna, koliko je koštao 120D?
 
Nije tajna, nas je izašao 4000€ al je čekan da se lik smisli da ga proda i malo je dao ispod cene.
Problem je što ih ima dosta u oglasima ali baš malo sa opremom koju smo tražili i tim motorom a da su u dobrom stanju pa smo tražili neki i sa poznatom istorijom.

Jbg, mene malo kičma zeza, a preći 400+ km u jednom danu po ne baš sjajnim putevima a da ne osetim je retkost a iskreno, nisam se nadao od BMWa da će mi poštedeti kičmu.
Jeste on tvrdo trimovan (malo više izbegavanja rupa i neravnina) i ima teži volan al su sedišta odlična. Bukvalno se namestim tako da mi je sve pod ruku, menjač, volan, ugao sedenja, leva i desna ruka mi se lepo oslanjaju na odmorišta za ruke.
Zato smo tražili sa što više opreme, bukvalno sve sem navigacije.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedan mali servis, ovaj put i pločice i filter nafte (svaki drugi servis). Realno mali servis bez navedene dve stavke je oko 6500din!

Trap pretresen, nema ništa da mrdne, ostalo sve isto u redu.

Rezervnintočak, mislim da nije skinut od kad je iz fabrike izašao, vidi se po DOTu :)

d18bd174165a18197aa08fc87610f8cb.jpgdca7177125271a233eafb87918dd3d0c.jpg2ee28edcc1e754c27e6e59f314782fd3.jpg

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

5L ulja u 1.5 motor (dobro ne bukvalno svih 5L ali 4 i kusur sigurno)?

Bio sam ubedjen da ide manje, valjda zato sto je motor relativno male zapremine.

Bas jeftino ulje, za Fiate (Alfe, Lancia) preporucena Selenia je skuplja od 1000 din po litru, pa puta 5, jace od 5000 din samo ulje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 1,5 je dokazana mrcina. Nisam nikad obraćao pažnju koliko ide ulja u taj 1,5L (a i što bi, službeni se održava u servisu) dok u ćaletovu lagunu II ide oko 4,6L a u Brava 4,7L.  

Moguće da mu to i jedan od +-eva, dovoljno ulja i nema bojazni da se pregreje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U novije renoove dizele vidim da ide neko skuplje 5w-30, jer je baš istovremeno radio servis na novijem Cliu.
Sve u svemu, menjam ga na 10k km i do oko 9k km ulje bude na MAX i onda do zamene potroši oko 0.2 dcl. Inače ide 4.5litre.

Možda kad bih sipao ulje nekog drugog brenda, možda ne bi trošio ni tih par decilitara.

Inače sam pobornik Motula, Eneosa i uvek sam njih sipao u prethodne automobile, ali sad ide ELF i ne žalim se.

Videću u BMWa šta će da ide, u njega staje 5.2l.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da zaboravis separator na bmw, nije skupo, menja se svaku drugu zamenu ulja oko 20.000km

 

 

 

 

Imaju dve vrste, vortex i drugi sa sundjerom

 

 

 

 

 

i obavezno skidanje klapni ako vec predhodni vlasnik nije uradio a trebalo bi da je uradio ako je bmw serviser

 

To je to sto se tice m47. Sipaj dobro ORIGINALNO ulje i udri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...