Jump to content
FAS Goran
lanciathema

Iskustva sa kurirskim službama - AKS, BEKS, Daily, Post-express...

Recommended Posts

Zdravo, evo i mene, mozda nisam bas pogodna za vasu temu, ali da li je neko imao slican slucaj sa EMS-om, poslala sam vazne dokumente za Nemacku 31.10. i do dana danasnjeg se nisu vratili, ni stigli na poslatu adresu. Napisana je potraznica, nista ne zna gde su dokumenta, a do 30. moram da ih prilozim u suprotnom mi se ponistava viza, da li neko ima neki predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, Djuk85 said:

Kako ne znaju gde je Ems? Imate li broj paketa?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Imam broj paketa, kada ukucam i proverim pise mi 10.11. da je bilo pokusano da se isporuci i vise nista, nista mi vise ne pokazuje, a od 10.11. do sad je trebalo da se vrati milion puta

Share this post


Link to post
Share on other sites

D Expres, mahom i firmama prevoze slične stvari, zoveš ih i zakažeš i oni dođu da preuzmu…nisu jeftini,ali imam dosta poverenja u sigurnost dostava kod njih,jedino moraš da ih pitaš kako treba da upakuješ kada te pitaju šta šalješ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovane kolege,

Da li je neko od vas slao skuter kurirskom službom. U pitanju je maksi skuter sa masom od oko 130 kg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni treba covek da posalje iz Nisa, pa da mu sugerisem kojom sluzbom da to uradi. Kombi prevoz traze 15.000 + putarina.

20 minutes ago, vladag said:

Poštovane kolege,

Da li je neko od vas slao skuter kurirskom službom. U pitanju je maksi skuter sa masom od oko 130 kg...

Na sajtu AKS pise da je za veci motocikl cena 11.000 din. Manji je 7.500. Pogledaj. Za druge sluzbe nema takve kategorizacije. Mora da se zove, izgleda.

Edited by sibonios

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prevoz je obavljen BEX-om i naplaceno je po kilazi, a ne po komadu koji se salje i to je ispalo, po cenovniku, 3x jeftinije nego u AKS-i.

Edited by sibonios

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa brzom poštom iz Zagreba HR? Ili obična pošta, ne mora brza...

 

Treba nešto da mi se dostavi a prodavac nikako nema vremena da odnese na bus ili neki naš kamion koji prolazi pored ZG. Seronja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam samo da njihova obicna posta salje za SRB, al nemam direktnih iskustava. I navodno su jeftiniji nego ostale dostavne sluzbe, koje valjda takodje mogu da pruze uslugu slanja preko grane... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno nisam narucivao nista i bas sam neprijatno iznenadjen razlikom cena kod raznih sluzbi i insistiranju nekih prodavaca da salju po pravilu skupljom sluzbom.

Konkretno, narucio sam dva Fiatova znaka, jedan mi je poslat PostExpresom i bilo je 350 dinara a drugi Axom i cena je 520 dinara. Takodje sam uzeo onaj neophodan komplet za auto (prva pomoc, prsluk, sijalice...) i preko Bexa za paket do 2kg cena je bila 750 dinara a ceo komplet je 2400. Gde je tu logika :)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka kurirska ima svojih prednosti i mana. Posta je najcesce najjeftinija, ali ogranicavaju masu i dimenzije kod vecih paketa, jako prakticno za one koji ne mogu licno da preuzmu u bilo koje dana pa mogu da svrate do lokalne poste, sa druge strane manja mesta pakete dobijaju samo do svoje poste, ne na licnu adresu, Aks je ubedljivo najgori sa paketima, ali moze da se salje svasta, jos uvek se ne zna ko pije ko placa kod njih, jos uvek je moguce poslati 50kg paket po ceni od onog od 2kg ili platiti onaj paket od 1kg kao onaj od 5kg... BEX je tu izmedju, znaju kuriri da bacaju, ali i da budu ultra ljubazni, nisu toliko ograniceni po dimenzijama ko posta, povoljne cene imaju za neke srednje pakete i odlican sistem prijave paketa preko sajta bez ikakvih aplikacija, ugovora itd. Paketi im obicno kasne 1 dan u okolini Beograda i Nisa. Ostale kurirske imaju neku svoju filozofiju i vise gadjaju komercijalu nego privatne musterije, kuriri su ok, ali jako losa iskustva sa centralama u City (zagubili otkup i svalili problem na mene) i D express (opet raspravljali se sa mnom oko nacina kako ja hocu da preuzmem otkup iako nude varijantu koju ja zelim)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao to za velicinu i tezinu. Mada kada sam bio u posti da preuzmem moj paket videh coveka kako salje neke roletne, sigutno metar je kutija, preko onog stakla dodaje sluzbenici. 

Ali da mi za znak od tridesetak grama uzmu 500 dinara :) Ili ovi za kilogram, kilogram i po uzmu 750, pa koliko bi uzeli za nesto teze, 20-30kg . 

Jos malo pa ce isplativije biti sesti u auto i otici po deo :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to samo prenos paketa, ima i vraćanje novca prodavcu, i za to se angažuje neko. Ne kažem da su jeftini ali smo se i mi razmazili, hoćemo sve na noge, pa to mora da košta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam porucivao nesto u Austriji i Nemackoj na adrese nekih prijatelja tamo. U Austriji je slanje paketa ~2kg ispalo mozda 200 din skuplje nego kod nas, dok je u Nemackoj slanje paketa ~1kg ispalo u par desetina din slicno kao kod nas. Naravno, ni govora o kasnjenju, gubljenju, bacanju paketa i slicno. Ok, ne kazem da se tamo nikad ne desi, al ovo kod nas vec postaje kriticno... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije bas na noge, zovu da izadjes na ulicu, ne izlaze iz kombija :)

Pa dobro, imamo skoro iste plate kao u Austriji i Nemackoj :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, city said:

Pa i nije bas na noge, zovu da izadjes na ulicu, ne izlaze iz kombija :)

Pa dobro, imamo skoro iste plate kao u Austriji i Nemackoj :) :)

Uvek saljem postexpresom i uvek dodju na noge,jer se tako i reklamiraju.samo jednom me zvao da sidjem ,reko sam jok,imas da donesesn na vrata jer to placam kao uslugu.Nije hteo bio drzak,pa je popio prijavu.Brzo resavaju zalbe

12 hours ago, city said:

Odavno nisam narucivao nista i bas sam neprijatno iznenadjen razlikom cena kod raznih sluzbi i insistiranju nekih prodavaca da salju po pravilu skupljom sluzbom.

Konkretno, narucio sam dva Fiatova znaka, jedan mi je poslat PostExpresom i bilo je 350 dinara a drugi Axom i cena je 520 dinara. Takodje sam uzeo onaj neophodan komplet za auto (prva pomoc, prsluk, sijalice...) i preko Bexa za paket do 2kg cena je bila 750 dinara a ceo komplet je 2400. Gde je tu logika :)

 

 

Pa jel moguce da nemas negde u blizini prodavnicu,ko jos naricuje kurirom npr prvu pomoc i sl,to je neisplativo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek post expres zbog toga sto mogu da posaljem paket kada hocu a isto tako mogu i da podignem kada hocu ( zbog posla tako moram :) )

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam prodavnica puno al nigde nemaju ono spakovano sve, samo na komad. Ovo je u nekoj torbici, i onako to i ne koristimo nikad (nadam se). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...