Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

Da, ofc :D  I prvi vlasnik ga je garazirao :) 

 

Cak sam i na zimovanju imao garazu, al to mi nije mnogo pomoglo kad je svakako bilo blatnjav i osoljen :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 70 ekspozicija, svaka po 30 sekundi, spojeno... Sve je staticno osim zvezda, pa otuda ti tragovi. Ko zeli da izgugla vise - "star trails". Interesantna stvar je da sad neki noviji telefoni imaju automatizovanu ovu mogucnost, samo je potrebno da bude na stativu :D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, horvat said:

Oko 70 ekspozicija, svaka po 30 sekundi, spojeno... Sve je staticno osim zvezda, pa otuda ti tragovi. Ko zeli da izgugla vise - "star trails". Interesantna stvar je da sad neki noviji telefoni imaju automatizovanu ovu mogucnost, samo je potrebno da bude na stativu :D 

Koliko okidanja je bilo 60-70?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 70, ne znam bas tacno, morao bih pogledati tacan broj... realno mogao sam jos jedno ~15 ak ekspozicija da napravim da se linije malo produze, ali eto, prvi put radim, pa cu biti pametniji za sledeci put :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije radio softver automatski, moralo bi da se vezba prilicno da se dobiju tacke jedna do druge i da tako naprave neisprekidanu liniju. Bas je lepo ispalo za prvi pu :)

9 hours ago, totti said:

Ima simbolike... zvezda padalica...emoji3.png

Nisu u pitanju padalice. Zvezde su staticne, ali menjaju polozaj usled rotacije zemlje. To je 70ak preklopljenih fotografija tokom duzeg dela noci pa je polozaj zvezda pomeren za malo zbog rotacije. Ako uhvatis padalicu onda na jednoj slici sa dugom ekspozicijom imas trag kretanja zvezde. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, Dale said:

Ako nije radio softver automatski, moralo bi da se vezba prilicno da se dobiju tacke jedna do druge i da tako naprave neisprekidanu liniju. Bas je lepo ispalo za prvi pu :)

 

Nije radio softver automatski, ali ugradjeni intervalometar je bio podesen tako da pravi ekspozicije odmah jednu za drugom, zato je moguce napraviti tako neisprekidanu liniju. E sad, na nekim mestima se ipak vide prekidi, a to je zato sto sam neke ekspozicije izbacio jer je prosao voz :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da nisam isao nigde za ovaj produzeni vikend, praznik, resio sam da nadjem sebi zanimaciju, te sam odlucio da ofarbam one plastike koje sam prosle godine presvlacio u foliju (sa teksturom brusenog aluminijuma). 

 

Kompresor imam, pistolj za farbanje iz Lidla, sta moze da podje po zlu? :D Kupio u farbari sve sto mi treba, zamolio radnika da mi objasni korake sto je detaljnije moguce i krenuo polako.

 

Prvo skinuo tu foliju, ismirglao 800-kom, i onda namestao sebi radno okruzenje. Ne znam zasto sam mislio da je ovo dobra ideja

 

 

IMG_0643.JPEG

 

Osim sto se sve sliva zbog toga sto visi, imao sam dosta problema sa pistoljem. Nije hteo da mi pravi konzistentnu lepezu/mlaz/maglu, sta god. Nego kao da malo provuce, pa malo nece. Probao sam i sa vodom i sa nitrom, probao razne varijante sa pritiscima, onim tockicima za stelovanje, ma nista mu ne pomaze. Ovo su posledice

 

 

IMG_0660.JPEG

 

E posto je to samo filer, nije smak sveta, uzeo ja lepo malo vise smirgle, sredio to sve poravnao, i otisao kod brata, sa njegovim pistoljem i kompresorom da duvam farbu i lak. I mnogoooo bolje je ispalo (nego filer)

 

 

IMG_0674.JPEG IMG_0675.JPEG IMG_0676.JPEG

IMG_0677.JPEG IMG_0678.JPEG IMG_0679.JPEG

IMG_0683.JPEG IMG_0685.JPEG IMG_0686.JPEG

IMG_0687.JPEG IMG_0688.JPEG IMG_0689.JPEG

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, horvat said:

Osim sto se sve sliva zbog toga sto visi, imao sam dosta problema sa pistoljem.

Tako i pise :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...