Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

Svaka čast i za opis, i za auto. Čitajući tekst, kao da sam je lično gledao/kupovao :thumbsup: 

 

18 felne potkovice misliš na ove:

 

f1f6f17f5370-800x600.jpg

 

Meni rekoše kad su sređene idu za 500 evra, a kad su onako toliko izgrebane/oštećene da trebaju da se rade, onda idu za oko 300-350 evra. Treba videti mogu li na Giuliettu bez distancera, sećam se da mi je pričano da na 147-cu ne mogu bez njih. Inače, pozicija sedenja nije ''skučena'', nego si ''ušuškan'' :P:D ...tako isto kažem i kad neko sedne u 159-ku pozadi pa počne da se vrpolji i/ili priča kako malo mesta pozadi ima. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :) 

Paa, zapravo sam mislio na ove :

 

Alfa-Romeo_Giulietta_wheel.jpg

 

Ali moguce da se nisam dobro izrazio :D 

 

Sto se tice pozicije sedenja, sve u svemu, ako povucem dovoljno nazad da su mi noge opruzene, onda volan ne dohvati. Resenje je zapravo povisiti malo, ali onda gubim na tom sportskijem osecaju. Sve u svemu, barem imam opcija, pa mogu pred svaki put da podesim razlicito, u skladu sa duzinom i dinamikom puta jel :) Nije to nista strasno, da ne kazem, 90% C segmenta isto ima tako... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam, u zdravlju da sluzi i da uzivas svaki km :D
Sta ne moze da se cetrira lepo, sta njje u redu uopste sa 20hkm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@neshaoct Da,da to su te sa sajma. Kad si vec spomenuo druge teme, moram da dodam jos jedan koment zasto mi je djulijeta toliko draga. Kao sto sam na pocetku teksta pisao, Stilo je automobil koji je probudio entuzijazam za Fiat/Alfa/Lancia vozila u meni. S druge strane, kao sto smo koment u drugim temama, trenutno deluje da je pravac razvoja otisao u takvu stranu (Alfa premium, Fiat krosoveri) da je jako upitno, da li ce u buducnosti biti za nas nesto zanimljivo u tom segmentu. A ja na djuliejtu gledam kao na vrhunac te epohe koja je proizasla iz Stila. Stilo pa Bravo/Delta, i onda ok, Giulietta ne deli bas direktno s njima platformu, ali tu su mnoge druge stvari (izmedju ostalog i motori). I ne samo epohe, nego i te platforme. Poslednji mohikanac, sto bi rekli :D 

 

@MS PK  Pa to je i meni bilo neobicno, ali prvo je nagib zadnjeg levog bio -2.32, a dopusteno je valjda do -1.50. Desni je bio tacno na -1.50. Zasto taj lik nije uspeo da ga dovede do dozvoljenog - iskreno sumnjam malo i u kompetentnost, bio  je jako mlad, i sam se izlajao da prvi put radi Alfu. A svi znamo da je kod Alfi malo kompleksnije zadnje vesanje. Posle toga, nisam nista sumnjivo primetio u voznju, ali sam rekao Brani, cisto eto nek obrati paznju, nek uradi sta misli. Zatim je Brana malo mrdnuo zadnji most, pa odneo kod svog nekog na reglazu, i ovaj je doterao nagibe oba zadnja na  -1, medjutim rastelovao je rastvor, odn trag, i kaze da to nije mogao da namesti. Posle toga je auto vidno vukao u desno. I jutros sam otisao u Kemoimpex, sve ovo ispricao, i covek je stavio auto na uredjaje, i pokazalo se to isto - nagibi dobri, rastvor uzasan, i kakvom magijom je uradio - ne znam, ali samo znam da mu nije trebalo vise od 5 minuta, i doterao je sve parametre u tacno one sredine u zelenom. Probao sam posle voziti, i sad mislim da sam vec previse istripovan, ali svakako je bolje nego posle druge reglaze. Mozda je i idealno, ali sad vec na svaki pomeraj umisljam. Dacu nekom da proba ovih dana, svakako cu pokazivati prijateljima, pa cu ih usput pitati da li im se cini da vuce. Ako nista drugo - sad su po aparatu svi uglovi 'zeleni'... 

 

@ svima : hvala puno  :)

 

Planiram sto pre da odradim dubinsko pranje enterijera, posto nije bas zavidan, pa da okacim koju lepsu sliku makar enterijera, posto spoljasnjost ne mogu sa ovim celicarama. :D  Jedino neki krupni plan detalja nekih :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke, odlicno izgleda. Dugo je ta bela stajala, mislim da je imala jaku cenu u pocetku, drago mi je da je sve okej sa njom. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlična Alfa!

Eto može se i u Srbiji naći auto sa malom kilometražom ali to se naravno mora i platiti.

U Alfi je svaki kilometar uživanje u vožnji i želim ti ih mnogo i verujem da problema neće biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra autic. Ja imam 1.4 tjet 159ks u delti. Moja preporuka je da dubinsko uradis na leto da bi se sto kvalitetnije isusilo. Znam par ljudi sto su radili preko zime. Oseca se posle malo na vlagu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs Jeste, bila je cak ja mislim i oko 11k u pocetku, ali bilo je cenkanja bassss mnogo, ali na kraju mislim da smo zadovoljni i prodavac i ja :) 

 

@Zvezdo Hvala :) Naravno, proslo je par domacih alfi sa malom km kroz oglase, tako da svakako nije nemoguce, ali jeste tacno da su im cene malo jace od uvoznih - ali iskreno, mislim da se isplati tako - no videcemo, prerano donosim zakljucke :D 

 

@shakalkv Joj, znam da bi to bilo najbolje, ali iskreno tesko da cu izdrzati ovako do proleca. Jedva cekam da je upicanim i slikam :) Pokusacu da se dogovorim tako, da je osusi unutra negde pod grejalicama, pa makar morao i doplatiti malo za to... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se ove Djulke, prilicno je dugo bila u oglasima, jos od kad sam sebi trazio auto... Ostala mi je u pamcenju po maloj kilometrazi, ali i nedostatku nekih stvarcica kao sto su digitalna klima, naslon za ruku, Blue&Me, otvor ventilacije pozadi i sl... A cena je bila poprilicna, tako da sam bio ubedjen da ce retko ko uzeti takav auto, za te pare, a da takve stvari "fale". I da ce joj cena dobrano "ljosnuti" na dole, dodatno sto su benzinci nesto jeftiniji.

Ovo si dobro primetio za zadnje vesanje... MultiLink je u pitanju i prilicno onih koje sam gledao su bile primetno "raskrecenih" tockova pozadi. Jedno vreme mi je preslo i u naviku da ih zagledam po ulicama koliko su u liniji :lol:. Verovatno svasta ovde stize od polovnjaka, a i nekim ljudima to ocigledno nije bitno. Za svaku pohvalu je sto si na to obratio paznju i doveo u red.

Od srca ti zelim da te lepo sluzi, u sta ne sumnjam s obzirom na godiste i kilometrazu. Cisto (regularno) trunku povedi racuna pri zagrevanju/hladjenju turba, posto je kod benzinaca osetljiviji zbog visoke temperature izduva. Da nisi slucajno gledao, je li i kod tebe FPT-ov C635 menjac? Cena kilometra je malo visa (pogotovo ako imas vise lokala ili ako volis da gazis na otvorenom), ali se to dobrano kompenzuje nizom cenom svih servisa, registracije i goriva. Ako je to uopste bitno za Alfu i ovakav auto :lol: .

Polako nas je sve vise sa turbo-benzincima, kako se uzimaju novija vozila. Jos jednom sa srecom, da je u zdravlju vozis, che bella macchina !

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno, grazie :D 

 

Gledao sam to odmah po broju sasije, i jeste FPT C635, drugacije je ne bih ni pazario. Menjac je stvarno odlican, gladak, lagan, precizan, malko duzi hodovi, ali nista strasno... Sto se tice cene, naravno da je isla mnogo dole od onog sto su oni prvobitno trazili, pre svega - 5 godina je 5 godina, bez obzira na kilometrazu, a i bilo je par zamerki (izmedju ostalog to za nagib) sto sam iskoristio kao argument :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daaa :)  Juce sam ga prao, i onako bas sam se uhvatio kako ga zagledam iz svih uglova :D Joj, kad ce prolece da montiram turbinee :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam druže, konačno se saga o kupovini Đulke završila :D 

 

edit: Bar neko da je kupi :D:D:D 

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, shomispc said:

edit: Bar neko da je kupi :D:D:D

Vala, ako si nam rekao :lol: .

Jedan kupio i otaljao muku, jedan jos uvek trazi, jednom nenadano utrca Sport... Tako da nam ostaje jos neizvesni kraj forumske telenovele "Te quiero una Giulietta", pa da vidimo sa cim cete Deki i ti da zavrsite :stuart: .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke na kupovini :thumbsup:

Izgleda da su svi znali za ovu belu Alfu. :) I meni je Giulietta tb negde drugi izbor za sledeci auto pa ce biti zanimljivo citati iskustva.

 

Nisi pisao nista vezano za DNA selektor, kakvi su utisci?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/10/2018 at 11:43 AM, Ivan said:

Vala, ako si nam rekao :lol: .

Jedan kupio i otaljao muku, jedan jos uvek trazi, jednom nenadano utrca Sport... Tako da nam ostaje jos neizvesni kraj forumske telenovele "Te quiero una Giulietta", pa da vidimo sa cim cete Deki i ti da zavrsite :stuart: .

@dekirs ce na C5 a ja na DS5 na kraju :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Dukadin said:

Cestitke na kupovini :thumbsup:

Izgleda da su svi znali za ovu belu Alfu. :) I meni je Giulietta tb negde drugi izbor za sledeci auto pa ce biti zanimljivo citati iskustva.

 

Nisi pisao nista vezano za DNA selektor, kakvi su utisci?

Hvala puno :)

 

Pa ovako, prvo sta najvise primecujem jeste da je pedala gasa dostra ostrija u D modu. Snaga bih rekao da je ista. Takodje primecujem da je volan dosta tvrdji u D, mada volan svakako menja tvrdocu (odnosno servo asistenciju) u zavisnosti od brzine, ubrzavanja itd... Po onome sto sam procitao, DNA takodje utice na VDC i ABS, gde navodno malo povecava "tresholde" odnosno dopusta malo vise klizanja pre nego sto krene u intervenciju (u D modu). Ovo razumljivo jos nisam imao prilike da isprobam :D  Sto se tice elektronskog Q2 diferencijala, odnosno raspodele snage pomocu pojedinacnog kocenja proklizavajuceg tocka, nisam siguran da li je to aktivno samo u D ili i u N... All weather mod navodno dopusta proklizavanje pogonskih tockova (kontrola proklizavanja), i gasi Q2, jer je zamisao toga da mozes da se iscupas iz snega na primer. Ali ovako kad ga aktiviras u obicnoj voznji, ne oseca se nikakva razlika u odnosu na N... 

 

Razmisljam da malo remapiram te modove, da ih prilagodim svojim nekim preferencijama. Trenutno mislim da bih uradio ovako: 

 

D mod : ostavio bih pedalu kakva jeste, snagu bih podigao recimo na 140 ks

N mod : ostavio bih fabricku mapu motora, samo bih pedalu malko poostrio, ali ne kao u D, nego nesto izmedju trenutnog N i D

A mod : posto mi snaga svakako ne znaci nista za situacije izlaska iz snega, razmisljam da bih mogao da napravim neki ECO mod od njega, odnosno da mu smanjim cak snagu... 

 

Ali jos otom potom, do prvog servisa nema nikakvih modifikacija :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, dekirs said:

Gotovo sad, moram da je kupim :D Samo me brine taj polozaj sedenja, znaci bice mi maltene ko u Bravu.. 

Malo potkratis nogu i to je to :D Ti bi zujalicu a da imas prostora kao u e klasi :D 

 

10 minutes ago, horvat said:

Sto se tice elektronskog Q2 diferencijala, odnosno raspodele snage pomocu pojedinacnog kocenja proklizavajuceg tocka, nisam siguran da li je to aktivno samo u D ili i u N...

Koliko se ja secam, tek kada prebacis u D se ukljuci elektronski Q2 :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, moguce, a onda znaci u N modu su VDC i ABS podesen onako maksimalno bezbednosno, u A modu je proklizavanje tockova dopusteno (kontrola stabilnosti i dalje radi), a u D modu su tresholdi veci + koci unutrasnji tocak (aka "elektronski Q2') :)  

 

Nije losa stvarcica, mozda bih samo voleo da imam opciju da potpuno ugasim kontrolu stabilnosti, ne znam koliko ce biti 'zavezane ruke' po snegu ovako... mozda i nije tako restriktivan, videcemo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...