Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

6 minutes ago, YUgisa said:

Da ali izgleda kao da su joj stavili opruge od dizela na benzinca ili da su je vozili pretovarenu pozadi :D Mora da ulozi u opruge, a ako se menjaju opruge tu reglaza ne gine :D  

Poznavajući njega, biće tu svašta nešto.., pripremaj još jedan OCC :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovako nešto...?

17814D1F_1.thumb.jpg.f37fe10d7207ce5629e858b573308a5a.jpg
Ne može to,to je za 1:64 razmeru,a ovo je 1:43 razmera

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

How not to wrap interior trim with vinyl

 

 

Webp.net-resizeimage (1).jpg

Webp.net-resizeimage.jpg

 

@banjo1990 kako si ti ovo uspeo? Znaci sve zivo sam pokusavao, ali nema sanse ove velike krivine da ispeglam... :( 

 

Inace folija je prelepa kada je zalepljena lepo:

 

 

IMG_2278.JPG

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrati se ti lepo na centriranje trapova, mnogo bolje ti ide :P .

PS: Odlicno izgleda, bice to super kada se ispraksujes ili ti neko odradi. Vidjao sam i u originalu na Giulietti, cini mi se restyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol:

Ma vidim nesto sitno mi nestaje u retrovizoru, a ljubomorno svira probi mi usi. Pa sam morao sam da vidim o cemu se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam je lepio postepeno, sa jednog kraja na drugi....tako imaš šanse da to ispeglaš. Znači zalepiš 4-5cm, pa onda nastaviš dalje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ce biti pokusaj No.24 otprilike :D :D 

 

Kazu mi neki da ta folija nije kvalitetna, i da bi bilo lakse sa nekom boljom/skupljom... Ali dezen i boja mi se jakoooo svidjaju, znaci tamo gde je lepo leglo, brutalno izgleda :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da od folije jako zavisi, ja sam imao situaciju da dvoje pokusavamo da zalepimo, voda, grejanje, ostavili na suncu u nadi da ce se mozda skupiti i nista... I onda uzeo drugu foliju, lepio nesto drugo nabrzaka, iz zezancije uzeo samo nalepio na suvo sam, bilo par baloncica, stavio na sunce kad ono zalepilo se kao da je original... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odneo sam ih kod Srdanova na sredjivanje, dve su malo krive i naravno da se prefarbaju iz ove sasave boje. Ici cu na gun metal, odnosno istu nijansu kakve su mi i fabricke felne, jedino se dvoumim da li da idem na mat lak ili glossy. Sta misli forum? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sto si okacio kao gunmetal, je malo tamniji gunmetal. Moje trenutne felne su gunmetal:

 

collage2.jpg

 

IMG_0613.JPG

 

Zavisi i od sunca naravno, ali kontao sam da idem u fabricku boju, nego se samo oko laka dvoumim. Moje su skroz mat lak, a razmisljam se o sjajnom laku, dosta lepo izgleda, iako nije bas tipicno za kombinaciju sa gunmetal...

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srebrna da se sija :D 

Pominjali smo te felne odmah na početku teme kad si pričao da bi hteo jednog dana da ih uzmeš...meni sve što je tamno (crno ili gun metal) vizuelno smanjuje felnu i ok mi je ako je i auto te boje...npr.:

 

giulia_siva02.jpg giulia_siva04.jpg

 

...dok kad auto nije te boje onda mi srebrna izgleda dosta bolje, a kad je točak čist sija se noću kao da ima svetlo u njoj :) Još ti možeš u boju da ubaciš samo maaaaaaaalo više kristala kako bi pojačao taj efekat.

 

Bela Giulietta sa sajma sa tim felnama u fabričkoj srebrnoj sjajnoj boji:

 

sajam2011 giulietta01.jpg sajam2011 giulietta02.jpg sajam2011 giulietta 03.jpg sajam2011 giulietta05.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta su ti ukusi :D , a meni bas ne ide ako su auto i felne iste boje. Kao ona Giulia iznad, sve mi se nekako stopi u jednu monotonu celinu.

Isto vazi za svetlu felnu na svetlom autu. OK je i ova fabricka siva, ali moj glas u slucaju bele boje auta ide za kontrast, tj. ne preterano taman gun metal, u mat varijanti. Pogotovo sto je felna jednostavna i prilicno otvorena, pa ce i disk/celjusti doci do izrazaja.

S sruge strane, slazem se za crne ili bas tamne felne, ciji takodje nisam ljubitelj. Sem u slucaju nekih bas velikih, ultra otvorenih felni i sportskih automobila koji ostatkom prate tu pricu. Na ovim nasim manjim tockovima, retko gde one stoje kako treba i gde forma nije "ubijena u pojam". Generalno, mogu i one da budu interesantne nijansiranjem oboda ili u nekim dvobojnim kombinacijama, to mi vec dosta bolje izgleda. Ali tako nesto naravno ne prilici niti ovim felnama, niti Alfinim modelima, gde je sustina fluidnost linija i jednostavnost. Moje skromno misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...