Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

On 12/4/2019 at 12:00 PM, totti said:

U Švici (a verujem i još negde) je zabranjeno to grejanje auta u mestu. Čak idu toliko daleko da ne smeš da parkiraš auto auspuhom okrenutim ka fasadi/prozorima zgrade emoji4.png

U nemackoj takodje, ne smes da parkiras izduvom ni ka zelenoj povrsini ako je ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, totti said:

U Švici (a verujem i još negde) je zabranjeno to grejanje auta u mestu. Čak idu toliko daleko da ne smeš da parkiraš auto auspuhom okrenutim ka fasadi/prozorima zgrade emoji4.png

 

 

Ja bi tu Švicu doneo malo kod nas...  :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/4/2019 at 11:09 AM, neshtry said:

Moj bar upali ujutru, al komša ima 6 godina staru Oktaviju, vergla za sve pare...

 

Meni se cini samo da se komsija hvali time da mu dobar akumulator i anlaser :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon peha sa crknutom xenon sijalicom u garantnom roku, danas sam konacno odlucio da montiram ponovo, onako kako sam hteo vec dugo vremena - kratko svetlo xenon 4300k, dugo svetlo zarulja osram xenon look :)

 

Rezultati: 

 

 

81727460_480748859294025_6471737716106067968_n.jpg

82775159_599711294180155_6819522027179737088_n.jpg

 

Ne bi naravno bilo to to, da nesto nije krenulo naopako. Naime, u zelji da utonim sva prednja svetla u istu nijansu, kupio sam i H3 zarulju obojenu u plavo, koja bi trebala da svetli ~4300k. Medjutim, tek kada sam sve raskacio, i krenuo da montiram, izvadio sam je iz kutije i video da je zapravo H1! I uopste nisam mogao da je uguram u to leziste, a i falila je ona mala zica. Tako da su maglenke ostale zute :(

 

Drugi problem, kada sam vec sve sklopio, uzmem da malo prepodesim snop, a auto radio u leru, kad ono primetim, desna sijalica podrhtava od vibracija motora! Skinuo sam poklopac i pokusao prstima da je uglavim, medjutim nije do toga, izgleda da je do fara. Kada prstom stisnem far onako jace o karoseriju, onda prestane. Mozda sam nesto lose montirao branik? 

 

Utisci u voznji su da je mnogo bolje nego ono sto sam pre imao. Kada se priblizim nekom autu od nazad i kada mi tablice udju u vrh snopa, nisu vise plave kao policijske, a pogotovo mi prija sto kada pustim dugacka preko kratkih, nema vise onog sarenisa nego lepo, belo preko belog. Naravno, razlikuju se malo nijanse 4300k iz zarulje i 4300k iz xenona, ali stvarno je prihvatljivo i na putu se ne primeti toliko, vise se vidi kad gledas u auto... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

E nije socivo, jer sam to probao ovako na slepo da mrdam, posto sam prvobitno mislio da nisam dobro zakacio sijalicu. I socivo mi deluje sve ok... Pokusacu sutra opet sa branikom, sta da radim, ako ne uspe, onda cu dalje da trazim resenje...

 

Ako sam nesto radio vise puta od optike - to je skidanje branika :D 

 

Kriterijumi za odabir sledeceg auta: da li lokalni trapadzija zna da mu steluje trap i da li moze da se menja sijalica bez skidanja branika :D:D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na bmwu skidas tocak :lol:

Mada ako imas manje ruke i/ili si vestiji sa prstima mozes samo da namotas tockove u stranu i da prodjes rukom kroz potkrilo, ali je tesno tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nemam balast u faru, levu sijalicu bih mozda mogao napipkat, ali desnu ne, morao bih skidati akumulator ili nesto vec sa te strane, sto ne znam da li je puno manji posao od skidanja branika... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje tocak nego branik :D

Mada na e46 lako se menjaju sijalice,svega minut-dva.Na libri pesma isto,dva srafa  i osigurac i eto far napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...