Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

E da, alfa passione neka stranica mi cornula, i za pocetak me nisu ni stavili, ali pisao sam im, i onda su me oznacili :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas smo preziveli bukvalno apokalipsu

 

wqwqsr580.jpg

 

Mislim da je Tipo inace visi od Giuliette, a pogotovo ako je Giu na Eibach oprugama  

Bilo je tesno danas, ali filter je proveren, i sve je kul, nije povukao vodu, maglenke rade, sve ok

 

wqwqsr581.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mozda neko zna nesto vise o sledecoj situaciji : 

 

Automobil je postavljen na optiku, sve vreme sa zakacenom dijagnostikom na ZF electric steering ECU. Volan stoji potpuno ravno, tockovi stoje potpuno ravno (ocitano na ekranu optike jel) i u tom trenutku, dijagnostika pokazuje vrednost: -2.75 za parametar "steering angle". Trebalo bi da bude 0. 

 

1. Da li smem ovo da resetujem, da ne bude nekih posledica kasnije?

2. Da li ovakvo stanje moze da bude uzrok blagog vucenja u desno?

3. Kako je doslo do ovoga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi palo na pamet da nisam zamenio svecice na velikom (ne znam ni sam zasto), pa sam uzeo malo da pronjuskam na tu temu, i naidjog na zanimljiv info :

Untitled.png

 

Konacno mogu da kazem da nesto stvarno delim sa Ferrarijem! :D 

 

A takodje, interesantno mi je da u uputstvu stoji da se menjaju na svakih 20.000 km! 

Untitled.png

 

Pogotovo mi je cudan tako kratak interval zamene, jer idu iridijumske svecice po 'defaultu'. Mislio sam da su iridijumske za produzeni interval zamene. 

Untitled.png

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali off, ne znam da li je stvarno zavrnuta na blok, ali Ferari glava (jedva se vidi natpis na drugoj slici) na bloku iz SOHC familije motora iz Fiata kao sto su i u Yugu :D

ernst012.jpg
ernst013.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, horvat said:

Nesto mi palo na pamet da nisam zamenio svecice na velikom... / 

A takodje, interesantno mi je da u uputstvu stoji da se menjaju na svakih 20.000 km! 

Untitled.png

Pogotovo mi je cudan tako kratak interval zamene, jer idu iridijumske svecice po 'defaultu'. Mislio sam da su iridijumske za produzeni interval zamene. 

 

 

To je sve preventive radi, a i zarade u garantnom roku. Iako teorijski može svašta da se desi, u praksi nikome nije crk'o motor zbog svećica. Ne moraš ih menjati baš na 20hkm ako nisi više u garanciji ali bi ja na plafon 50hkm menjao svećice iako su iridium... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam na oko 37-38 hiljada, zamenicu ih pred more, cisto ajd, pa cu videti ima li neke promene u radu motora. Ako primetim, onda cu praktikovati tako na oko ~30.000... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ff2a43ae0807d014bbda39e86aac8222.jpg

7b5fef0c68c5589fc9b71efdb27f5040.jpg

Polomio mi se jedan ovaj plasticni osigurac bobine. Da li neko zna jel to deo bobine ili ovog "raila"?




Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...