Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

Ladno na ~50hkm das za svecice koliko neko mozda nekad ili nikad za jednu skupu cr diznu iliti injektor :D plus uvek treska u leru pa ne moraju nosaci nikad da se menjaju

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da priznam da je to jedna od stvari koje sam prevideo pre kupovine auta. No, svakako i da sam znao, opet ne bih vozio dizlo :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami, kapu skidam. Zaista lepo odrzavanje auta (u sta ne sumnjam da je isto kod npr Ivana, obzirom na iste motore) i pedantno. Cudi me da je set TRW izasao duplo jeftiniji od ATE, ipak je i TRW dobra marka. 

Nisam se nauzivao citanja oko odrzavanja benza jos od kada smo promenili Volvo, iako matorija tehnologija sa karbom i saugom, bio je bas zabavan kada zavuces glavu u onoliki prostor pod haubom (pogotovu kad izvadis rezevni tocak) pa vidis svasta nesto sto mozes da opravis i pregledas. 

 

Sto kaze vagenovac, zamor materijala, ali ne toliki da dodje do pucanja, je cudo kako utice na vibracije. Isti slucaj je i sa pretvrdim gumama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, horvat said:

 

Fala :D Pa uzmi u obzir da ja vozim 18' tocak, 225/40 gumu, na spustenim i ojacanim Eibach oprugama :D Ne samo sto satire amorte, nego jednostavno kombinacija ne radi dobro, amorti kao da nemaju snagu da zaustave tu oprugu. Osim toga, bio sam pre koju sedmicu na treskalici, nazad 50%, napred 60%... Tako da, teoretski, nisu jos gotovi, ali samo sto nisu :D 

Koliko kosta provera amortizera na treskalici???I gde ima???

Edited by horvat
skinuo snimak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce primeceno, desna poluosovina. Imao neko neka slicna iskustva?

 

image.thumb.png.dad9001b26560435841322fa2192e3a1.png

 

Odmastio sam, ocistio, pa cu pratiti, deluje kao ulje (ne mast), ali neverovatno mi malo da sam omasio bas tako da je samo po tome kapnulo, a ni po cem drugom nije... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa brate, najbolje znas sta stoji iznad nje a da bi moglo da procuri. Jel uopste ulje ili antifriz?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje. Bukvalno nista iznad nije masno, sve suvo... A majstor mi kaze da tamo u tom lezaju ni nema toliko ulja da tako zamasti ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan svratio u Coning, gužva cekaju ljudi red, a jedno mesto prazno. Pitam momka, šta ne puštate ovde, kaže a ne, ne, to je rezervisano za Horvata, tokom cele godine je prazno da ne čeka kad dodje.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sta mi je ostalo od suspleha, pa sam odlucio da ga zamenim:

 

image.thumb.png.a3970001f824191f32b633c74bff03aa.png

 

Kupio neki sa oglasa, za ~3000 din. Odvratan je, uopste ne preporucujem. Ajd manje vise plastika, nije me toliko ni briga, nego mi napravio muke, pola dana posla, posto rupe uopste ne odgovaraju. i onda sam morao neke da razbusujem, a neke skroz nove da busim:

 

image.thumb.png.cfb7ecdeb54d74bcbb69322506a2a807.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno za benz da ima suspleh.. Da nije mozda to prednji deo ispod branka kao spojler? 

Zanimljivo bas i razocaravajuce da si morao sve da prepravljas od rupa... Da nije bilo razlike benz-dizel suspleh pa otud i drugaciji broj rupa? 

 

Ps - sta je izjelo tvoj stari sus? Ja nema sta nisam kacio i evo ga i dalje ogrebano a novo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto je cudno da benzinci imaju suspleh?

Na Giulietti je suspleh iz dva dela, ovo je ispod prednjeg branika tj prednji deo suspleha.

Ne razlikuje se nista u zavisnosti od motora, isti su svi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno je zato sto benzinci generalno jemaju sus pleh :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Punto mk2 je imao,mada sumnjam da je 100% fabrički... imam i izolaciju na haubi,a nije dizlo

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ku svi turci... :D

Kod ovog mog belkana sve fabrikana u jako dobrom stanju.

Na Stilu nisam imao pa sam iz Mojsinja naručio komplet, mislim od dizloa, sve je bilo na šraf.

Baš mi onako šugavo kad pogledam ispod haube neki auto a ono dole Jupa. :whistle:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...