Jump to content
FAS Goran
lanciathema

Iskustva sa kurirskim službama - AKS, BEKS, Daily, Post-express...

Recommended Posts

Stotinu puta sam rekao da vise nikad necu da ih zovem da mi izvrse prevoz robe i opet jedem G..... :ice:

jutros sam ih zvao u 08 i 30h, Bog zna kako ljubazno prime poziv, ali od kurira ni traga ni glasa.... :question::detective: a sad je 16 i 24. a radim do 17h

po ko zna koji put negativna ocena za rad i neprofesionalnost

Edited by lancia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam bas lepo iskustvo sa njima. Nekih 10-ak puta smo saradjivali sto je na neki nacin dovoljno da se vidi kako stoje stvari.

Jednom mi se desilo da me vozac ispalio i dosao tek sutradan popodne (kada sam trebao nesto da posaljem) pa sam ja otisao kod njih i sve lepo ispricao.

Pravo da vam kazem takva se galama digla oko toga da mi je bilo milo sto sam otisao. Ne znam sta je kasnije ispalo,ali dok sam ja bio tamo bilo je reci da ce mu skinuti 10% od plate.

Znaci,mora tog istog dana kada ga pozovete da dodje. To je bio jedini slucaj sve ostalo je bilo OK.

U poceku sam slao-primao sity-em i cekao sam po 3,4 dana i jos su bili skuplji. AKS-om stize uvek sutradan ili eventualno prekosutra.

Jos nesto kod sity-a mi vozaci nikad nisu dozvoljavali otvaranje paketa,a u AKS-u uvek. E,sada da li to zavisi od samog vozaca ili ne ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nemam zamerki na njih. Desetak puta sam slao, samo jednom se desilo da nije doslo sledeci dan, nego prekosutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto mi skoro svakog dana stize roba u firmu dostavom imam iskustva skoro sa svim dostavnim sluzbama, na nesrecu moram da pristanem na neke iz razloga sto uvoznici imaju ugovore sa njima tako da hteo ja ili ne oni salju sa odredjenom ili nista od robe.

"Overnight" sva sreca vise ne rade, vozila su im uzasna, malo vozaca i dobiju veliko podrucje za isporuku pa su mi dostavljali robu i u pola 6 ujutru ali i u 10 uvece naravno van radnog vremena

"City" voza mi tri dana robu kao ne moze da me nadje, a to mu kao da nije nasao mcdonadlds, jbt u samom centru mi je radnja i jos moze kombijem da pridje

"Aks" nece nikad da pokupi paket ako taj paket nije prijavljen u centrali i vise puta sam dobio skoro deformisanu kutiju od bacanja i treskanja

"Post Express" svako jutro eto njih u 9h kad otvaram, ne moze bolje biti, kad mi je potrebno hitno da stigne istog dana oni su tu najkasnije do 18h 3-4 sata od preuzimanja u bg ns ili su je roba u mom lokalu u kikindi. Jednom prilikom u subotici kad je utovarana roba nisu gledali da ne smeju da okrecu kutiju naopacke zbog nekih tonera, i usput je jedan toner procurio, oni su me zvali u ki u centralu da pogledam paket a da ce ako ja ne zelim to da preuzmem platiti kompletnu vrednost fakture, steta je bila mizerna tako da nisam zeleo da se zezam sa tim a i ta roba mi je trebala bas tog dana nisam mogao cekati sledecu isporuku. Kad je pouzece u pitanju novac je sutradan kod mene na adresi, ako nisam kuci ostave mi onaj karton pa ja kod njih sa njim podignem novac. Dakle nema sta da se prica stvarno extra sve sa njihove strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa "post expressom" imamo ugovor , i to za vise lokacija se dodele brojevi tj vise poslovnica , sve radi kako treba , nikad nam nista nisu zeznuli nitu dodavali na fakturu na kraju meseca, doneli su nam odstampane one njihove papirice za predaju i nalepnice, uvek dodju na vreme.

Jednom smo slali AKS-om pdv prijavu u valjevo, nije stigla al doslovce 10 dana , a da ne pominjem one kretenske njihove kartonske kutije koje gledas i ne znas odakle da krenes da je cepas a da ne iscepas ono sto je unutra.

Slazem se apsolutno sa Lanciom sta je rekao, pa nemamo mi kontakt sa kurirom, nemam vremena da njih lovim po gradu pa kad mu je usput i uopste me ne zanima da li ih ima ili ne, jer se radi sa firmom a ne sa pojedincem iz te firme i svi zajedno su totalno neprofesionalni, totalno ne bitno sto tamo neka teta cvrkuce preko zice kad treba da osedim dok ih docekam. U post expressu imamo nas ID broj i ne moram nista vise da im pricam , sve znaju gde da dodju. Nekad petkom recimo zbrisemo sa posla ranije kuci, i ostavimo posiljku na recepciji zgrade, i to ode na vreme i kako treba, bez nekog posebnog cimanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh prvi put cujem da je neko imao problema sa aks-om ... ;)

ja sam dosta puta slao , i slali su meni nikad nista :D

P.S cak sam im jednom kintu iz kasice dao ( sve po 10 i 20 din u papiru - gomila para ;) ) i sve su bez problema odradili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najviše me nervira što mi dođu na kuću, pokucaju na vrata i ako te nema - odeee...

1. slučaj

Došao lik bukvalno pokucao na vrata, a dva zvona zalepljena na vrata, oči izbijaju nijedan nije pritisnuo. Tuširao sam se i trebalo mi je vremena da izađem međutim on je već bio zapalio. Nije ni pozvao telefonom da pita gde sam i šta sam. Onda sam preko njihove centrale našao njegov broj i pitao ga da dođem bilo gde u gradu za 10min mogu da stignem i lik kaže nema problema kaže mesto i kaže za 10-15min. Ja sam na dogovoreno mesto stigao doslovce za 3min, a on za 53min. :wallbash:

2. slučaj

Odlučim se za slanje nekog paketa pouzećem preko njih. Ne bude mi teško pa odem 6-7km van grada u njihov magacin odnesem paket da ne bih čekao kurira i lepo sve spakujemo i pošaljemo. Prođe tako tri dana, pa četvrti, pa sedmi pa deseti, a mene niko ne zove da mi daju pare koje je primalac paketa platio. Pozovem ja prvo primaoca kaže on dobio odmah sutradan paket i sve je ok plaćeno. Zovem prvo dva dana sve moguće brojeve koje sam imao (neka dva od njihove te centrale i od dva neka kurira) međutim niko se ne javlja. OPET mi ne bude teško i odem tih 6-7km u magacin kad meni ljubazna gospođa kaže - bilo je krajnje vreme da dođeš po ovo stoji ovde već 10 dana :blink: Ja reko' nije me niko pozvao da mi javi da su novci stigli, a ona će na to - pa nisi naznačio da treba da se javi... plakalo mi se od muke. 'Ajde što sam ja zamajan pa nisam naznačio da treba da me pozovu (inače kakva glupa opcija pa normalno da hoću da mi jave kad im je magacin u njivi) nego što to njima stoji 10 dana i kao nikom ništa, ne pada im na pamet da pozovu da pitaju da nisam umro i ostavio im zaostavštinu :wallbash:

3. slučaj

Eeeee pa neće ga više majci ima da nema trećeg slučaja sa AKS-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma za mene i dalje najbolji post expres. Ne moram nikog da zovem jer postu imas gde hoces pa nije problem sam da predas posiljku, a ako saljes pouzecem stignu ti parice na adresu. Nema cimanja i najsigurnije mi tako. Stvarno za sad veliki plus za Post Exspres

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se, s tim što Post Express ti dođe na vrata i ako nisi tu oni ti ostave onaj papirić tj. neće te pozvati na telefon već dobiješ dostavnicu pa se ti cimaj posle do pošte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja im lepo naznacim da tad i tad nisam tu nego da planiraju kad jesam , a i uglavnom ako mi neko nesto licno salje ili ja narucujem , dam adresu firme i ovako sam tamo najmanje 8 sati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se, s tim što Post Express ti dođe na vrata i ako nisi tu oni ti ostave onaj papirić tj. neće te pozvati na telefon već dobiješ dostavnicu pa se ti cimaj posle do pošte.

Iskreno meni je bolje tako nego da me zove nadrkani vozac i kaze mi ja cu biti na parkingu u blizini tvoje zgrade u toliko sati, a ti ako budes tu dobices paket, ako te nema vracam ga nazad ;)

Moram da napomenem da mi je posta na 2 minuta laganog hoda :) pa mi odgovara opcija i da mi ostave paket u posti. Mislim sve mi je bolje nego da se jurim sa nadrndanim kuririma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S tim se svakako slažem. Sa AKSom je slučaj da ako ne preuzmeš paket oni ga vrate pa te sutra onda zove neki lik da pita hoćeš li prekosutra biti kod kuće i u koje doba pa ti paket umesto danas-za-sutra stigne za nedelju dana. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav AKS, em su netacni, nikad nisu dosli kad kazu - posiljka stize do 12, vozac se javlja u 6. A kad konacno dodju, nikad ne dodju na vrata nego zivkaju da se nadjemo negde gde im je zgodno da stanu.. Pfff.. Zaobilazim ih u sirokom luku. Ostale sluzbe su mi mnogo bolje. To je moje izkustvo sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi su ... dobri, iz mog iskustva sa njima.

Sada sam imao iskustvo i sa BEX-om i kad ih uporedim ... ne mogu ih porediti! Ovi su blago receno strasni!

U utorak mi Darko iz Mojsinja posalje robu na adresu koju sam mu naznacio a Darko to uredno zabelezi i zalepi na pakete. Nakon par sati zove me jedan g. i kurirske sluzbe i pita za adresu! :question:

N obaziruci se mnogo na to sto sam vec sve uredno prijavio , ponovim i njemu. Na pravcu Zr-Vs , na sedamnaestom kilometru (17km) od Zr je ... bla, bla...

Sledeceg dana negde oko 15h zove me "raznosac" :D i kaze da se nalazi u blizini pa da mu detaljno opisem ...

Shvatim da se nesto ne slaze i pitam gde se nalazi a on odgovara :" Pa na vrsackom putu kod Vlajkovca , na ulazu !"

Oooooooooo , pa ni fonetski nema slicnosti, a samo da je pogledao na obelezene pakete ! Zavrsimo razgovor jer nece stici u toku dana da donese posto ima 60ak adresa da obidje u Vs. :ermm:

Dobro, ponovim i njemu adresu. Nakon par minuta zove neka snajka iz njihocog centra i pita za adresu a spominje Zlaticevo, Zlatkovicevo, ...bem li ga ! :X

Gospode Boze, ima li neko normalan ?! :ermm: Da nije ovo skrivena kamera ili sta ?! :blink: Bas me ukakilo ! :huh:

Nakon sto joj objasnih , ne bas sve, rastasmo se k'o da mi nije dala ! :whistle:

Danas zove lik, iako nisu rekli priblizno vreme dostave, i kaze kao je u blizini .... nema vremena ...ima VIP musteriju u Centi i da ne bi smeo da zakasni kod njih ! A mene ko j...e ! :rtfm:

Objasnim da sam u Zr i da cu probati da stignem za 30ak minuta. Covek nervozira , jer moze da dobije po nosu zbog navedenog VIP-a ! :rant:

Smirim ga , onako preko telefona, pa se sastanemo i imam sta da vidim ! :shock: Ima loma na nekim delovima za koje sam kasnije utvrdio da poticu od njih. Ps'o sam i ispratio ga ! :popo:

Velika zamerka Darku iz Mojsinja je na odabiru kurirske sluzbe!

E, da !

Druge kurirske sluzbe ostave priznanicu da je neka roba preuzeta i sa sve cifrom ! Ovi ni to nemaju ! :question::2guns:

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj AKS je go qurac. Imao sam 2 losa iskustva sa njima i vise ih ne zovem. Prvi put je lik dosao po paket i nije ni izasao iz kombija jer je bio sa nekom ribom unutra. Ja stojim napolju a on kroz prozor popunjava priznanicu,rukopis mu je kao EKG izvestaj. Kad je zavrsio kaze meni ajde leba ti otvori kombi i turi negde paket. E tu popizdim i kazem mu a jel hoces da ti dam jos 500 kinti da vodis tu ribu ovde blizu u kafic a ja cu tvojim kombijem da odnesem paket. Drugi put matori koji je zaduzen za moj kraj kaze nema sitno da vrati kusur. Ima jer sam video u kolima u pregradi da stoje pare ali ide na foru da se ogrebe za 10-20 kinti. Ko zna koliko njih zakine dnevno posto mi je komsija rekao da i njemu nije imao sitno da vrati. Prava divljacka kurirska sluzba. Koristim BEX jer su za sada odlicni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja godišnje pošaljem oko 500 pošiljki i sve šaljem AKSom, dosta sam onako sa njima svima u drugarskim odnosima, znam se sa šefovima, regionalnim šefom, svi mi relativno izlaze u susret i onako sam povlašćen kod njih, mada dešava mi se u poslednje vreme da zabušavaju malo, zakasne sa isporukom obavezno kada je neko selo koje je udaljeno od grada, jer na takva mesta idu jednom u dva-tri dana, a meni to ne odgovara jer ja obećam paket odmah sutradan... Subotom recimo ne primaju pošiljke, nego samo raznose, pa imaju lufta da zabušavaju i tako rade do 12 i odu kući, pa u ponedeljak to podele šta je ostalo od subote, to me u poslednje vreme ubija u pojam, jer počnu mene da prozivaju što paket nije stigao kada sam obećao...

Beograđani su bahati neverovatno, sa njima sam imao problema u više navrata, baš ta fora kao ne mogu danas, sutra ću... Znam da se satiru od posla, rade 10-12 sati, ali dešava se i da ih zabole i da im se ne žuri..

Imao sam dva puta veći problem konkretno sa AKSom, jer su u dva navrata pljačkani kamioni u kojima su se nalazile moje pare (jednom kod Gornjeg Milanovca, jednom kod Požarevca), pa sam morao da potpisujem neka vansudska poravnanja i čekao po mesec dana na pare...

Pouzdano znam da dosta njih klepa narod na sitno za 10-20 dinara, baš ta fora sa kusurom i meni se često dešava da npr pošaljem paket, stavim otkup 50 eura, oni tamo nemaju evre, on im kaže da računa evro 117, oni mu daju 5.850, a meni spakuje pare i računa mi evro 116 i stigne mi 50 dinara manje, ja kao aj nema veze, iskuliram, mada ima dosta njih koji zovu centar za reklamacije i žale se za 20-30 dinara... Čak mi je jednom prilikom i jedan kurir rekao drugarski da mu se od tog "bakšiša" dešavalo da živi ceo mesec, a da ne načne platu, a troje dece ima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

S neke strane i njih razumem oko kasnjenja, ima da obidje 100 sela a ti budi majstor pa pogodi svaku ulicu iz prve, ne sme da vozi brzo, s*ebace ga murija,a ono sto se tice oko pomaganja u utovaru, mi smo na poslu utovarali stolove i klupe, i nekad cimamo vozaca da nam pomoge, a on kaze lako je vama da trazite da vam pomazem, a ja na 10 mesta kad pomazem polomim kicmu dovoljno,a za sta za platu od 20000 dinara. Nervira me to sto se cimaju za 20 dinara kusura, kao da im od toga zivot zavisi, inace BEX je za AKS dom kulture bar po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa AKS-om sam jednom radio i nikad više. Oko nove godine čoveku pošaljem felne (sreća stigle) ali para nema. Te sam podigao, pa stižu i na kraju pljačka. Mada bila nova godina pa mislim da je dečko sve častio i negde se zajebao (biće da je sam uzeo otpremninu). Pola Pevca nije videlo pare dva meseca. Čekaš istragu pa osiguranje da ih isplati, pa umesto evra dinari. Neću da grešim bilo je po kursu na dan isplate. I na kraju nikad više sa njima.

Beli Punto i ne samo tebi, ortak non-stop šalje preko Bex-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam godinama slao i primao sve i svasta preko svih mogucih kurirskih sluzbi. To je bilo od obicnih sitnica, do prilicno vrednih stvari.

Nikad ni jedan jedini problem nisam imao.

Ipak verujem da je Post Express najkulturnija firma, jer sasvim kulturno ostave ceduljicu ako nisi bio tu, pa normalno znas gde i kad mozes da podignes paket. Uz to, paket se lagodno prati na sajtu i to je to.

U principu, trebali bi i ostali taklo da rade, ali znam za brdo slucajeva po komsiluku gde jednostavno pozvone i odu ako nema nikog. Niti ostave ceduljicu, niti zovu telefonom, katastrofa...

Jedino neki dostavljac iz D-expressa zvoni redovno u 8.00 ujutru. Kaze, od mene mu pocinje reon i uvek sam prvi :) Na zalost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ovaj sto me budi u 8.00 redovno nema sitno, ali zato svaki sledeci put to kompenzuje od cene, sto je,moram priznati, skoro pa neverovatan gest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne radim u tim poštanskim firmama,ali radim sličan posao,tako da vam mogu reći što se mene tiče,prioritet imaju stalne mušterije (koje redovno plaćaju),zatim vrednost robe koja se dostavlja,pa na kraju ostali koji se ubace,a saobraćaj je promenljiva kategorija,tako da i pored najveće želje i truda nekada ne možeš da stigneš na vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...