Jump to content
FAS Goran
lanciathema

Iskustva sa kurirskim službama - AKS, BEKS, Daily, Post-express...

Recommended Posts

Kad smo kod Post Expressa... Mozda ste videli u mojoj temi o Cromi da sam poslao rucicu na sredjivanje... Poslao sam je Post Expressom... Stigla je "danas za sutra"... Klasika... SD-BG...

Covek je odradio odmah to vece i sledece jutro mi je istim Post Expressom poslao nazad... Sreda je bila kad je poslao do 12h narednog dana... Danas petak tj pardon vec je subota dok ovo pisem... Nit SMS nit paketic na adresu... Covek uredno poslao i pustio mi fotku priznanice na Viber... Nije do njega... Do smrdibubi je iz Post Expressa... Spakujem se i u postu... Da ne bih prepricavao samo cu Copy/Paste odgovora koji sam dobio u pošti u okviru mog komentara na zidu Pošta Srbije na Facebooku...

"Čovek mi iz Beograda poslao pošiljku Post Expressom preključe za juče do 12h... Još uvek nije stigla niti sam dobio ikakav SMS... Odem danas do pošte i informacija je sledeća... "Znate li vi da je vanredna situacija i da vlada Covid... Naše osoblje koje radi je bukvalno prepolovljeno... Imamo oko 1500 neisporucenih posiljki koje su na cekanju..." Znači "brza pošta" znači treći dan... Sutra je subota... Zena sa šaltera kaze da ocekujem od ponedeljka... Sta ja plaćam po dostavi? Uslugu brze poste??? Koje brze poste??? Nisam ja pao sa kruske pa da me vasa radnica obavestava da "vlada Corona" ali izgleda da vas menadžment mozda to ne zna... Znači lova se uzima kao da sve funkcionise normalno a ustvari ne funkcionise normalno i ja uslugu koju treba da platim ne dobijam na kraju??? Ako vec znate kakvo je stanje u vasoj sluzbi onda obavestite stranke da ima problema sa isporukom pa ce ljudi slati obicne pakete a ne brzom postom ili kao sto vam je osoblje prepolovljeno i vi prepolovite cene Post Expressa... Čist bezobrazluk! Sta ja treba da radim kad mi paket od srede stigne sledeci ponedeljak, utorak ili ko zna kad a placam vam uslugu "danas za sutra", da otmem paket vasem kuriru i da mu ne platim nista? To? Inace je posiljka slata iz Beograda za Smederevo..."

PS jos uvek mi nisu odgovorili... Inače poslao sam poruku/reklamaciju i na njihov korisnicki servis pa cemo videti kakav ce biti odgovor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam druze... Al on prenese sta se desilo onima gore pa se ja bakcem sa njima...

U svakom slucaju stigao SMS pre pola sata... Rekoh zeni da uzme paket jer sam na poslu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/19/2020 at 9:44 AM, alfini0507 said:
Ma znam druze... Al on prenese sta se desilo onima gore pa se ja bakcem sa njima...

U svakom slucaju stigao SMS pre pola sata... Rekoh zeni da uzme paket jer sam na poslu...

Rešili bi problem kažnjavanjem kurira samo :D znaju oni za probleme već duže vreme... Sad možeš da pokreneš reklamaciju na uslugu zbog prekoračenja,dobio bi 3x poštarina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juče kao budala ceo dan čekam a dopodne sam malom tražio tel broj Kurira. Posle podne umesto telefona dobijem odgovor da je kurir bio, zvonio I zvao na telefon. Naravno bio nije niti zvonio jer sam pogledao kamere a niti zvao na telefon jer nemam propuštenih poziva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kad se prijavi nadrlja kurir... Ono moje pisanije gore kad se prijavi najverovatnije ne nadrlja niko jer je odgovoran neko iznad kurira...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo, imam jednu specifičnu situaciju, ćale treba da pošalje moped (apn4) negde u Pazovu, e sad, da li, po vašem mišljenju, neka kurirska služba hoće i može da prebaci i koliko bi ta usluga otprilike koštala? Ili da vidim za neki kombi prevoz koji bi to odneo. Mogla bi u suštini i manja auto prikolica, jer je, jelte, motor mali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

AKS je dovezao motor od Punta iz Inđije do majstora.
Ima cenovnik kod njih na sajtu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/19/2020 at 6:21 PM, delakroa said:
Društvo, imam jednu specifičnu situaciju, ćale treba da pošalje moped (apn4) negde u Pazovu, e sad, da li, po vašem mišljenju, neka kurirska služba hoće i može da prebaci i koliko bi ta usluga otprilike koštala? Ili da vidim za neki kombi prevoz koji bi to odneo. Mogla bi u suštini i manja auto prikolica, jer je, jelte, motor mali. 

Moze da ti prebaci neko kombijem ko se vec spusta prema Bg-u, tebi je to najmanji problem posto si iz Su :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da kažem da je BEX najlošiji. Za paket od 100 grama sa otkupninom (vrednost 1900 din) su hteli da mi naplate poštarinu skoro 600 din. Prvo su obračunali u pogrešnu težišnu kategoriju ( do 1 kg) i time povećali cenu, drugo, kurir kad je doneo je svojevoljno podigao cenu, umesto da platim 2390 din on je tražio 2500 din, kad sam ga pitao zašto, kaže tako mu piše u otpremnici, naravno odbio sam da platim i rekao sam mu da ću pred njim da zovem Bex da vidim o čemu se radi jer neću platiti više nego što piše na paketu. Onda je on histerično krenuo da baca papire po kombiju i da priča kako sad on mora da plati 100 din iz svog džepa.

Inače, uveli su i neke specijalne doplate za neke krajeve gde im je kao skupa dostava, doplata po 50 din.

 

Ja razumem da kuriri rade za malu platu ali nisam im ja za to kriv. Jedino Post express ima opciju za 200 din (bez vrednosti) da se nešto pošalje, kod svih ostalij je minimalna poštarina 300 din i više.

 

Ako treba nešto da šaljete jeftino koristite obični poštu, preporučenu pošiljku, dobijate praćenje broj RE_____RS, cena je 148 din do pola kg i 162 din do kg i 202 din do 2 kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je cena za motor od auta 2500-3000din.

Ja sve gume sto sam prodao, slao sam bexom.Nosio u magacin,98% je stiglo danas za sutra.Postarina za 4gume oko 1200din.

Kuriru kolika je plata toliki je bakšiš, pa cak i vise.

Sa auto otpadima odlicno prolaze,caste i do 1000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je AKS dovezao 4 paketa od Nese iz Indjije, vrednost tih 4 paketa je 2400 dinara, postarina je bila 2200 na racunu, znaci kurir mi je pokazao papir i pise 2200, naravno nisam lud da platim toliko i kurir je zvao sefa ili kog vec i smanjili su na 1000, sto je i dalje mnogo ali ajde, trebali su mi ti paketi i platio sam, posle sam se cuo sa Nesom kaze ima ugovor sa njima i treba da bude 300 din postarina, tako da cim bude malo veca postarina odma zovite ili kurir nek zove i ne prihvatajte nenormalne postarine, a kurir iz Bex mi rekao da namerno naplacuju vece postarine na auto delove zato sto se to najvise salje, i to jeste tacno, zamolio sam jednog lika da prijavi da je nesto drugo u oaketu, ne auto delovi, bio je ogroman paket a postarina 300 dinara

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skočile i cene dostave... 

Pre neki dan, D express, trenerka iz Pazara dostava 900 dinara 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...