Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

@horvat

Pusti ti starog provokatora... Sledece pitanje mu je gde je sad na zadnje dve slike auto i zasto si ga gurnuo :D ?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi malo predugo da se nista ne desava na trapu vec godinu dana, pa je tako pocelo da mi lupka nesto pre jedno mesec, dva. Zvuk lupanja je dopirao i od napred i od nazad. Sto se zadnjice tice, glavna sumnja je bila na stabilizatore, a sto se prednjice tice, tu je vec malo kompleksnije jer ima vise toga sto moze da lupa. Ali s obzirom da sam menjao silene, amortizere, solje, a nisam stabilizatore, spone i kugle, recimo da sam sa pretpostavkama krenuo od toga. Posto je zadnje vreme opsta ludnica sa majstorima, ne moze da se dobije termin po mesec dana i slicno, odlucio sam da krenem sam u poduhvat, barem ono sto mogu. I tako sam skinuo danas sva 4 stabilizatora, nadajuci se da cu videti po njima da li su dotrajali. Sto se zadnjih tice, po njima se videlo, ali po prednjim ne mogu da procenim uopste. Onda sam resio da vozim auto tako bez stabilizatora, pa da na taj nacin eliminisem ili potvrdim sumnju. I super vest - stabilizatori su lupali. Malo neobicno da odu sva 4 odjednom, al ajd :D 

 

image.thumb.png.87c5b8037e98a0750b32e61190b1cd79.png

 

Osim toga sam oprao letnji set:

 

image.thumb.png.dc51143dbfeef4c512815660aa0ab33e.png

 

i malo krpom procistio na zadnjici oko blatobrana: 

 

image.thumb.png.2a6d2203ee1125a41c4a773768aa3767.pngimage.thumb.png.87a76298fcdc48fab0182574ed4f1b65.png     

 

Na tim mestima se dosta nakuplja blata i prljavstine a ne pere se prilikom obicnog pranja auta. Pa eto, preporuke vlasnicima Giuliette, nije lose 1-2 puta godisnje malo procistiti to, samo se rukom pomeri taj tapacirung, sta li je vec i onda je lako ocistiti lim 'iznutra'... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prednje stabilizatore ima ona fora da se auto malo jace zaljulja o krov, pa tada krenu da kuckaju ako su prosvirali. Cisto ako neko nema uslova, a da proveri za prvu pomoc. Kakav je osecaj voziti kada se raskaci veza balans stangle i tela amortizera :D ? Redji je slucaj, ali moze potencijalno da kucka i stangla kada odu gumice, a nju si otkacio?

"Problem" je i sta od stabilizatora uzeti iz aftermarketa, zbog loseg kvaliteta kod nas. Dzaba sto je to bagatela, ako ce da zeza ubrzo. Koliko se secam, najtrajnije su mi se pokazali OEM, Meyle HQ i Delphi. Doduse, sa Bravom sam se stvarno odmorio od zezancija po tom pitanju, vec 4. godinu bukvalno nista nije pipnuto na trapu. A skoro smo kontrolisali kod Gorana na malom servisu i sve je i dalje utegnuto kao puska. Prosto mi je neverovatno, jer sam na JTD Stilu te stabilizatore morao da menjam vrlo cesto, viljuske radjene par puta (kugla i pastetice sileni), krajevi spona, sileni pozadi... Od gomile stabilizatora koje sam iz tog razloga probao za 10 godina, mislim da su se gore navedeni pokazali kao najbolji.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas lako zaljuljati Giuliettu, ja barem ne mogu, sigurno :D 

 

Da, moze da kucka od gumica balans stangle, to mi je i majstor odmah rekao da proverim, i probao sam rukom da je vrtim tako raskacenu i ne mogu puno, brzo naidjem na otpor, a i ovako vizuelno, gumice mi deluju veoma zdravo i mesnato. Zato ipak mislim da su stabilizatori, ali bicu 100% tek kad ih zamenim. 

 

E dobro da si mi napisao za Meyle jer sam bas o njima razmisljao. Ne znam da li je to to, ali stranci hvale neku HD seriju. To bi bilo ovo :

 

Stabilizer Links (meyle.com)

 

Raspitao sam se kod nasih, moze se nabaviti u radnjama, i cena je malko jaca, zaboravio sam tacno koliko, ali ako su tako dobri, onda vredi. Druga opcija mi je da kupim od Auto-Kristine. Oni proizvode svoje, ne znam kakvi su, ali evo njihovi sileni mi guraju vec 2 godine i bas sam ih sad snimio, perfektno izgledaju, nema zvukova, niti bilo kakvih drugih problema. 

 

Inace sto se tice toga koliko cesto odlaze stabilizatori, to zavisi jako i od samog dizajna trapa. Miroslav iz AutoKristine mi je pricao o tome i npr. Giulietta vrlo malo 'stresa' stavlja na njih, te zato nije obicaj da tako cesto odlaze kao kod npr. Stila. Ali svakako stoji i to sto kazes oko kvaliteta samih delova.

 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se i kada je mi je Stilo pre 15 godina bio poprilicno nov, amortizeri odlicni - opet je "jeo" stabilizatore :) relativno cesto. Sigurno da je uticaja imao i tezak JTD u nosu.

Secam se da me je to, kao i menjanje sijalica oborenog svetla pomalo smaralo (ovo drugo sam ubrzo eliminisao ksenonima). A Bravo ima maltene isti trap, vozim nizi profil guma, pa mi bas ne ide u glavu :) ...

14 minutes ago, horvat said:

E dobro da si mi napisao za Meyle jer sam bas o njima razmisljao. Ne znam da li je to to, ali stranci hvale neku HD seriju.

To je to, a mislim da sam na Stila stavljao HQ i dobro su gurali. Knjizica mi je u autu, pa cu ti bas proveriti posto sam samo nastavio da pisem za sledeci auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za ove godine 2 ili 3 stabilizatora promenio, levi 2 puta. Stavljao uvek nesto bezveze, tipa Akron i sl. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat

Malopre proverih, dobro sam ti rekao, bili su Meyle ;) .

Pored pomenutih OEM i Delphi, bilo je tu i Ruville, TRW, kragujevackih repariranih :D ... Svasta sam probao za tih malo jace od 10 godina vlasnistva, uglavnom menjano u paru.

32 minutes ago, MS PK said:

Ja sam za ove godine

Mico, koliko vec staza sa Stilom, stizes li me :D ?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala. Ja se nesto razmisljam o ovim iz AutoKristine. Dosta su povoljniji, a trebalo bi da su kvalitetni. Eto mozda se pozrtvujem pa isprobam medju prvima, pa napisem iskustva za ostale :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li bese nesto i Deki radio kod njih, cini mi se da je bio zadovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, obojica smo radili viljuske tamo. Samo Dekiju je menjao i onu kuglu il kako se zove, na sta se kaci kraj spone, i zadnji silen, a meni je samo zadnji silen :) Obojica smo zadovoljni :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.3ceffb1aa8c865d07542fa77aa3bf7c9.png              image.thumb.png.91fee4a886590fe2f8357bedfae1042c.png    

 

Zamenjeni danas stabilizatori, porucio sva 4 iz Kristine. Prvi utisci su sve super, apsolutno nikakvog zvuka nema iz trapa sada. Ostaje samo da vidimo koliko ce da potraju :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve su im cifre?

Share this post


Link to post
Share on other sites

10e komad, bilo prednji, bilo zadnji. Ovako na prvi utisak deluju veoma kvalitetno. Cak mi je ugradnja bila dosta laksa od skidanja (mada to obicno tako i biva). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam praktikovao da "krknem" navoje stabilizatora u tovatnu mast. Posto je to na JTD Stilu relativno cesto odlazilo, da moze lakse da popusti kada se nakupi stroke.

Isto sam radio i kad bih skidao neke "kriticne" srafove na drugim mestima. Recimo oni torx-evi sa donje suspleha... Je*em ti konstruktora, koji je smislio da tu bude takav sraf, koji uz malo nepaznje moze lako da prokliza, a na mestu na kome tako moze da zapekne :D . Ili torx na sinama sedista, imaju tih bisera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
image.thumb.png.3ceffb1aa8c865d07542fa77aa3bf7c9.png              image.thumb.png.91fee4a886590fe2f8357bedfae1042c.png    
 
Zamenjeni danas stabilizatori, porucio sva 4 iz Kristine. Prvi utisci su sve super, apsolutno nikakvog zvuka nema iz trapa sada. Ostaje samo da vidimo koliko ce da potraju  
 
 
https://vm.tiktok.com/ZM84Crsdw/

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na stilu 1.6 stabilizatore menjao na 5000km i na malom servisu, tako u krug 40000km... Malo malo stabilizator

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...