Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

image.thumb.png.6d1991be5209208ed3a2e7a5f90eb67a.png

 

Evo tacno kroz taj crni mali poklopac, koji je onako, labav... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos samo jedna optika na alfi i nova godina :D 

 

Danas montirani novi amortizeri, Bilstein B4, odbojne gume KYB i Febi, desna solja Febi i najvaznije - STARE opruge :D 

 

image.thumb.png.2292cc8601ce8ee0f95c23da83337e7e.png image.thumb.png.7d36a350750b58abbb104677389e1b60.png image.thumb.png.ca4b6aa909bf69cefe0aa97f77617847.png 

 

Stara vs nova odbojna guma:

 

image.thumb.png.1b9480cc48c5d05d8c2629c96608aa7f.png

 

Najveci problem sa citavim setupom je bio na prednjici. Opruge su zapravo napred spustale vise nego sto treba oko ~4.5cm, i nisu dovoljno tvrdje koliko su nize. Otuda je bio inicijalan utisak da nije nista tvrdje (odnosno sad sa stock nije nista mekse), ali zato, zbog mnogo manjeg hoda, na sasvim malim rupama je udarao u odbojnik i stvarao neprijatnu buku i udarce... 

 

Sad shvatam da Tonale uopste nije nerealan naslednik Giuliette :

 

image.thumb.png.99bec2a0318be82c013f211b3a9c607d.png

 

Voznja je sada konacno kako treba, zaista pravi balans udobnosti i upravljivosti. Zbog vece razlike u visini prednjice, sada se stvorio takav balans da lakse proklizava prednjicom, dok je pre zadnjica bila dosta aktivnija. 

 

U ponedeljak optika i 2021. moze da pocne :D 

 

 

 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos jednom da se javno zahvalim @YUgisa za konsultacije :D Iako nije bas srecan sto je otislo u ovom smeru, a ne u smeru nekog B8, ali jbg... :lol:

 

Definitivno se lakse donose odluke kad su bazirane na razumevanju stvari, a ne na nekim random, internet iskustvima i slicno... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

B4 odlični amorti...B8 je već za dublji džep ali toliko više i pružaju sigurno. Odličan izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj brat horvat se napatio sa trapom kao niko na ovom forumu, vreme je da pocnes da uzivas u voznji malo a da misli sa trapa prebacis na nes drugo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

ABS senzor, kad dignes haubu, odmah iznad levog kosa (kad gledas onda desno). Samo jedan dzek, isteka se i voila, party mod :D 

 

Posle kad se usteka nazad, potrebno je ugasiti pa upaliti auto da bi proradili sistemi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni dosta i deaktivacija ASR-a / ESPa na dugme... Ionako je uporan kada hoces da se isparkiras :stuart:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja srecan sto nema dugme za ESP off, sto zbog 'komfora', ali vise zbog selektivnog iskljucivanja, ovako nemam ni ABS, ni EBD, nista, ali srecan sam sto uopste postoji nacin :D 

 

Ako mi bude cesce trebalo, mozda provucem senzor kroz neko dugme u kabini :D 

 

Inace, moze i dijagnostikom, dovoljno je samo biti povezan na ABS ECU, ali mi bezveze da laptop tamo skace po kabini, a ova mobilna dijagnostika sto imam, ne ume da nadje taj ECU... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...