Jump to content
FAS Goran
Danilo1

Nuova Bravo - problem sa rikverc svetlom

Recommended Posts

Primetio sam da mi ne radi rikverc svetlo, zna li neko kako se menja sijalica? 
Nadam se da je ona crkla

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/14/2018 at 11:29 AM, Danilo1 said:

Nadam se da je ona crkla

 

Probaj da upalis prednje brisace, a onda ubacis u rikverc. Ako se automatski pokrene zadnji brisac, verovatno je do same sijalice.

Tj. ovim eliminises automat rikverca iz price i ostaje ti laksa i jeftinija varijanta sijalice :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras da legnes :)

Imas na sredini branika od dole rupu kroz koji mozes da dohvatis sijalicu...skines dzek i sijalicu nemoj da cupas, vec je odvrci, neka cetvrtina punog kruga je dovoljna da ona ispadne iz lezista i to je to...

Ps - P21 bese oznaka ja mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jap, bajonet sijalica od 21W iliti P21 :) .

Ako je sijalica u pitanju, jedna slika 1000 reci (ovo sto je Milutin objasnio):

11.thumb.jpg.f993d45161bea9cf15720ad0b0b21b50.jpg

 

Ako je automat rikverca u pitanju (napisao sam ti iznad kako da ga lako u praksi proveris):

12.thumb.jpg.780a99a0ac752116d9e28a73f0704457.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan pa predpostavljam da je do sijalice jer mi rade parking senzori kada ubacim u rikverc i gase mi se prednje maglenke (ako je volan namotan u neku stranu)

 

Mislim da je sijalica ista kao kod Stila? 

Ove? 

received_863534787176940.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista, ista... Bajonet, od 21W, jedino sto je ovde u odvojenom kucistu u braniku:

181404a.thumb.jpg.558cc1466f01a16eb58fc03cc214b770.jpg

 

EDIT: Posto si dodao pitanje i sliku - to je to, P21 kuciste. Jedino sto je ovde u pitanju neka aftermarket CREE+SMD varijanta, pa proveri cisto zbog duzine sijalice, mada na oko deluje da staje. Kod Brava je rebrasto staklo preko, pa vidi na sta ce taj CREE da lici :) . Odavno sam odustao od tih LED igranki.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio i opet ne radi. 

I stara sijalica je citava, probao jos sa 2 druge i ne radi. Probao sam i onu foru sa brisacem i radi brisac a svetlo ne. 

 

Da li ima neki osigurac pa da on ne radi? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si vec kupusao, trebao si unimerom/probnom lampom da vidis imas li napon na konektoru i u lezistu sijalice. 

A osigurac ti je F35 u kutiji kod volana.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzek mi ok izgleda, unutra sve sredjeno lepo, ne znam do cega je.. Poslacu sutra poruku ovom bivsem vlasniku mlzda je nesto cackao.. 

 

A nisam imao pri sebi nista od toga, videcu za osigurac.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi aj neka pomoc ako nije problem,

crklo mi rikverc svetlo,e sad da ne bi isao kod Gorana da ga davim ja sam probao svasta nesto i nemam pojma kako mogu da skinem onu belu plastiku od svetla ili kako drugacije da pridjem.
Sobzirom da je hladno vreme plasim se da ako napnem plastiku da ce puci(iako vidim da ima nekih zabica,mora da ima neka fora :D ).Ako je neko nekad skidao to bilo bi lepo kad bi me malo uputiooo...
Hvala unapredddddddddddddd

:rtfm:

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne skidas plastiku (staklo inace)...
Lezi ispod kola i na sredini branika od dole imas rupu predvidjenu da se zavuce ruka i da se dohvati sijalica od nazad, sijalicu zavrsnes za nekih 90 stepeni i izvadis.

 

Sijalica je

P21W
Technical data 12V 21W BA15s
Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos sam ja gledao odozdo i nisam skontao,

cak sam i skinuo onu plastiku u gepeku reko mozda treba odozgo prici.

Hvala puno !!!

 

 

Edited by Ivan
Sredjen post

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mijat1989bravo

Pitanje je spojeno sa postojecim sadrzajem, u Tehnickom delu podforuma (u "Uradi sam" sekciji ne otvaramo teme sa pitanjima, nego kada u slici i reci zelimo da objasnimo nesto sto smo samostalno odradili na autu i tako pomognemo ostalim clanovima).

Tako da mozes da pogledas i prethodne postove - postupke zamene sijalice ili automata iz eLearn, koji je osigurac u pitanju, koja sijalica, itd...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekosmo mu to jos iznad ;) , to je osnovno da proveris ako vec skidas dzek i vadis sijalicu. Proveriti i osigurac F35.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde je prekid, treće nema
Ne znam kako izgleda, ako mozes skini dzek pa vidi direkt na kablu da li dobija struju, pa juri dalje.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si probao da okrenes malo sijalicu dok je u lezistu? Mozda je on razvaljen pa nema kontakta izmedju.

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/14/2018 at 9:53 PM, Ivan said:

trebao si unimerom/probnom lampom da vidis imas li napon na konektoru i u lezistu sijalice

Jesi li proverio imas li napon u samom lezistu sijalice, tamo gde je usrafljavas? Proveri direkt u lezistu i da li je masa OK (da nije slucajno taj kabl u prekidu).

Ako imas napon u grlu sijalice, sve je OK sa instalacijom, pokusaj onda malo da podignes i ocistis same metalne kontakte na koje sijalica naleze.

Bar je to sve lako isproveravati i locirati problem, najmanje je cimanje ako je u samom grlu zez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan pa prvo mi je to palo na pamet, da je do grla.. Ali, uzeo sam grlo iz maglenke (potpuno ista instalacija) i opet ne radi. Rikverc grlo sam skinuo i stavio na mesto maglenke i radi. Tako da je jedino problem do napona. Sumnjam negde na prekid u instalaciji, jer kada sam bukvalno direktno spojio plus i minus od sijalice nista se nije desilo (nije iskocio osigurac)...

 

@Nikola 1.6  ma sve sam pokusao i grlo je ispravno..

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...