Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

On 3/11/2019 at 10:44 AM, horvat said:

Voleo bih da probam neke 18' na par dana makar, da vidim kolika je razlika i da li je nepodnosljivo.

Može da se vozi na 18 skroz ok. Pričam generalno, nisam vozio Giuliettu sa tolikim felnama, nego mislim na onaj opšti ''strah'' da se mora paziti svuda na sve. Mislio sam to i ja kad sam sa Stila (16-ce) prešao na 159 (18-ce), ali...sve je to ok.

Malo opreznije prilikom penjanja preko ivičnjaka, i preko određenih ležećih...sve ostalo je ok. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno će Stila zameniti  neki ovakav 1.4t. uskoro. Na šta da obratim pažnju prilikom izbora, po tvom iskustvu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, spaad said:

Verovatno će Stila zameniti  neki ovakav 1.4t. uskoro. Na šta da obratim pažnju prilikom izbora, po tvom iskustvu?

Po meni, ukratko, najvise obratite paznju na limariju, da nije udaran, zatim na kvacilo/zamajac, opsti neki utisak, istrosenost enterijera i slicno, sto je manje vise kao i za svaki auto, a ono sto je specificno za Giuliettu je mozda malo trap (odneti na optiku pre kupovine), zatim konektori na gepek vratima znaju da stradaju, kvake na prednjim vratima (unutrasnje), i manje vise je to to. Menjaci su C635, uglavnom bez problema, obratiti paznju da li tesko ulazi u 1. i 2. (ali ne mesati osecaj sa malo tezim ulaskom kad je skroz hladan), moze biti do sajli, ali redak je slucaj. I toliko od mene za 'buyers' advice' :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napisem i par reci. Za pocetak, danas sam spojio 'dobro sa korisnim', naime, ugovorio sam kod Brane rastavljanje trapa i konacno utvrdjivanje uzroka 'zvuka pokvarenog kreveta' koje dolazi iz trapa bukvalno otkad imam auto. Pri tome, uspeo sam da nabavim i opruge, pa se 'o istom trosku' i one ugradile. Ustanovljeno je da zvuk dolazi iz viljusaka (a ne iz balans stangle kao sto sam prvobitno mislio), medjutim viljuske su u odlicnom stanju i Brana ih je podmazao malo i vratio. Za sada zvuka nema, koliko ce to potrajati - videcemo, ali i da se vrati zvuk, makar sam mirne savesti, znam da je stvarno sve na trapu 'pod konac'. Nakon svega toga je uradjena i optika, kod Vujosevica na autokomandi, i ovaj put, covek je bez ikakvih problema sve parametre uterao u sredinu zelenog, i na prednjici i zadnjici, tako da ni tu nema nikakvi problema :) 

 

Ugradjen je i fiatov "multimedia adapter for vehicles without blue&me", odnosno klasicni "cd emulator". Posto mi je receno da za Giuliettu ne radi multilink, a xcarlink je kostao dosta skupo, odlucio sam se za fabricku opciju. Lepo radi, pusta muziku isto kao da ste nasnimili cd. Jedina mana je sto nema korisnih informacija na ekranu. Ne ispisuje nazive pesama, a brojevi pesama idu samo od 1-99... 

 

Sto se tice opruga, sveukupno mogu reci da sam zadovoljan, iako naravno ima i losih strana. Upravljanje je direktnije samo pri prvim pomerajima volana, tj oko centra, a na dalje je isto kao i pre. Udarne rupe, sine i slicno, cini mi se da upija potpuno jednako kao i pre, ako ne cak i bolje. Najveci benefit je mozda nedostatak poniranja prilikom naglog kocenja ili ubrzavanja. Medjutim, ima i losih strana, a to su da izuzetno prati neravnine po putevima. Npr. kad postoje onako neki pregibi, 'talasi', uvalice i slicno, koje bi mozda fabricko vesanje 'upilo', ovde karoserija prati put direktno. Znaci da vise cupkam u sedistu nego pre, iako to nisu udarci u pitanju... 

 

Sto se generalno auta tice, preslo se do sada 6.000 km, ulja ne trosi, snimao sam malo i logove nedavno, turbo puni jako lepo, nema prepunjavanja nigde, merio sam i napone malo (ler, gas, ugasen i start) - i svi su kakvi treba da budu, zvukovi iz menjaca/kvacila sto sam spominjao po kupovini se nisu menjali, ni pojacavali ni smanjivali, tako da je i to sve u redu. Pre dve nedelje je napunjena klima i dezinfikovani ventilacioni kanali, falilo 100g samo, ubacili su i UV, za svaki slucaj, i na proveri kasnije, nije bilo nigde curenja. 

 

Potrosnju sam merio vise puta metodom od cepa do cepa, i ispostavlja se da je bord tacan u decimalu. A-trip ne resetujem (otkad sam ga kupio) a B-trip resetujem pri svakom tanku. A-trip je sada na 9, a poslednja ~3 tanka su uglavnom bila 8-8.2... U sustini, polako se stabilizuje potrosnja na ono sto sam i ocekivao (oko 8). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je  takav zvuk pravio  stabilizator a nije imao lufta. Tek skidanjem donje strane utvrđeno da škripi u gornjem delu. A prenosio se zvuk svuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/30/2019 at 10:45 PM, horvat said:

U sustini, polako se stabilizuje potrosnja na ono sto sam i ocekivao (oko 8). 

Nema šta, prošla su izgleda vremena kad su benzinci trošili više od dizela sa isto KS. :) Ostade sada samo adut više Nm kod dizela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A posle ovog novog mazdinog motora i to će biti samo urbana legenda...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, neshaoct said:

 Ostade sada samo adut više Nm kod dizela...

Pazi i ovo je dosta relativno, posto Nm na radilici i Nm na tocku nisu iste stvari. Meni se redovno, al redovno desava da mi auto provrti tockove na punom gasu u 2. brzini, onako u naletu obrtnog momenta :D Doduse i gume su mi haos lose, ali opet...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio da kažem da su benzinci kilavi, nego ostade nam (nama sa dizelima :cool:) samo taj Nm još... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da to svakako :))

Al dobro nemoj da si na kraj srca, ja mislim da ipak ima razlike u potrosnji i dalje, pogotovo na otvorenom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/7/2019 at 7:27 PM, horvat said:

cf8984f4fa25423745af5e426837fc54.jpg

Nisam ispratio :blushing: , je l si ispolirao, ili zamenio pa sad nema nijedne ogrebotine, ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne, kupio sam tu lajsnu aluminijumsku. Originalno je bila plastika samo. I ova se nalepi preko toga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat

 

Gde si kupio, koliko para...na 159-ki vozačka ima nekoliko ogrebotina, pa sam mislio da je nekada ispoliram, ali ako nije skupa nova... :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Platio sam 25e, nasao lika preko polovniautomobili.com, mogu dati broj ako treba? Ima za sve modele alfi i moze sa raznim naptisima :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno napiši broj ovde na temi, ako imaš i link na PA ka njemu, daj sveee :D trebaće ljudima kontakt...:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a850b75a01f23f26c52052f9a532b2ba.jpgb282243deec8a57a6289645512b0e593.jpg

Gornja slika nije finalno, islo je farbanje jos posle :)

Zvuk... e sad, zaboravio sam da snimim sa fabrickim, ali okacicu snimak ovih dana sa ovim :)

Svidja mi se, ali mozda je malo preglasan za putovanja. Ali videcemo jos :)




Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...