Jump to content
FAS Goran
lanciathema

Iskustva sa kurirskim službama - AKS, BEKS, Daily, Post-express...

Recommended Posts

AKS EXPRESS KURIR

“AKS Express Kurir” je kompanija nastala 2004. godine čija je osnovna delatnost “prikupljanje prevoz i isporuka pošiljki”. Osnovana domaćim kapitalom, a zahvaljujući profesionalnosti i zalaganju svih zaposlenih “AKS Express Kurir” je jedna od vodećih kompanija za paketnu dostavu u Srbiji danas.

Sa 400 zaposlenih mladih i stručnih ljudi, 19 centara sa magacinima na teritoriji Republike Srbije i 252 potpuno novih teretnih vozila vodećih svetskih proizvođača, AKS EXPRESS KURIR svakoga trenutka može u potpunosti zadovoljiti Vaše potrebe zahteve za transportom najrazličitijih paketa i pošiljki.

Svojom fleksibilnošću i logističkim kapacitetima AKS EXPRESS KURIR omogućava brza i ekonomična rešenja dostave pošiljaka pravnim i fizičkim licima.

U saradnji sa UPS-om i DPD-jem AKS EXPRESS KURIR Vam omogućava slanje i prijem pošiljaka u više od 240 zemalja sveta.



Ovo stoji na njihovoj zvanicnoj prezentaciji

Razlog ovom pisanju je nihova neprofesionalnost i neodgovornost prema korisnicima njihovih usluga ili musterijana, a desilo se sledece
Naime u petak 29.05. i danas 01.06.2010.god pokusao sam da putem kurirske sluzbe posaljem nesto u Krusevac. U petak sam ih pozvao oko 10 sati prepodne i operater koji radi na prijemu poziva krajnje ljubazno je primio poziv i kurir je trebao da stigne najkasnije do 16 sati, pogadjajte... nije dosao, a i nije se opravdao nedolazak.
Isto sam to pokusao i danas, juce sam bio sprecen, pogadjate opet... operater ljubazno primi poziv i niko nije dosao do 16 sati da preuzme posiljku....

i ovde se zavrsava svaka saradnja i koriscenje usluga gore navedene kurirske sluzbe.

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi ti lose prosao. Ja sam se za pare jurio sa njiam 3 dana. Da ne pricam kakvi su im vozaci siledzije (u saobracajnom smislu)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Post Express je majka. Za nijansu su skuplji ali je zato gospodska varijanta. A inace, mislim da si trebao da im trazis mobilni vozaca, oni su uvek u guzvi i ako ih ne cimas nece doci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AKS kurir je UBEDLJIVO NAJBEZOBRAZNIJA (izvinite na velikim slovima) sluzba te vrsta koja postoji u Srbiji. Nekoliko puta sam nesto dobijao putem te kurirske sluzbe (jer posiljaoc nije hteo drugom sluzbom) i svaki put je bilo problema. Nikad, ali NIKAD ne mogu da isporuce robu na kucnu adresu (a lepo pise na sajtu "od vrata do vrata" ) nego svaki put su zvali pa da se izadje na najblizu stanicu, raskrsnicu... itd...

Post express dobija sve pohvale od mene, za sada uvek tacni i uvek na kucnu adresu. Nikad nadrkani i neljubazni...Svaka preporuka...

Iskreno ne znam kako se AKS odrzao u poslu takvim ponasanjem?

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ih ne cimas nece doci.

ovo mi nije jasno... zar ja treba da ih cimam da dojdu... tacno je da oni trebaju meni ali da ih neko cima i moli da dodju malo je neumesno..

mislim da to nije u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam suprotno iskustvo. Roba predata u pon popodne, dosla na moja vrata u utorak u 8:30. A zivim u kraju grada koji niko ne poznaje. Sve kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woodoo je verovatno hteo da kaze da je to,nazalost :no ,jedini nacin sa AKS-om

A ti si potpuno u pravu da su kranje neprofesionalni :thumbdown: i da je izgleda jedino taj operater ljubazan :unsure: ,a ujedno je i navlaka za musterije :evil: ,a kad nesto posaljes ili treba da ti donesu,e onda sledi maltretiranje i jurnjava za paketom :rant:

Ko sto rekose ljudi,treba slati Post Exp.,i ja sam imao sa njima samo pozitivna iskustva :thumbup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

AKS kurir je UBEDLJIVO NAJBEZOBRAZNIJA (izvinite na velikim slovima) sluzba te vrsta koja postoji u Srbiji. Nekoliko puta sam nesto dobijao putem te kurirske sluzbe (jer posiljaoc nije hteo drugom sluzbom) i svaki put je bilo problema. Nikad, ali NIKAD ne mogu da isporuce robu na kucnu adresu (a lepo pise na sajtu "od vrata do vrata" ) nego svaki put su zvali pa da se izadje na najblizu stanicu, raskrsnicu... itd...

Post express dobija sve pohvale od mene, za sada uvek tacni i uvek na kucnu adresu. Nikad nadrkani i neljubazni...Svaka preporuka...

Iskreno ne znam kako se AKS odrzao u poslu takvim ponasanjem?

hoces da ti ja kazem kako? Jedini rade sa evrima. a to nije bas legalno. a ljudi to vole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad, ali NIKAD ne mogu da isporuce robu na kucnu adresu (a lepo pise na sajtu "od vrata do vrata" ) nego svaki put su zvali pa da se izadje na najblizu stanicu, raskrsnicu... itd...

Ovo je i moje iskustvo. Uvek pozovu telefonom i to samo jednom kad su negde u blizini.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo da rade sa svima nama dragim evricima sam takodje cuo pre neki dan, jednostavno ne mogu da verujem da toga jos ima, barem u tako "velikim" firmama i tako javno...

edit: inace ovo nije nista novo sto pisemo, i na drugim forumima se pisalo o njima, vecina postova sa negativnim ocenama

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja iskustva sa AKS-om su odlicna, uvek od vrata do vrata. Ne znam za tu pricu oko operatera, ja imam broj kurira koji radi moj reon, njega zovem i zakazujem , uvek ispostuje. Jednom prilikom sam ih zvao, pitaju me da li mogu nekako drugacije da posaljem jer su u velikoj guzvi, ja im napomenem da imamo sklopljen ugovor sa nijma, i oni naravno moraju da preuzmu posiljku. Moguce je da zbog guzve nisu mogli da dodju, sto ih naravno ne opravdava da se ne jave i obaveste da nece doci.

I da, slazem se post express je zaista najbolji, bez premca.... :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

AKS su do sada uvek bili korektni i u donosenju (skoro svaki dan mi nesto stize) a i u slanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da dosta zavisi od vozaca, sto je ipak neozbiljno.

Samo da se ispravim za cene, Post express je ipak jeftiniji, nisam skoro slao aks-om.

I da dodam da pare, kad nesto prodate pouzecem preko Post Expressa pare stizu sutradan na kucnu adresu. AKS cekate nekoliko dana. Ako kojim slucajem niste kuci kad vozac AKS-a prolazi pored vas morate da cekate sledeci prolazak, tako je bar sa ovim koji radi moj kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Post Express je majka.

E vidis, ja smatram suprotno! Jednom sam imao posla sa njima i 7 dana sam ih jurio na sve moguce nacine dok nisam uspeo da dobijem svoje pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sve od kurira do kurira. Neki od mojih saradnika su bili zadovoljni (recimo u Nisu), ali ja nisam. Inace koristim CITY E. ali sam zbog svog kupca slao preko AKS-a (jer on u Nisu nije zadovoljan sitijem). Zovem i kazu da ce doci do 16h. Cekam do 16:30 i lik se ne pojavi. Zovem ih sutradan i oni mi daju broj od kurira. Zovem ga i klinac mi kaze "videcu da svratim danas". Strasno...ja mu kazem "Alo, pa nisam te zvao na kafu da popijemo, pa da vidis...ljudi cekaju robu".

Strasno. U pitanju je Vozdovac (Vojvode Stepe).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam sad u fazonu:

K: "e vazi ajde poslaji robu kurirom, ali obavezno AKS"

JA: "ne saljem aksom jer su sabani, iskljucivo post ili city express"

K: "ne, hocu samo AKS-om drugacije ne moze"

JA: "gori u paklu i nadji svoju robu negde drugo"

:realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka pohvala za AKS sa moje strane, poslao sam oko 20 paketa od nove godine i svaki put je sve bilo kako treba, nacrtaju mi se nekad i za 15 minuta od kad prijavim centrali da saljem posiljku.

A sa vozacima vrlo lako mozete da se dogovorite oko vremena preuzimanja porudzbine/para ukoliko se mimoidjete. Svaka pohvala :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Neshone

2 puta imao iskustvo sa preuzimanjem robe.. sto se mene tice pozitivna ocena, dosao sam do brojeva vozaca, i sa njim se tacno dogovorio kad i kako.. covek otvoreno rekao da ne moze da stigne pre nekog vremena, bolje i to nego da sedim i cekam za dzabe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sa vozacima vrlo lako mozete da se dogovorite oko vremena preuzimanja porudzbine/para ukoliko se mimoidjete. Svaka pohvala :thumbsup:

dosao sam do brojeva vozaca, i sa njim se tacno dogovorio kad i kako..

mislim a mozda i gresim, ovakav vid poslovanja nije profesionalan vec se svodi na poslovanje sa kuririma, a ne sa agencijom ili firmom koja se bavi kurirskom sluzbom...

molim Vas da me ispravite ako gresim

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Neshone

pravo da ti kazem, nisam ni ocekivao da mi stigne tacno na vreme, nekako mi je bilo nerealno.. mislim da je pre svega problem u prebukiranosti vozaca i sto firma pokusava da ustedi time sto jos jedno vozilo nece razvoziti.. e sad, nekome pukne film pa odustane od njih, a neko se navikne pa se ne nervira.. verovatno oni sami znaju da li su na kraju u plusu ili ne.. ali sam isto tako siguran da je sa svakom kurirskom agencijom neko imao problem i da ne postoji ona na koju se niko nije zalio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki dan poslujem sa AKS-om i izuzetno sam zadovoljan uslugom. Naravno moja priča je drugačija jer sam upoznao vozača u mom reonu tako da imamo dobru komunikaciju. Dogovaram se sa njim o terminima kada da mi doveze robu koju sam naručio..Naravno preko njih i šaljem robu po celoj Srbiji..

Postoje tu problemi o kojima pričate ali ipak je ovo zemlja u kojima disciplina nije glavna odlika poslovanja. Ono šta je meni značajno je činjenica da otkup novca uvek donose na vreme i tu nema nikakvih problema, pouzdani su po tom pitanju. U koliko se javi problem nazovem korisnički servis i dobijem broj telefona vozača koji isporučuje moju robu i iz prve ruke saznam zašto roba nije isporučena i kada će to biti...Dobri su za sada i moram priznati da relativno opušteno poslujem od kako sarađujem sa njima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je to glavna fora. Za klijente kao sto su Miki, Ryan i ostali koji imaju potrebu za AKS-om svakog dana nece biti problema da se preuzme/isporuci posta. Za one koji im nisu "stalne" musterije izgleda nemaju bas mnogo razumevanja. Verovatno zbog prebukiranosti odrzavaju stalne musterije, a za ostale koliko preostane vremena. Ma barem imamo tih sluzbi prilican broj pa mozemo da se odlucimo za onu koja nam najvise odgovara B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja iskustva sa aksom su skroz pozitivna, sto doduse ne mogu da kazem za ostale sa kojima sam imao posla...mada mislim da kod aksa sve zavisi od vozaca do vozaca ( savesnosti u obavljanju svog posla) sto je jako redak slucaj u nasoj drzavi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...