Jump to content
FAS Goran
lanciathema

Iskustva sa kurirskim službama - AKS, BEKS, Daily, Post-express...

Recommended Posts

Da li se nekome od vas dešavalo da pošaljete gume sa felnama i naglasite da primene posebni cenovnik . Međutim šabani u AKS-u pošiljku naplate po kilaži i uzmu duplo više novca nego da je primenjen cenovnik sa opcijom "guma sa felnom". Kako se izboriti sa budalama i naterati ih da poštuju dogovoreno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki je problem sa kurisrskim službama, na žalost, kao i sa ostalim zanimanjima u Srbiji, sve manje ljudi imaju koji su uopšte i sposobni za neki iole pristojan posao.

Sa druge strane, posebno u BG, gužve su ogromne, parkinga nema, ljudi poručuju sve i svašta i ima dosta posla, a cena usluge je dosta niska.

Tako da je to još uvek postavljanje tržišnih pravila, odnosno, pozicioniranje.


Pitanje je da li će i kada biti bolje.

 

Ja radim sa CITY Express om već 16 - 17 godina i u globalu sam zadovoljan.

Naravno, kada se na nekom reonu promeni kurir, bude problema, ali to sve ide u "dešava se".

 

Moj savet za sve koji nešto šalju je da im se obraćate elektronskim putem, tj elektronskom poštom, pre će Vam pronaći pošiljku i dostaviti je krajnjem korisniku.

 

Sa druge strane, čitavno crno tržište, KP, facebook, "mađari" i sl. razvaljuju baš preko kurirskih službi. Tu ako bi se uvelo malo reda, i sa kurirskim službama bi bilo bolje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle... Stiglo meni ulje.

Slodes - čista desetka. Kulturni, ljubazni, poslovni. Sve što čovek može da poželi u saradnji.

 

Ali... City Express... Dostava za 4L ulja je 840din. Čekaj bre, kako?

Pa lepo, na računu piše 9.26kg težina paketa. U paketu 4L ulja i račun. 

I na paketu nalepnica na kojoj piše 4kg, a na računu 9.26kg.

Nisam čovek kojem 500din znači išta. Išta. Hvala Bogu, radi se, posla preko glave, zaradi se. Ali ako išta mrzim je kad me neko prevari. Svesno i namerno. Nema goreg osećaja. 

Ovom prilikom zamolio bi sve članove da ubuduće insistiramo na tome da nam ne šalju pakete City Expressom. 

Dokle god kao društvo ne budemo složni i ne počnemo ovakvo poslovanje da IZBACUJEMO tako što ga nećemo koristiti firme i pojedinci će nas ovako tretirati. Nije bitno dal je 100din, 500din ili 1000.000dinara, reč je o tome da ni jedna  firma ne sme tako da se ponaša, pogotovo kad je neko ko vrši usluge drugim firmama, ovde na primer Slodesu. Da sam kreten, rekao bi "više nikad ništa od njih".  Ali oni ljudi su veoma korektni i poslavni. Pokušao sam da dobijem City Express, 15min slušao neku muziku, i onda rešio da ih izreklamiram ovde.

 

E da, i hvala FLCS što su mi pomogli da nađem ulje i preporučili Slodes. :)

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Hotstepper said:
Dakle... Stiglo meni ulje.
Slodes - čista desetka. Kulturni, ljubazni, poslovni. Sve što čovek može da poželi u saradnji.
Ali... City Express... Dostava za 4L ulja je 840din. Čekaj bre, kako?
Pa lepo, na računu piše 9.26kg težina paketa. U paketu 4L ulja i račun. 
I na paketu nalepnica na kojoj piše 4kg, a na računu 9.26kg.
Nisam čovek kojem 500din znači išta. Išta. Hvala Bogu, radi se, posla preko glave, zaradi se. Ali ako išta mrzim je kad me neko prevari. Svesno i namerno. Nema goreg osećaja. 
Ovom prilikom zamolio bi sve članove da ubuduće insistiramo na tome da nam ne šalju pakete City Expressom. 
Dokle god kao društvo ne budemo složni i ne počnemo ovakvo poslovanje da IZBACUJEMO tako što ga nećemo koristiti firme i pojedinci će nas ovako tretirati. Nije bitno dal je 100din, 500din ili 1000.000dinara, reč je o tome da ni jedna  firma ne sme tako da se ponaša, pogotovo kad je neko ko vrši usluge drugim firmama, ovde na primer Slodesu. Da sam kreten, rekao bi "više nikad ništa od njih".  Ali oni ljudi su veoma korektni i poslavni. Pokušao sam da dobijem City Express, 15min slušao neku muziku, i onda rešio da ih izreklamiram ovde.
E da, i hvala FLCS što su mi pomogli da nađem ulje i preporučili Slodes.

Vazan je princip.

Ni ja ne volim da mi drpe vise nego sto treba. Tako da slikaj racun otpremnicu. I posalji im na email u vidu reklamacije. Velika su firma i nece dopustiti takav propust.
4kg, naplaceno skoro 10kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bas juce stiglo 11l ulja preko city expresa, naplaceno 10.8kg.

558a6ed38836ac0e834033cc55ff73fb.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja naručio kafu za aparat,10 onih kapsula,za probu...30g i 300rsd,ovi napisali 1kg i naplatili 980 dinara poštarinu...1380 za 30g kafe..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porucio pre neki dan 1kg kafe, dostava 550din preko bexa, inace isti grad ali lik radi samo preko sluzbi ali se nisam setio da pogledam sta su napisali za tezinu.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja naručio kafu za aparat,10 onih kapsula,za probu...30g i 300rsd,ovi napisali 1kg i naplatili 980 dinara poštarinu...1380 za 30g kafe..

 


Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

A inace iskustvo sa AKSom od prosle nedelje, javi mi se momak iz beograda za felne, dogovorimo cenu i on sad insistira da mu posaljem AKSom o njegovom trosku, kao najbolji su, najbolje pakeze pakete da ne izgrebu felne.

Nazovem aks, sve ok dolazi sutra kurir, prodje ceo dan kurira nema, zove me "kupac" da pita koji je br posiljke, a ja objasnjavam situaciju, ok nema veze, poslacu sutra, ali malo sutra :)
Jer su me ispalili i dan posle, jos me ubedjivali preko telefona da ce kurir sigurno doci.

Treceg dana uzeo felne, seo u auto i odneo ih za bg licno, bilo me sramota, kao da je do mene.

A inace, sto sam ih smesno upakovao u karton od pelena i strec foliju :D

d033abca06a337aa652b226655456d4b.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sve gume sto šaljem, preko bex-a.Bolji su mi od aks-a ,a i magacin mi je blizu pa licno neko odnese.95% slucajeva stigne danas za sutra i otkup je tu dan nakon sto primalac uzme paket.

Mislim da su najkorektniji iz post expressa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod bex-a... Drugar pošalje čoveku 4 felne, neka sitna para 4 čelične koje mu stoje u garaži... Čoveku nikad stigle.  Nije naveo vrednost robe kad je slao - ćao. Pojeo vuk magarca. Nikad ih više nije video, ni felne ni pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuma moja radi odavde isporuke po Londonu, pa priča:

Firma, da bi joj bili što manji troškovi poslovanja, prihvata za kurira ko god se javi sa nekom vrstom transportnog sredstva. Od skutera do kamiončine. Belac crnac, žuti, svejedno, radno iskustvo nebitno.

Mušterije, Londonci, odu u prodavnicu kupi cipele u luksuznoj prodavnici, aktovku - traže isporuku na kućnu adresu. Torte, gajba piva na kraju radnog vremena itd.

E sad kako to onda ispadne na terenu:

- prodavac zove dispečera da traži ime kurira. Dispečer pita što vam treba ime, ne mogu ga dati zbog ”zaštite ličnih podataka”. Prodavac kaže: pa kurir me vija po mojoj prodavnici, hoće da me bije. Kurir crnac ima malo kraće živce.

- prodavac zove da pita zašto Luj Viton tašna (hiljadu i nešto funti) nije isporučena mušteriji. Kurir nije stigao da je isporuči prethodni dan, pa je odneo kući. A sutra je novi dan, reset 0 i nema tašne.

- prodavac zove dispečera da se žali kako kurir neće da uđe u radnju po robu (tortu). Pita kakav je to problem sa kurirom. Kurir (musliman) objašnjava dispečeru da on neće da ulazi u Sex shop. Poslastičarnica ima ulaz pored Sex shopa.

- kurir (musliman) došao na odredište da preuzme robu, pa se javlja da neće da preuzme robu (gajba piva i žestine). On neće da pipne alkohol...

 

Tako da smo mi dobri...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako već bude tako, onda svaki kurir treba da bude kao vozač Ubera, ima svoj profil i ti ga ocenjuješ kao korisnik i sam biraš koga ćeš. I Aj zdravo da vidiš kako će se brzo sve dovede u red. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored objektivnih propusta u bezobrazluka kurirskih sluzbi, meni licno je mnogo veci problem bezobrazluk vozaca i tacno se vidi razlika kada naidje neko normalan i kulturan.
Uglavnom ocekuju da te pozovu i da si u minut gde njima odgovara, ako je adresa zavucena, da dodjes u glavnu ulicu da on ne skrece, ako nisi u mogucnosti da primis robu tog trenutka ( koja usput nije najavljena kada tacno stize) on ode pa ce mozda sutra.... Apsolutno razumem njihove probleme i kolicinu posla ali to je deo njihovog posla i zaista je bedno kako se ponašaju.

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi šaljemo maltene svaki dan pakete za KŠ i NI, City nas je X puta ispalio, ne dođe kurir. Plus su nam par puta zagubili pakete. Post šljaka manje više ok. Desi se i njima neki propust, ali su uvek rešeni. Skoro su nam zamenili pakete, umesto naočara u KŠ stigao neki parfem
Doduše, što se Post-a tiče, imamo dogovor sa kurirom da svraća svaki dan pred kraj radnog vremena da uzme pakete.


Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pored objektivnih propusta u bezobrazluka kurirskih sluzbi, meni licno je mnogo veci problem bezobrazluk vozaca i tacno se vidi razlika kada naidje neko normalan i kulturan.
Uglavnom ocekuju da te pozovu i da si u minut gde njima odgovara, ako je adresa zavucena, da dodjes u glavnu ulicu da on ne skrece, ako nisi u mogucnosti da primis robu tog trenutka ( koja usput nije najavljena kada tacno stize) on ode pa ce mozda sutra.... Apsolutno razumem njihove probleme i kolicinu posla ali to je deo njihovog posla i zaista je bedno kako se ponašaju.

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka



To najvise i iritira. Ocekuje da ga cekas ceo dan i bas tad kad pozove da se stvoris ispred. Cast izuzecima, ali vecina su klosari.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa ako već bude tako, onda svaki kurir treba da bude kao vozač Ubera, ima svoj profil i ti ga ocenjuješ kao korisnik i sam biraš koga ćeš. I Aj zdravo da vidiš kako će se brzo sve dovede u red. 
Ne bi kurirska sluzba to nikad uradila. Daju im bedne plate i ludnicu od posla tako da su i ovako stalno u manjku sa kuririma. Kada bi im dali realne plate za posao koji obavljaju onda bi uvek imali i viska kurira i mogli bi da rade sta hoce.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni pre koji donosi kurik 4 akumulatora za kamione, i kuka... Kaže 3x mu sva roba prođe kroz ruke , iz kamiona u magacin iz magacina u kombi i sad iz kombija... I sve to za 40k mesečno... Iskreno, mislim da niko ko radi ceo dan i takav posao ne treba da ima samo 40k. I dok bude bilo ljudi koji hoće da rade za te pare - biće plate tolike. Odliv ljudi iz Srbije je smanjio broj radnika, ali i dalje su plate premale za neki kulturni život.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posao kurira je sledeci:Ocekujes paket taj i taj dan nek neko bude na adresi. Prosek je 70-80 adresa sto treba da se isporuče  u vremenu od 9-15h da bi posle stigli da preuzmu pakete.Pa vi vidite da li oni mogu da cekaju bas svakog.Ako nisi na adresi idi u magacin i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ne moze ni da te zove minut pre dolaska i ako se ne stvoris tada ko te ebe. Nije moj problem sto oni ne stizu, ja placam postarinu da mi dostave kuci a ne da idem u magacin.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neke kurirske sluzbe obaveste prvo sms-om, tipa " pristigla vam je posiljka ta i ta, ocekujte je danas do 12", dal bese Post expres, a neki samo banu pred kucom, neki niti zovu niti se pojave samo napisu da nisi bio na adresi. Ja licno retko koristim tu uslugu, nemam potrebe za tim ali kada narucujem najvise volim Post expres iz razloga jer stvarno ovde kod mene stizu do 12h a i zbog prirode posla mog, najvise mi odgovara sto mogu da podignem posiljku u posti u roku od 5 dana bese. Isto i kada saljem, necu da cekam Aks,Beks ceo dan kada ce da dodju ili ne dodju uopste, odnesem na salter poste kada meni odgovara i toliko. Ove godine jos kada je pocelo ovo ludilo sa koronom po 2 nedelje cekas paket pa ti budi kuci onda sve vreme, kao u karantin :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je automatski sms :D

Bio sam kurir i za uspesan dan sledece ide:vidis listu ujutru i kombinujes,obicno znas koje ces ulice prvo i ides redom onda.Ko se ne javi ili nije na adresi ostavljas ga za posle,ne kvaris nikako redosled.posle kad si u prolazu pozoves ga ponovo i to je to :D Sto se tice službe ,mozes se zalis ali sef nista nece reci kuriru.Plate,sve zavise od renoa 40k je fiksna plata,ali tu je i baksis koji olako moze biti pola od plate,u jekom slucaju i isti kao plata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...