Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

On 11/12/2021 at 2:01 PM, Ivan said:

Ja sam praktikovao da "krknem" navoje stabilizatora u tovatnu mast. Posto je to na JTD Stilu relativno cesto odlazilo, da moze lakse da popusti kada se nakupi stroke.

Bas sam se setio ovog :D 

 

Ne da je problem tesko otpustanje nego bas ispalo obrnuto - otpustili mi se sami :lol: 

 

Izgleda da nisam imao dovoljno snage u rukama, tako iz lezeceg polozaja (posto nemam kanal), i popustili se. Zadnji par dana posle ugradnje, a prednji oko 2 nedelje izgurali :D Al sad ih majstor "upucao" pistoljem, tako da ne verujem da ce da mrdaju :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi vlasnik nešto pre 4. sekunde zadnjim desnim točkom overava usamljenu rupu ... za oproštaj ... :lol:

 

Neverovatno koliko su đulka i 159ka dizajnerski različito izvedene. Baš nikakve sličnosti među njima, kao da nisu iz iste firme ... znam da su različite generacije i klase, ali meni to baš bode oči.

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni su trebali da igraju na kartu korporativno-agresivnog prednjeg kraja, upravo kao na 159 ili bar neceg slicnog. Isto vazi i za enterijer okrenut ka vozacu, retko kome se taj dizajnerski stil 159 nije svidjao u svoje vreme, zaista. Bilo je bas dobrih rendera buduceg Alfinog Compact modela, krajem prve decenije ovog veka (kada je jos uvek planiran pod imenom 149 ili Milano).

Nazalost, malo su se zaigrali u koketiranju sa tradicijom, pokusali su da odrade hommage originalnoj Giulietti i dosli do finalnog izgleda prednjeg kraja i enterijera kakvog i danas znamo...

Pitanje je da li ce i u kom obliku uopste ubuduce Stellantis poroditi njenog naslednika - ali ljudima niko ne brani da mastaju, a meni se bas svideo ovaj render inspirisan vecom Giuliom:

 

13955026805911a1df59d9e965273544_orig.jpg.f059e7c09fc6f5074969ac67c1066cb4.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Ivan said:

Pitanje je da li ce i u kom obliku uopste ubuduce Stellantis poroditi njenog naslednika...

Tonale. :D

Jeste C-SUV, a ne C...al' izgleda je indirektni naslednik najbliže što će se dogoditi. Neki spušteni Tonale, tj. takav isti dizajn samo sa manjim klirensom bi mogao (trebao) biti nova Giulietta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ima jos par belih u SU ali ne sa takvom kombinacijom felni, boja…

 

a mozda se novom vlasniku bas svideo boss pa odlucio da se vrati i na veceru :D

 

posto je auto prodat, zakljucavam temu :) 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...