Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mermerna je mama u septembru, par ljudi bude. Uvek smo isli pored Makriamosa. Kad se prodje mermerna plaza ima jedna odlicna, ne znam kako se zove, bio je neki poluizgradjeni hotel tu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs Pa ti si ga baš uvaljao u brašno :lol: Ja sam prošao skroz okej u poređenju sa tvojom pričom.

@djomla Nama je bila tolika gužva da nije bilo mesta ni na Makriamosu ni na mermernoj :wallbash: Septembar je definitivno bolji što se tiče gužvi.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na satu nešto manje od 166000 km i odrađen još jedan pokito servis :)

Servis zakazan kod Gorana još pred more kada sam išao da proverim auto.

Ulje kao i prošli put SELENIA WR Pure energy 5w30. Auto kačen i na dijagnostiku radi provere bitnih parametara.

IMG_20190916_072631.thumb.jpg.3b84c71e16f7d9b561d19d6286bd64c4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam da li to podrazumeva pod "navigacijski stap" :lol: .

Posto je novajlija na forumu, prebacicemo kada potvrdi - iz tog razloga sam i postavio pitanje da ne off-ujemo u tvom predstavljanju, nista ne brini ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iiii novih 10-ak hiljada kasnije još jedan mali servis je odrađen i još par stvari. Majstora naravno nisam menjao i sve je odrađeno kod Gorana.

 

Kao i do sada ulje SELENIA WR Pure Energy 5w30 i svi potrebni filteri. 

 

Prva stvar mimo servisa bila je zamena centralnog nosača motora. Samo ću reći da je razlika osetna po pitanju prenosa vibracija na ostatak vozila i u kabini je znatno tiše i mirnije.

 

Druga stvar koja me je mucila skoro dva meseca je povratno crevo goriva (od filtera do motora).

 IMG_20200311_111608.thumb.jpg.0aea2d7ba65fb138fa76ab590520b69b.jpg

Na crevu je, na mestu gde se naslanja na poklopac motora tj na kućište filtera za vaduh, nastala minijaturna rupica na koju je curkalo gorivo, pa sam to samo privremeno okrpio gumenom trakom za zaptivanje creva i više nije prošla ni kap.

Gotovo sam siguran da je ova rupica nastala usled višegodišnjeg "češanja" creva o plastično kućište filtera, pa eto ko ovo čita može proveriti položaj i stanje svog creva za gorivo :) 

Potraga za zamenskim/novim/polovnim crevom je bila bezuspešna, čak ni ovlašćene kuće nisu mogle da mi pomognu, već sam samo dobio skicu creva. Pre servisa sam skoknuo do Gorana da pogledaju i pokušaju da oni poruče preko nekoga.

Pošto ni oni nisu uspeli, čak ni sa uzorkom mog skinutog creva, odrađena je prepravka i stavljeno novo gumeno ojačano crevo za gorivo.

 

I treća stvar koja je odrađena je zamena Start&Stop prekidača na papučici. Greška koja mi se pojavljivla na bordu je Start&Stop unavailable.

 

Sve ostalo je pregledano i jedina stvar koja je primećena je da su zadnji amortizeri blizu zamene, što će biti odrađeno kad prođe ova vanredna situacija, obzirom da će auto biti većinu vremena na parkingu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavis gumeno, plasticno ili zavaris tu rupicu , nema sta da te boli glava oko toga

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalna prica o Evu kao modelu (plivajuci, Euro norme...) prebacena je u odgovarajucu temu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

hteo bih da kupim ovaj auto bas Evo 1.3 84ks, kako te sluzi kolika je potrosnja i odrzavanje da li si zadovoljan? Hvala unapred :)

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat prvog posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...