Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

Pa, to cemo videti vremenom :D Samo, nazalost, ne mogu bas puno kilometara da pravim sada... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, jes stvarno. Jos se Yugisa naslanjao stalno na desno krilo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako joj dobro stoji bela boja :wub:. Peta slika je :unworthy:

 

Da li si razmisljao sajtne da stavis na auto? Meni na Djulijetici bas dosta znace..

Edited by Boris90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, jesam, i da znas da sam bas jako puno o tome razmisljao. Ima par razloga zasto nisam stavio, jedan je zato sto mi se nije svidelo kako to izbliza izgleda kad se naknadno montira. To se nesto lepi, i cesto zna biti po coskovima onako 'zevanja' ako majstor ne uradi kako treba. I tako sam ja razmisljao, razmisljao, ali na kraju odustao od toga, za sada barem, ali nista nije iskljuceno za ubuduce. 

 

Generalno sam zadovoljan izgledom, pogotovo nakon poliranja, i sad mi je neki plan za ovu godinu da malo 'pretresem' gumice (sto nosace, sto trap), jer se to definitivno pokazuje kao slaba tacka, a od vizuelnih stvari, sam sad dobio inspiraciju od @banjo1990 da uradim 3d brushed-alu foliju na plastikama u enterijeru. I onda bih razmotrio i neku dodatnu zvucnu izolaciju, a mozda malo i ozvucenje... al otom potom, stay tuned, sto bi rekli :D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, horvat said:

, a od vizuelnih stvari, sam sad dobio inspiraciju od @banjo1990 da uradim 3d brushed-alu foliju na plastikama u enterijeru. I onda bih razmotrio i neku dodatnu zvucnu izolaciju, a mozda malo i ozvucenje... al otom potom, stay tuned, sto bi rekli :D 

 

 

YUgisa left the chat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha, i ja sam bio tog stava, ali na njegovim 'real world' slikama, bas lepo deluje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super :thumbup: . A sto se slika tice, meni su sve stvarno odlicne. Na ovoj sam primetio detalj ;) :

 

10052020_bud3_trackday_741.JPG.5e9999e2780f286073d9f55aac1b1573.thumb.jpg.7dbe62d6350ef648badc3fd775a62f94.jpg

 

Asocira me na par nekih mojih bas lepih deonica za slalom od ivice do ivice i uzivanje u zvuku guma, samo mora da se mrdne malo jugozapadno :) .

Apropo sminke - sa tamnim staklima, fabrickim pragovima i kacketom na svakom hatch-u maltene da nema greske. Prilicno drugaciji dozivljaj auta. Sto volim da kazem - nije dziberski "wanna be racer", a opet kada vidis takav auto na ulici, po necemu odskace od ostalih, ali u trenutku nisi siguran zasto :D . To je za mene pravi efekat. Slazem se sa kolegom - iako diskretni, fabricki pragovi sjajno stoje na Giulietti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, po otvorenom prozoru znam da mi je to bio krug hladjenja :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.9dd3902e81e138bb1b500e0e3e94de52.png

 

S tim da su rucke * 4, logicno :) Zapravo, u najgorem stanju su mi te lajsne na ruckama prednjih vrata i ova oko menjaca sto ide. Razmisljao sam da ih prefarbam u normalnu, fabricku boju, da budu 'zanovljene', ali eto, mozda pokusam 3d tamni brushed alu, jer sam takav neki slican finis video uzivo u Giulietti MY16, i dosta dobro stoji ... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, horvat said:

ali eto, mozda pokusam 3d tamni brushed alu, jer sam takav neki slican finis video uzivo u Giulietti MY16, i dosta dobro stoji

:thumbup:

 

1a32d13777bf-1920x1080.thumb.jpg.2ab79c4911230c199900002afb20c43d.jpg d67b44df7065-1920x1080.thumb.jpg.3ecbc12408f6530d46c5f8afb30c1b9a.jpg 2ebef0864480-800x600.thumb.jpg.474100c59ceb2895786e7c299e367432.jpg e0d5660f8f63-1920x1080.thumb.jpg.4acff9f9a445cdeea9969582233512cf.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, horvat said:

Posetio juce Navak, i odvozio svoj prvi track day...

 

Bravo, iskustvo koje svaki petrolhead mora sebi da priušti. Jesi išao sa Alfa Klub Srbija  :P  Šalim se, znam da oni organizuju zajednički odlazak na Navak.

Jesi išao sa nekim ili sam? Da li je bilo opcije za suvozača u autu (1 crvena doplata)? To je krenulo od prošle godine ali Ne znam da l' svaki track day ima tu opciju ili samo posebni kad tako organizuju...

 

 

 

On 4/28/2020 at 6:05 PM, horvat said:

OCC Pokusaj II :D 

Pisacu update koliko se puni.

 

I? Je l' prelilo?

 

:lol:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem, svaki petrolhead mora bar da proba, ako nista drugo. Stvarno je zanimljivo, ima par bas brzih krivina, i onako osetis da je auto na limitu, da ESP 'secka' po tockovima, a ti maltene letis po kabini, drzis se levom nogom koliko mozes. Brutalno :) 

 

Pa, Alfisti su isli prepodne, ja nikako nisam mogao da stignem iz Su za taj termin, i u poslepodnevni sam jedva stigao, tako sam prakticno bio sam. Sto se tice suvozaca, prvo je bilo da ce moci, pa da ipak nece zbog korone, pa je u poslednjem mail-u pisalo da ipak moze, tako da meni uopste nije jasno jel to na kraju moglo ili ne, a nisam primetio da se neko 'suvozio' sa nekim. Tako da sam eto na kraju - sve vreme bio sam. Javio sam se Andreju Jovanovicu unapred, pitao ga da mi malo pokaze stazu, da vozi sporije ispred mene, al nesto ga mrzelo izgleda, posle 3-4 krivine, ode on :D 

 

E odlicno pitanje za OCC, bas sam i hteo da napisem, ali sam zaboravio - POTPUNO SUV I PRAZAN! Nije mi jasno? Pre toga sam presao nekih ~70-80 km, i bilo je onako s prsta malo, vise vodice, ali i masnoce, i ja to prolijem, i eto do Subotista, nazad, i po stazi 3 stinta, i juce pogledam - suvo :D Eto sta znaci kad kazu ljudi, da auti vise vole po otvorenom :) 

 

edit: tih ~70 km je bila cisto gradska voznja, hladni startovi, do 4-5km, i onda je bilo tako prst neke masne vlage u OCC.

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato uvek kazem uvek da zdrav auto voli da se "przi" da ostane zdrav. Ako je neispravan motor neces ga popraviti kilavom voznjom, nego samo produzavas agoniju, koja onda vuce jedan problem za drugim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

12f674b2f7cf2b7a7e7f1320fa8487b4.jpg

 

Juce zamenjen desni nosac motora.

 

Desavalo mi se i ranije ali posle trek deja bas ucestalo, da auto vibrira ko nenormalan i da se trese desni retrovizor. Slikacu malo kasnije bas stari nosac izgleda potpuno normalno, uopste se ne bi reklo da mu nesto fali. Ali eto u praksi, razlika nebo zemlja. Sad, kad je zagrejan motor, ako ne cujem, ne znam da li radi...

 

Takodje su uradjeni zadnji silen blokovi na prednjim viljuskama. Pisao sam i ranije, jako mi je zvakalo odatle, a ponekad na bas visoko frekventnim neravninama, znalo je i da lupka malo. Sada nista od toga nema, i kao da je auto malo meksi preko rupa. Sto mi nema neke logike al eto... odradio sam reparaciju u Auto Kristini, i Miroslav je rekao da su mi ti sileni samo bili malo naceti, ali da su mogli jos da guraju.

 

Sve u svemu, male stvari ali cine veliku razliku default_).gif

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/7/2020 at 8:44 AM, horvat said:

......zadnji silen blokovi na prednjim viljuskama. Pisao sam i ranije, jako mi je zvakalo odatle, a ponekad na bas visoko frekventnim neravninama, znalo je i da lupka malo. Sada nista od toga nema, i kao da je auto malo meksi preko rupa.....

Isto se i kod mene ponasa posle promene zadnjih velikih silena na donjim viljuskama.

Nista se vise ne cuje preko neravnina, lezecih i sl. i sam auto je nekako tvrdji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali izgleda kao da su joj stavili opruge od dizela na benzinca ili da su je vozili pretovarenu pozadi :D Mora da ulozi u opruge, a ako se menjaju opruge tu reglaza ne gine :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...