Jump to content
FAS Goran
lanciathema

Iskustva sa kurirskim službama - AKS, BEKS, Daily, Post-express...

Recommended Posts

Prosle nedelje sam nesto narucio i covek mi posalje PostExpresom oko 11h da bi oko 14h dobio sms, kao od poste, nesto nije potpuna adresa da udjem na sajt, kompletiram, bla bla. Udjem, traze ime, adresu, mejl, ajde dam i kao vracena je u centralni magacin i ima troskova dabi ponovo slali. Vrednost otkupa je bila oko 50e a oni trazili 30-40 dinara i to karticom da platim :) Ugasio sam ih i citam posle da su ponovo poceli da varaju sa brzim postama, valjda promene jedno slovo u adresi. Naravno paket mi je stigao uredno.

Tako da se cuvajte :)

Oko N.G svi imaju probleme, preveliki obim poslovanja.

Ako je za utehu, cena usluga K.S je relativno niska. 

Generalno, oni preživljavaju zato što se mnogoooo radi na crno, gomila nekih "online" shop ova, bez pib a, MB i sl. 

Evo da zapljujem CityExpress. Zagubili paket i pravili se blesavi 20 dana, kao u magacinu je, saljemo sutra casna rec :D

I dalje je status u magacinu inace, paket ko zna gde je. Posto je bio narucen sa Bazaar.rs rekoh ljudima da rasprave sa kurirskom jer su se i oni pravili blesavi takodje

Postari su strajkovali, nije ni bilo isporuke moguce da je tada nastao haos, ja nikad nisam imao problem sa njima i odgovara mi jer ne moram da cekam kurira, podignem u posti koja mi je bas blizu. A cini mi se i da su jeftiniji od drugih.

Dexpress nema kurire za NS... Paket mi je poslat 08.01., a od 09.01. čami u magacinu centra NS. Na poziv danas su mi se javili sa "dexpress brza pošta, izvolite" i ja počeo da se smejem   :lol:

Rekoše mi da je najbolje da sam odem do magacina...neće to skoro na teren. 

DEX ima paketomate,ali ni to ih ne spašava… 

Meni paket putovao od 31.12. kada je pokupljen do juče,11.01. …

Meni lično su City i AKS najgori

D-ekspres, patike naručene 31.12. podigao 05.01. na paketomatu.

Pošta mi je isporučila gomilu drangulija sa Alija do 25.12. a onda muk... Čeka mi desetak paketića!

On 12/16/2023 at 1:13 PM, igor0511 said:

Evo da zapljujem CityExpress. Zagubili paket i pravili se blesavi 20 dana, kao u magacinu je, saljemo sutra casna rec :D

I dalje je status u magacinu inace, paket ko zna gde je. Posto je bio narucen sa Bazaar.rs rekoh ljudima da rasprave sa kurirskom jer su se i oni pravili blesavi takodje

Da se nadovezem na pricu, posle 39 dana kasnjenja javljaju se i kao dodji uzmi, stigao paket na paketomat.

Sto bi mozda i bilo ok da nije bila u pitanju novogodisnja jelka i da se nisu javili posle Nove Godine :lol:

Odakle vi sve to kupujete ccccc mada i ja sam reskirao, porucim neki suplement sa virid-a i platim dostavu unapred preko njihove forme u slucaju da nisam kuci neko preuzme, sve picikato neko podne bilo da kazes .... stize sutradan u 7 50 ujutru covek na kapiji, sms jos nije stigao, predaje mom matorom paket i tek posle stize sms , BEX kuriri svaka im cast pa mislim da nije moglo brze :D bukvalno danas za sutra ustvari i manje (od 24h) :D

Edited by nemanja84bg

7 hours ago, igor0511 said:

Sto bi mozda i bilo ok da nije bila u pitanju novogodisnja jelka i da se nisu javili posle Nove Godine

Kako posle? Zar nije večeras nova godina? A gde je tek kineska? :santa:

Da citiram uvređenog Kineza s Alija: Nisi ti gladan, nego besan! (Kad umesto doge, stigne pudla):D

Meni u zadnje vreme stizalo dosta peketa preko svih kurirskih sluzbi a i kolegenici iz kancelarije, nismo imali ni jedan problem cak su i kuriri postali nekako fini, bog zna kako, sto ranije nio bio slucaj, cak i ne zaokruzuju sami cifre sto je nekad bio vrlo cest slucaj kod svih, tipa nesto treba da platis 2900 on ti kaze 3000 sad u dinar ti kazu i vracaju u dinar sem ako im ne kazes u redu je

2 hours ago, bane1321 said:

Kako posle? Zar nije večeras nova godina? A gde je tek kineska? :santa:

Ako nista, ulozio je bar za sledecu Novu godinu :)

Da je znao da poruci nekoliko, ko zna koliko ce poskupeti do iduce i eto zarade :)

Ja sam uglavnom narucivao preko PostExpresa, ne razmisljam da li cu biti kuci kad stigne, posta je blizu zgrade i podignem kad prolazim. Kad se zateknem kuci donesu na vrata, sto drugi kuriri nema sanse da hoce ko da ce neko da ih ... ako udju u zgradu :) I cini mi se da je Post najjeftiniji.

13 hours ago, city said:

Znaci ti si zbog suplemenata tako nervozan :)

eh sad ... nisam nervozan uopste nego ono, cekas za MR njima prednost babe i dede sa pola noge u grobu ... zasto ? pa oni nece da ti rade i doprinose, cekas u redu na salteru u sup oni nesto lelemudaju , cekas u redu gde god i uvek te vracaju , kupujes polovno smece od auta ... porez na apsolutna prava? ajmo onda ovako, sto nema porez na sve to sto kupite sa oglasa ta polovna 'ranja blenderi masine tevei , telefoni ? zasto ? ajmo onda ispravno daj porez na sve i drzava bogatija za jos jednu taksu/porez? :Dzar nije to diktatura aj da je neka, nego je retardirana jos uz to, nigde logike?

Edited by nemanja84bg

Da je znao da poruci nekoliko, ko zna koliko ce poskupeti do iduce i eto zarade
Ja sam uglavnom narucivao preko PostExpresa, ne razmisljam da li cu biti kuci kad stigne, posta je blizu zgrade i podignem kad prolazim. Kad se zateknem kuci donesu na vrata, sto drugi kuriri nema sanse da hoce ko da ce neko da ih ... ako udju u zgradu  I cini mi se da je Post najjeftiniji.

Jeste najjeftiniji,mada i kod njih ima budala kod kurira,mala im plata pa se zahebavaju( bar kod mene u mestu)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Najjeftinija je obična pošta, CC paket, 200 din do 2kg, to nema nigde. Nije uvek danas za sutra ali 99% stiže za 2 dana, jedino duže putuje kad se pošalje iz male pošte i ide opet u neko malo mesto, to može da potraje i nedelju dana.