Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nisu male pare a smešna zaštita. ne mislim na  cilindar već na to kako je ta šapa pričvršćena na šipku volana,ćaletov drugar ugradio. Dok smo čekali dolazi lik sa meganom žali se da mu struže kad mota,i uzeo majstor da mu to našteluje. 1 min.da se skine plastika ispod volana i ceo minut da otkači šapu. Gledam i ne mogu da verujem. Šapa je iz 2 dela koja se nakon montiranja učvršćuje sa 2 šrafa ,zavrtnja koja se nakon montiranja sa bušilicom malo izbruse da ne bi mogli da se odvrnu. E sad kod ovog Megana majstor je izbušio celu glavu na ta 2 zavrtnja i odvojio ta 2 cilindra tj.otkačio celu šapu. Tako da tu realne zaštite i nema.

Kod kandže je taj cilindar iz jednog dela pa skidaju ceo volan tj tu šipku od volana otkače celu pa je provuku kroz cilindar tako da je nemoguće da se skine na ulici plus elektronska zaštita .Ali estecki katastrofa na svakom autu neliči ninašta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Zeder na Bravi, posle i na prvom Stilu. I, ovo što kaže @dacha, žalio sam se i ja kod Stila (na Bravi je sve radilo super) kako se čuje kao kad neko otvara stara vrata koja nisu otvorena jedno 50 godina :) kada motam volan. Par puta sam išao negde na kraju Francuske ulice gde je i ugrađen, i pošto oni nisu mogli da reše taj zvuk, poslali me na staro Sajmište, da kažem u centralu Zedera :D. Zamenili su na kraju sve (ostao samo uložak brave) i više ništa nije škripalo, ali se sećam da sam uvek mrzeo da idem na te dorade Zedera jer sam znao da je to jedno 3-4 sata čekanja da završe posao. I, to sam bio sve vreme tu u servisu, znam da nisu imali 10 minuta lufta oko auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@ @neshaoct

Šta da kažem, lično sam iskusio lopovsko otvaranje automobila koji imaju elektronsku zaštitu. Poznajem još par drugara kojima se to desilo, ali u pitanju je bila samo krađa stvari iz kola, a ne krađa samih kola.

Dvoumio sam se između elektronske i mehaničke, mislim da nisam pogrešio sa izborom. Smatram da mi je za relativno "smešne" pare glava mirna :stuart:

A verujte mi, taj koji je "pikirao" da vas pokrade, uradiće to i da imate 5 alarma (nisam protivnik alarma i imam ga na prethodnim kolima kao jedinu zaštitu).

 

On 1/10/2019 at 9:08 AM, dach@ said:

Kod kandže je taj cilindar iz jednog dela pa skidaju ceo volan tj tu šipku od volana otkače celu pa je provuku kroz cilindar tako da je nemoguće da se skine na ulici

Lavlja kandža mi ne bi bila u opticaju ni da je daju besplatno, iskreno rečeno ono mi je preveliko, ružno i malo nepraktično u svakodnevnoj vožnji.

Ja ne bih dovodio u pitanje Šapa sistem koji je testiran, proveren i patentiran, i koji je realno sprečio krađe verovatno stotine automobila.

A opet ne zaboravimo da pričamo samo o jednom prosečnom Puntiću, ko će toliko da se cima oko njega :lol:

 

13 hours ago, neshaoct said:

žalio sam se i ja kod Stila (na Bravi je sve radilo super) kako se čuje kao kad neko otvara stara vrata koja nisu otvorena jedno 50 godina :) kada motam volan.

Odmah sam kontaktirao momke koji su mi radili ugradnju, tvrde 99% da to nije do njihovog sistema, ali i naravno da dođem u servis da mi to provere i dokažu.

Objasnio sam im tačno kakav je osećaj tog otpora u volanu pred sam kraj ispravljanja volana, na šta sam dobio odgovor da ukoliko bi ne daj bože nešto "kačilo" zbog Šape, to bi bio zvuk kačenja/struganja metal o metal, zato što je Šapa ili otključana ili zaključana, nema treće solucije da nešto štrči pa pravi problem. Naravno rekli su mi  da volan u ni jednom scenariju ne može da se zaključa u toku vožnje, što je i logično.

Malo sam skeptičan ukoliko nije do Šape, morao bih da proverim sistem upravljanja, da vidim šta tu pravi problem. Opšte je poznato da letva volana i sve što ide uz nju boljka kod FIAT-a, ona je prva na tapetu posle provere Šape <_<

Edited by hibi011

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/8/2019 at 2:14 PM, hibi011 said:

Mada u par navrata sam imao i osećaj blago otežanog vraćanja volana u nulti položaj, kao da mi se u zadnjih par centimetara motanja desi taj blagi "otpor".

Nikako da sročim koju rečenicu na ranije pomenuti problem.  Stvar zvuči vrlo banalno, ali ovaj otpor što sam pominjao kod motanja (vraćanja) volana je nestao kada sam promenio podešavanja volana po dubini i visini, tačnije samo po visini.

Dakle pre nekoliko dana uzmem i spustim volan za par cm, posle par krivina primetim nema onog otpora o kom sam pričao. Da li je u pitanju bila neka guma ili nešto od tapacira ispod one plastike volana koja se možda naslonila pa pravila taj čudan osećaj otpora to ne znam, samo znam da ga više nema. Zaista banalno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugomajski uranak :lol:

 

IMG_20190502_073429-01.jpegIMG_20190502_074500-01.jpeg

 

Prednji lezaj poceo da se cuje i bruji, narocito u krivinama. Kod Gorana sam sve zavrsio ekspresno i sad sledi zakazivanje, koje ce izgleda biti za 2 nedelje... 

Ujedno ce pasti i mali servis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update :up:

 

155000km na satu i vreme za prvi mali servis od kako je Đunto EVO kod mene.

Servis sam radio kod Gorana, a uz mali servis zamenjen je i dosadni prednji levi ležaj koji je brujao i nervirao me skoro 3 nedelje.

Uz ovo, momci iz servisa su proverili i ostatak auta i kačen je na dijagnostiku.

Ono što sam ja imao kao nedoumicu, a u servisu su mi to pojasnili i dijagnostika je to potvrdila, je da sam imao regeneracije DPF-a. Svi parametri DPF-a su dobri, kao i samo stanje auta.

Mislim da su mi očistili i ventilator kabine, pošto sam nakon preuzimanja auta na mestu suvozača ispod kasete video baš dosta ostataka suvog sitnog lišća i ostalih sitnih gluposti koje nam završe u ventilacionom sistemu (svi koji parikraju ispod lipe znaju na šta mislm :D). 

 

IMG_20190520_070251.thumb.jpg.6b89c3af0f42ea4541c2eeb884d33c81.jpgIMG_20190520_070309.thumb.jpg.d6351b923ed6a1764d4b06d5034545cf.jpgIMG_20190520_070319.thumb.jpg.b5752a1c590b01b2b66e878ce6f0bc7f.jpgIMG_20190520_082200.thumb.jpg.e157ff184571adbeb4e9c910440bb0b0.jpgIMG_20190520_082337.thumb.jpg.a5d02c3c0582542d04a2db9b88c904d0.jpg

 

Instant mini zadovoljstvo kada sam seo da se vozim nakon servisa. Ležaj nečujan, a rad motora tiši i mirniji. :thumbsup:

Ulje koje sam uzeo je SELENIA WR Pure energy 5w30 i eto kao što rekoh rad motora je mirniji u odnosu na SELENIA WR 5w40. Naravno i sama zamena ulja je osveženje za motor, ja samo prenosim lični osećaj.

 

Sve u svemu, pozitivno iskustvo kod Gorana i naravno preporuka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dukadin

Nisam se raspitivao u servisu ako na to misliš, ali se jesam informisao ovde preko raznih tema i jesam mozgao oko tog lanca.

Autić stvarno radi odlično i na sledećem malom servisu za nekoliko meseci će biti provera lanca pa ćemo videti šta i kako. :geek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udarilo sunce u glavu (čitaj reostat) :sweat:

 

Još pre par meseci je krenuo da brlja sa brzinama ventilatora, ali to nije bilo toliko strašno i dešavalo se samo povremeno pa sam ga ostavio dok ne krene da pravi veću zbrku.

A onda ono nepisano pravilo, izdahnuo kad mi najviše treba i to tačno pre 3 nedelje kad su grunule ove letnje vrućine :wallbash: Ali bože moj, tražio sam, dobio sam i bilo je pitanje vremena :whistle:

Ventilator je radio samo na prvoj brzini i gasio se u toku vožnje tako da su i ventilacija i klima bili neupotrebljivi.

Bacio sam se na potragu i zamenu: original (koji nije bio na stanju) oko 150 evra; polovan iz GP 50 evra; kinez nov 40 evra (može da se poruči preko alija za 25-30 dolara).

Pošto nisam mogao da čekam isporuku preko alija i auto mi je bio potreban full spreman za vožnju i put morao sam da pribegnem instant kupovini i tako ode 40-ica.

 

Inače reostat sam sredio još pre 2 nedelje nego nikako da odradim update teme.

IMG_20190611_180656.thumb.jpg.2a03ceac0aae017bc4afe730ae8040e9.jpgIMG_20190611_180622.thumb.jpg.0c07b9e8af8a7799843b490c4abe9622.jpg

 

U pitanju je reostat digitalne klime, zamena je i više nego smešna i prosta.

 

Hvala kolegi @Milutinac na malim konsultacijama i pomoći oko ovoga :thumbup:

 

Edited by hibi011

Share this post


Link to post
Share on other sites

150 eura ,pa ko da je od zlata,strasno,pa da na okupljanju si bas pricao oko ovog problema,dobro je resio si problem

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/21/2019 at 9:06 AM, hibi011 said:

A onda ono nepisano pravilo, izdahnuo kad mi najviše treba i to tačno pre 3 nedelje kad su grunule ove letnje vrućine :wallbash:

Marfi oca mu 'ebem :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došlo vreme za godišnji odmor i za pripreme pred put.

Puntomobil je prekontrolisan, proverena klima, zamenjene poločice, zamenjen i akumulator koji je iznenada kapitulirao (sreća u nesreći, bolje ovde nego tamo).

Sve je spremno za putešestvije do Tasosa i predstojećih 2000+ km B)

 

IMG_20190812_074800.thumb.jpg.5203a82f73a54e33b53fd097e4f63501.jpgIMG_20190813_161616.thumb.jpg.9381cd4ad64dc5b5cc4d37ddaa73a853.jpg

 

 

A prethodnog vikenda je bilo i malo zanimacije oko ugradnje bočnih vetrobrana. Mislim da su mu baš baš dobro čučnuli :)

 

IMG_20190811_113407.thumb.jpg.0556d7a2e3fa428bae89404b74d58b30.jpgIMG_20190811_113327.thumb.jpg.dd520b1c659ab26d9228877ad601b4b8.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stilisa Hvala :) Verujem da će auto biti neprepoznatljiv posle puta, a naročito posle puteva do plaže, moraću negde da ga plaknem :lol:

 

@Pluto Autodragstor, uzeo sam prednje i zadnje u kompletu, ali za sad sam samo montirao prednje. I meni izgledaju predobro, tačno se ova tonirana crna stopila sa kolima :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stilisa Ma ne perem dok ne krenemo nazad, svakako ga perkam i briskam9 non stop, vala odmor je odmor :lol:

Limenaria, ali celo ostrvo cemo da obidjemo :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo da sumiram i podelim iskustvo sa prvim većim (dužim) putovanjem sa Đuntom :)

2180km (1730km Beograd-Limenaria-Beograd i oko 450km po Tasosu),

4 putnika,

4 putne torbe,

12h putovanja (u jednom pravcu),

2 regeneracije,

3 rezervoara.

 

Baš sam zadovoljan kako je put prošao glatko, udobno i naravno bez ikakvih nelagodnosti (pu pu).

Skoro pa ceo put na tempomatu (130km/h, manje-više u zavisnosti od uslova na putu), u određenim potrebnim trenucima 145-150km/h. Uživao sam u vožnji :)

Putovali smo što bi se reklo u cugu, bez noćenja i sličnih dugih pauza. Bilo je možda 3,4 pauze da se protegnu noge, da kola predahnu i da ih napojimo makedonskom dizelčinom (1,05 €/l).

IMG_20190825_093236-01.thumb.jpeg.44ecbfc2ed56e17449db8edd6edaa6dc.jpeg

Voli Đunto borov 'lad i dobar pogled B)

 

 

@Stilisa Samo ću ti reći mermerna plaža :wallbash: Sad znam na šta si mislio, a da stvar bude gora, bilo je toliko krcato da smo se samo produžili dalje. Džaba smo prašili kola :lol:

IMG_20190828_142923.thumb.jpg.e4e44cdec184d626020c798028e4132d.jpgIMG_20190828_143512_1.thumb.jpg.0f647aefda74a461fce75fac51ee5445.jpgIMG_20190828_150425.thumb.jpg.f5e378e973f12001ba07924bb0b93a66.jpg

Osveženje za kraj putešestvija.

The End

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, kazem ti ja.... ne znam sa koje strane si isao, da li kroz kamenolom ili okolo, kako god okrenes haos. Jos ja dva puta isao.... :ermm:

Slicnu sam i ja kilometrazu imao, oko 2400-500km, obisli sve uzduz i popreko....

Vazno da je bilo lepo i da je djunto bio na visini zadatkaB)

Dobro ste se vi i spakovali.... ja vec poceo na oglasima da gledam karavane kad uhvatim net na plazi:lol: Ili je do zenske ekipe..... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stilisa

Do mermerne smo išli magistralom, pa onda ono parče puta do same plaže kroz prašinu :lol:

Pakovanje je bilo okej, obzirom da znamo koliko ima mesta u gepeku nismo se zanosili sa nepotrebnim stvarima. Naravno nešto je bilo i napred kod nas, neki manji ranac, mala frižiderka sa pićem i tako te sitnije stvari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...