Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

22 minutes ago, McSteel said:

Valja, kako ne. Idealna vrednost je 1 (potpun stohiometrijski odnos), što bliže tome, to bolje.

 

Zavisi od tipa senzora, ali uglavnom napon nije u linearnoj korelaciji sa parcijelnim pritiskom kiseonika, već je obično odnos logaritamski (odnosno eksponencijalan, zavisi "sa koje strane" gledaš), nekad i nije egzaktno takav ali gotovo nikad linearan i to je po dizajnu. Što je dalje od vrednosti 1, to je senzor manje osetljiv. Konkretno mereni naponi tipično idu od 0,2 do 0,8V, s tim da je oko 0,4-0,45 obično napon na lambda vrednosti približno 1. 0,2 maltene garantuje knock čak i sa > 100 oktanskim gorivom, a 0,8 praktično garantuje nemiran rad, dim, i oštećenje katalizatora na duge staze.

Negde sam citao, da zbog potencijalnog 'pregrevanja', mapa pri punom gasu treba da gadja nize od 1 (odnosno nize od 14.7:1), jer tada valjda trosi vise (nego sto bi potencijalno mogao za tu snagu), ali hladnije gori, a u rezimima manjeg opterecenja gadja 1...  Ne znam koliko je ovo tacno... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodajes stvari iz kuce (ono harman kadron ozvucenje) da finansiras zavisnost popravljanja i cackanja mecke :D 

 

Mozda da se dogovorimo da ti saljemo nasa auta na popravke, dobro tebi, dobro nama :D 

 

Uzeo alfu jer je cuo da se kvari, a ono nema nista da se pipne :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automobilski hipohondar? :D

 

3 hours ago, horvat said:

Negde sam citao, da zbog potencijalnog 'pregrevanja', mapa pri punom gasu treba da gadja nize od 1 (odnosno nize od 14.7:1), jer tada valjda trosi vise (nego sto bi potencijalno mogao za tu snagu), ali hladnije gori, a u rezimima manjeg opterecenja gadja 1...  Ne znam koliko je ovo tacno... 

 

Tačno je, maksimalna snaga se ostvaruje na nešto bogatijoj smeši od idealne, a maksimalna ekonomičnost na nešto siromašnijoj. Na stehiometrijski idealnoj mešavini se oslobađa vrhunac toplotne energije, ali to zbog konstrukcije motora i zbog potrebe za regulacijom emisija izduvnih gasova ne znači maksimalnu snagu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, horvat said:

Da napomene, nemam nikakvih problema sa autom, sve normalno radi bukvalno, samo bih voleo da izucim tu tematiku malo :)  

Hahah, znao sam da cete me ****bavat :D:D:D  

 

Ajd, kad ste vec pritisli, da kazem, glavni razlog zasto zelim malo da se uputim je tuning. Razmisljam ponovo o nekom remapu, pa cisto da umem kuci da pogledam da li mi valja AFR, ili ne... Ali jos nisam prelomio, videcemo :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi prvi koji mi predlaze :D 

 

Ne razumem se ni priblizno dovoljno da kazem zasto, ali iz nekog razloga je 'tesko' chipovati Bosch ME 7.9.10 ECU, i uglavnom mape budu "odvaljotke"... Cak mi palo na pamet da stavim ECU sa Euro6 Giuliette Tjet :D:D:D Taj se bez problema chipuje :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/9/2019 at 12:01 AM, horvat said:

DSC_0271.jpgDSC_0364.jpg

 

4 minutes ago, djomla said:

A da počneš malo belo da mrčeš, jeftinije je emoji16.png

Sent from my 3310 using Tapatalk

 

Hahah, samo belo 'mrcem'  :D:D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znas da sam pomislio cak i to, da predjem na mracnu stranu, mnogo se lakse cipaju... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato kazem 'mrcem', pod navodnike, moja 'droga' ne ide u nos :D:D:D Ali jeste bela (kao sto vidis sa slika) :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je tačno  zakucan na 0.92 V od 2500 do 6000 rpm pri punom gasu. Kao što rekoh snimljeno nemam nažalost.

Pošto moj sa remapom i Vl36 ima istu mv pri punom gasu verovatno i tvoj valja a i ja sam mirniji :)

 

Edited by Sem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupis dizela i jedes, pijes, veselis se

 

Mogao bih da te pitam gde ima da se dobro jede u subotici da vozis dizela, svecice i reglaza trapa me ne zanima

 

 

 

91b90fefa47471b4ca397caf5a7f07bc.jpg

 

 

 

d4ed316a07b5879b961cf6e4532b84d4.jpg

 

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe, za reglazu i svecice moze u pola noci, a za dobru klopu vec moram malo da se premisljam :D 

 

Salim se, Boss sigurica, ako ne, moze Denis :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac tu gde si stao, malo nazad mislim da je ona kućica sa domaćim palačincima. Tete prave u onim starim tiganjima, ne na plotni, mislim oko 20 din bio komad. 

Odem tamo, ne mož' da stigne da  napeče 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Boss Screenshot_20200210-150018_Chrome.thumb.jpg.7990a5576dae0213bc9d5d311007c311.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Sta ti je ovo lep te jbo, ko 'rana za kanarince
Svrati u Lipu na burek sa npr piletinom i trapist-om, sa mesom je vrh a ima jos 20 vrste. Onda se zasladis sa...npr tri lece i zdravo :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...