Jump to content
FAS Goran
lanciathema

Iskustva sa kurirskim službama - AKS, BEKS, Daily, Post-express...

Recommended Posts

Ja sam jednom prilikom ušao sa likom koji vozi u AKSu pošto sam bio pešaka, pa kao aj da on nešto isporuči, pa da me odbaci do kuće i izlazimo na neasfaltiranu ulicu u kojoj on kombijem vozi 80 (a zamislite pakete pozadi) i ja mu rekoh prijatelju, ti si lud, a on kaže, "ćuti, izvalio sam da kad vozim brzo završim pola sata ranije sa poslom" :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

99 % su takvi. I posle ljudi kupe mladog VAN-a sa naravno prepravljanom km za malo para i svi srećni a novi vlasnik očajan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aks je razocarao odavno...Skoro sam imao par posiljki preko post-net i zadovoljan sam. Jednom sam i narucio i onu skuplju posiljku, kao da stigno do sutra u 12h i stigla mi je u 11h tacno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak je i AKS u poslednje vreme sve lošiji, valjda su se ovi kuriri osilili.. Ja sam im recimo prioritetna mušterija i još odavno me je kurir koji dolazi kod mene zamolio da ga do 14h pozovem najkasnije, što ja uvek ispoštujem. Pre neki dan mi keva pošalje preko njih nešto i stavi moje ime i prezime i moj privatni broj telefona, a ne ovaj koji kurir ima i on nije znao da sam to ja pošto zna samo kako se zovem, ne zna kako se prezivam i ja čekam, nema ga do 14h, već 14:10 ja ga zovem, a on neće da se javi... I sutra ga zovem rano ujutru, pošto mi je to baš bilo hitno za taj dan da mi što pre donese i on kao izvini nisam znao da si to ti... Samo čekam da se pogodi da bude tu kada im bude regionalni šef u kancelariji, tako ću da ga isprozivam ispred njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam veoma loša iskustva sa njima, tj pola Petlovog Brda kada je lik zadržao sve pare za sebe. Jbg nova godina stizala a izgleda zafalilo. Čekao sam par meseci da bi svoje pare izvukao. Sledeći slučaj kada smo naručili ortak i ja LCD, jedan je imao poštarinu 500 din drugi 1000 i lik bez blama mojoj kevi naplati 2000 din. Naravno posle kontakta sa šefovima, vraćeno sa izvinjenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dosta kurira koji su jako bezobrazni... Kurir koji je nekada radio kod njih iz Kraljeva, vozio po Ts-u, ekstra se sprijateljili i on mi pričao priče kako ima neke veliki bakšiš, kao ostane mi da odem sa porodicom na more, kasnije taj lik postane šef u Kv-u, opet ekstra sa mnom, stvarno mi je puno puta izašao u susret i to, a onda jednom opljačkali kamion u kom su bile moje pare, pa drugi put, a uz sve to moram da pišem neke zahteve, pa mi se tek posle mesec dana i više vrate te pare i pre dva meseca ja pitam gde je on, nema ga odavno, kaže lik, on ojadio firmu za 8.000€ i pobegao, kao navatali ga, će da robija najverovatnije, ono čujem od drugog priču da mu se sin kocka i da je uzimao pare od zelenaša... 

Mnogi rade foru kada recimo šalješ i naznačiš u evrima, onaj tamo plati u dinarima i tad kurir evro računa dinar-dva više, a tebi spakuje dinar- dva manje i njemu ostane tu 100-200 kinti i tako nekoliko njih danas zakiti.. Pitam ovog kurira ovde kolika mu je plata, a on kao 25.000 kao malo je, a radi se ceo dan, mislim se, da je tebi loše, tražio bi bolje negde..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nikad AKS totalno su neozbiljni...

 

Ne znaju ni da pozovu na mob ako recimo niste kuci a izgovor uvek kao niej ostavljen broj od primaoca sto provereno se provereno nije desilo !!!

 

ja sam najbolje proalzio za post expresom



Ima dosta kurira koji su jako bezobrazni... Kurir koji je nekada radio kod njih iz Kraljeva, vozio po Ts-u, ekstra se sprijateljili i on mi pričao priče kako ima neke veliki bakšiš, kao ostane mi da odem sa porodicom na more, kasnije taj lik postane šef u Kv-u, opet ekstra sa mnom, stvarno mi je puno puta izašao u susret i to, a onda jednom opljačkali kamion u kom su bile moje pare, pa drugi put, a uz sve to moram da pišem neke zahteve, pa mi se tek posle mesec dana i više vrate te pare i pre dva meseca ja pitam gde je on, nema ga odavno, kaže lik, on ojadio firmu za 8.000€ i pobegao, kao navatali ga, će da robija najverovatnije, ono čujem od drugog priču da mu se sin kocka i da je uzimao pare od zelenaša... 

Mnogi rade foru kada recimo šalješ i naznačiš u evrima, onaj tamo plati u dinarima i tad kurir evro računa dinar-dva više, a tebi spakuje dinar- dva manje i njemu ostane tu 100-200 kinti i tako nekoliko njih danas zakiti.. Pitam ovog kurira ovde kolika mu je plata, a on kao 25.000 kao malo je, a radi se ceo dan, mislim se, da je tebi loše, tražio bi bolje negde..

 

 

Imaju i foru recimo kupis nesto preko limunda ili tako nesto preko weba i dogovor je da taj plati postarinu i uracunati u ceni sve to zajedno ili bez toga nije bitno,kad ovaj doveze kaze postarina nije placena i onda kao ma ja nema veze platicu ja i onako je sica (a fazon uzeo objektiv od 4 glave)

na tu foru isto rade masa !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorim kada čujem frazu: "poznajem kurira" ili "znamo se pa je ok prema meni" i slične stvari. 

 

Koga boli ona stvar ko koga poznajei ko je sa kim dobar?! Ako sam pozvao da PLATIM da mi se izvrši usluga, šta ima koga da poznajem i da budem dobar sa nekim?! 

 

p.s. Juče sam izgoreo sa PostExpress-om pa lečim frustracije ovde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

godinama radim sa brzim postama svakodnevno!

aks-ko zna kad donesu posiljku, pare da ne pominjem, kuriri bezobrazni.....

city-rano zavrsavaju, mora pare na racun, komplikacija....

post-skup, komplikovan

daily-nemam pojma

bex-sada sa njima saradjujem, korektni skroz, postarine prepolovljene, pare uvek na vreme, dolaze po dogovoru izmedju 4 i 5, svake nedelje dobijem 6kom selotejpa, kesice i sl... jedini problem je sto u neka sela kad posaljem, posle cujem da po tim cukama idu 2 puta nedeljno-uzas!

do sada najbolji kuriri u city i bex

inace poznajemo se sa sefovima centara i aks i bex i city i sa svima korektan odnos ali kuriri su cesto majmuni!

sve ovo pisem na nivou 10ak paketa dnevno...svaki dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj da sklapamo neki posao, ćale ima oštračnicu alata, samo što je to u drugom planu.. Šta radiš konkretno oko toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, slažem se sa tobom da su Bex i City najkorektniji....

Samo, ne bi bilo lošer kads bi mogli da SVE kurirske firme imaju neki servis, kojim će te ujutru obavestiti da će otprilike u toliko i toliko sati biti kod tebe (npr, između 1230 i 1300)...kako bi sebi isplanirao obaveze ili da im već tada javiš da ćeš biti na drugom mestu ili da neko drugi može to pokupiti umesto tebe kako bi i sebi olakšali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ti ostave karticu sa kojom paket podižeš u pošti :yes .....a da najavljuju dolazak, to nisam znao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...