Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

Zaboravio sam da dodam. Vozio sam malo i drugarovu Vitaru AllGrip, i interesantan mi je taj auto poprilicno. Vesanje nije nesto posebno, ali taj pogon na sve tockove mi se cini da je dosta dobar, i moze u potpunosti da se iskljuci kontrolu stabilnosti i trakcije, tako da smo se sa njegovim basssss nasigrali :D Pod gasom moze onako da pravi piruete i drzi drift, koliko god ti je volja :D Ako ikad kupim sebi nesto 4x4, to ce biti ISKLJUCIVO zbog igranja po snegu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedna epizoda Grand Tour-a gde uzmu tri SUV/Crossover modela, krenu tako da se igraju kao što si ti hteo na snegu (samo su oni na debelom sloju zemlje/prašine), i op...Porsche Macan ode u safe mod. B)

Elektronika više ne dopušta takve egzibicije, tako da ono...pazi i da Giulietta možda ne ode u neki safe mod kad joj tako pogasiš sve ''na osigurač'', posebno jer... :D 

 

 

...jer nije samo Porsche otišao u safe mod, nego i Alfa :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi me iznenadilo... :D

 

Ali - sta me kosta da probam? Ne verujem sad da moze napraviti trajnu stetu. Jer osigurac moze i da izgori, jel, zato je i tamo. Vratim osigurac i nista :D

 

Inace bas sam danas probao onako po golom ledu, okrenes volan, auto krene da kliza prednjicom, samo zadrzis volan i gas, i osecas kako elektronika zaokrece vozilo, izuzetno interesantan osecaj, samo je moram da kazem malko spora... ali mozda su to i neka fizicka ogranicenja, ne treba sad ocekivati cuda od u principu, kocenja na pojedinacne tockove  :) 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sad da hvalim/branim zato sto imam, ali uzivo koju god sam pre-facelift Giu vozio, nije mi uopste upadao volan u oko kao nesto ruzno... Dok na slikama - bljek :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brutalan auto, odlican izbor :rolleyes::rolleyes:

Jel planiras da pojacas snagu motora? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :)

 

Razmisljao sam da odradim remap, ali prvo malo da ga vozim ovako fabrickog, da malo upoznam mehaniku i steknem poverenje itd... A i ako budem radio, nista drasticno, maksimum ~250 nm/140 ks ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je turbina na Alfi? Moze to i malo vise...:rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

IHI VL37 Koliko znam. Neki kazu da moze malo vise, ali ja preferiram da to bude u nekim tolerancijama ipak :) 

 

U sustini zadovoljan sam kako poteze, jedino bih voleo u 5. i 6. brzini malo vise potencije pri nekom srednjem rezimu (~3.000 rpm).

 

https://www.squadra-tuning.nl/chiptuning/alfa-romeo/giulietta/1-4-16v-t-jet-120-pk-2/

 

Kad se prevede sa translate-om, moze da se razume dosta. Recimo ovako nesto bih voleo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, horvat said:

IHI VL37 Koliko znam.

Sad bas gledam na "garrettmotion.com" - Garrett navodi da su njihove jedinice, sto se Alfe tice, isle samo u benzinke 1.4 TB MultiAir 170, a od dizelki u JTDm 170 i JTDm-2 140 i 170.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako je. TB 105 ks i 120 ks imaju IHI turbine :) Jedini jaci auto sa IHI turbinom (koliko ja znam) je Bravo 1.4 tjet 150 ks, koji je isao samo do facelifta, a posle je zamenjem tvojim 1.4 MA :) Abarti takodje mislim da su na Garretu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/23/2018 at 4:23 PM, MS PK said:

Svaka cast!
Al kad vidim ovaj volan...emoji31.png

Leba ti nadji onaj seceni sa facelift-a :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada nemam u planu da pravim 'facelifta' od njega, ali sve opcije su otvorene...

 

Inace, opet ponavljam, ne bih da zvucim kao da 'hvalim svog konja', ali u ovih par dana sam se bas intenzivno vidjao sa drugarima u nameri da im pokazem svoj novi auto, i bukvalno svi do jednog su pohvalili volan (pored menjaca i sedista). Ostale stvari su bile razlicito komentarisane, ali te tri su svi do jednog pohvalili. Uzivo je utisak stvarno drugaciji...

 

A sto se tice zasecenog volana, vizuelno mi se svidja, ali vozio sam jednog audija sa takvim volanom, i mogu reci da je to u situacijama kada treba napraviti vise od pola kruga volanom, izuzetno cudno i nije bas prijatno ...

 

Juce sam zamenio kociono i menjacko ulje. Sto se tice menjaca, ne osecam ama bas nikakvu razliku, ali sto se tice kocnica, osetim bas dosta. Pedala je sada tvrdja malo, visLJe hvata, i malo mi je tesko da lepo doziram, ili zakocim prejako ili ne zakocim uopste...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juce nesto istrazivao za novitec sport shifter, i mislim da vredi svaku paru.. pogotovu na djulijeti :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Short shifter ce verovatno da se desi, nije mnogo para, a ne steti :D

 

Stavio sam nove metlice brisaca, Valeo Silencio, iz Kit komerca, i posto je vreme takvo kakvo je, vec sam imao prilike da probam po slaboj kisi, i odlicni su. Stvarno su 'silencio' :D 

 

Takodje, latio sam se jutros posla, da sredim iritirajuci zvuk iz suvozacevih vrata (koji sam primetio jos u Loznici)... Kupio sam u Woby-ju plasticni alat za rastavljanje tapacirunga, ali nisam uspeo lajsnu na rucki da skinem. Krenulo je ali imao sam osecaj da ce puknuti ako nategnem malo jace... Sve u svemu, otkrio sam uzrok zvuka i bez te lajsne:

 

WhatsApp Image 2018-12-29 at 11.32.38.jpeg

 

Jedna zabica je ispala i tako tandrljala tamo po vratima bzv. Za sada sam je samo izvadio, jer da bih je vratio, moram da skinem ceo tapacirung, a za to ce mi trebati ili jos malo vezbe, ili neka strucna pomoc. Mada je ok ovako, ne cuje se sada :)

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28/12/2018 at 2:58 PM, horvat said:

Juce sam zamenio kociono i menjacko ulje.

Jesi li za menjacko ulje isao na fabricku preporuku, Petronas (Selenia) Transmission Gearforce 75W ?

I zivo me zanima koliko je sipano? Fabrika deklarise nesto ispod 2l, ali citam da u C635 guraju prilicno vise u praksi.

Na velikom servisu po kupovini sam napomenuo da mi zamene i menjacko ulje, ali su kontrolisali i rekli da nema potrebe. Tako da svakako planiram da zamenim na iducem malom servisu, imam vrlo lepo iskustvo jos sa Stila. A eventualno i da dodam neki aditiv sa MOS2 (Liqui Moly ili nesto slicno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipali su Ravenol 75W, oni su uvoznici za to, pa to guraju. Ali proverio sam - po specifikaciji je... Pise na racunu da je sipano tacno 2L, e sad koliko je stvarno - ne znam :)

 

Razmisljam i ja da saspem taj aditiv u menjac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovde nikako nije jasno kako to da je maltene nov auto a steluje se trap, ispala zabica iz tapacira i sl.? Nemoj pogresno da me shvatis da nesto sad ja hejtujem, ljubomorisem i sl. nego mi je cudno samo :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz iskustva, zamenio ulje u menjacu (tutela koju preporucuju u uputstvu), nikakva razlika. Sipao moly, nikakva razlika. Vozio tri Brava, i na svima se menjac isto ponasa. (rekao bih da je isti u Djulki). Kad se ugreje, bolje je, ali nije onako... Nema da klizi, i da ima onaj karakteristican "klik" dok ne kupis "Njemca".

Meni kazu da se tripujem svi koji su probali auto. :D

Drugar je u fazonu - Jes' ti ikad vozio Pezoa? Da vi's sta je patnja!

 

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni mislio da su problemi al kapiram to mora da je glanc nov auto, bar ja tako zamisljam :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Smireni said:
Drugar je u fazonu - Jes' ti ikad vozio Pezoa? Da vi's sta je patnja!

U tom smislu (osećaj kod šaltanja), većeg sr*nja od PSA menjača nema.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...