Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

Cini mi se da levi far moze komotno jos gore :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar to nije po 'fabrici' da desni bude malo visi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra! Na malom gasu odlicno, na vecem se cuje da je mali motor al jbg :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako! Na vecem gasu onako i nema neke poente, samo je malo glasniji, ali tu do ~4.000 rpm bas ima finu duboku notu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se bas svidja, voleo bi isto tako i kod mene na traktoru :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah, nisam hteo da ometam zvuk izduva nekim drugim zvukovima :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, horvat said:

Zar to nije po 'fabrici' da desni bude malo visi?

Desni kraj snopa svakog LH fara je naravno visi, bilo da je reflektorski ili projektorski far u pitanju, dok se pad ziza steluje identicno na oba (sa sitnim korekcijama kasnije). Hteo sam da ti kazem upravo ovo drugo - deluje mi da levi far ima preveliki pad u odnosu na desni. Uporedi pad snopa oba fara niz ove gredice u garazi gledajuci i kad stoji, a pogotovo kada je trunku "stosovao" u pokretu. Cisto drugarski savet da proveris snop negde na zidu, pad treba da bude 1% (tj. 10 cm na 10m po fabrici, ti to mozes jos malo da korigujes kako ti odgovara, a da ne smetas ljudima koji idu u susret). Ako je potrebno, upuca se lagano za 15-ak minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledacu, svakako hocu da menjam sijalice uskoro, pa taman :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto drugarski savet za proveru, u cilju da masinica bude tip-top, nadam se da ne shvatas drugacije ;) . Mozda je samo moj utisak, svakako ces sam najbolje videti kako se ponasaju zize kada se budes odmicao od zida. Imas oko procedure (koja je jednostavna) detaljno i ovde kod nas na forumu, ako ti zatreba neki info. Isto vazi i za projektorski i za reflektorski far. Koje sijalice planiras, neki upgrade ili ostajes na klasicnim sa vlaknom?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledacu svakako, nisam do sada ni jednom stao na zid bas da proverim da li ispravno bacaju. Vec sam jednu sijalicu menjao (desnu cini mi se), i moguce da sam mozda cak tom prilikom malo i razdesio.

 

Philips X-treme Vision sam mislio da probam. S obzirom da ne koristim kratka svetla danju, mislim da mogu da idem na sijalice tog tipa... Ksenoni nisu za sada u planu... :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan ja sam postavio pitanje u temi "štelovanje farova" i cvrc. Zadnji post iz 2012. ...

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites



Cisto drugarski savet za proveru, u cilju da masinica bude tip-top, nadam se da ne shvatas drugacije  .


Ja sam ovo shvatio kao da na suptilan način hoćeš da kažeš da mu je auto lomina

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, horvat said:

Philips X-treme Vision sam mislio da probam.

Identican izbor ;) (navodnih +130%, 3700K, 450h). Mislio sam takodje da ih testiram (H1 su mi cak i prilicno povoljne), nego ove nikako da crknu od kako sam kupio auto :lol:.

Nedavno sam uradio tehnicki, pa mi je padalo na pamet i da "munem" 4300K ksenon u fabricki projektor, sad su setovi bukvalno bagatela. A i mogao bih da iskoristim H1 sijalice ako bih radio konverziju na Morimoto Mini. Nisam pametan, bukvalno nista nisam modifikovao na autu za ovih godinu i kusur, cista fabrika. Jes' da ima lepu opremu, ali 99% je to upravo zbog zaje*ancije sa ovim novim propisima (kulminiralo mi je guljenjem Llumarki sa prethodnog Stila). Ne zna se ko koga je*e :) .

3 minutes ago, neshtry said:

ja sam postavio pitanje u temi "štelovanje farova" i cvrc. Zadnji post iz 2012. ...

Znam sigurno da sam ostavljao detaljno objasnjenje za Sporta u leto prosle godine, stelovanje maglenki nedavno... Pise se tamo?

2 minutes ago, totti said:

Ja sam ovo shvatio kao da na suptilan način hoćeš da kažeš da mu je auto lomina emoji3.png

Generacijo, zavadio bi i dva oka u glavi :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Piše za sporta, meni treba za Punta 2 i za glavni far

 

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, MS PK said:

Extra! Na malom gasu odlicno, na vecem se cuje da je mali motor al jbg :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

Snimicu na sledećem skupu ako bude bio jedan decko sa stilom,lepo se cuje bas,1.9jtd u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshtry said:

Piše za sporta, meni treba za Punta 2 i za glavni far

Odgovorio sam ti na temi o stelovanju, bacio sam pogled i u eLearn pa sacni. Da ne offujemo kolegi predstavljanje vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

23ff9780cf28354a274b3a0b46aaf27d.jpg

Danas zamalo da nastrada Alfa... srecom nista nije bilo, bas nista ne mogu da vidim ni po laku cak... ni na svom ni na drugim autima sa parkinga firme...





Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sneg da je pao... c634b797c30c3f252db05116e311b3bf.jpg

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta slika je na oko 2-3 km od firme gde radim :) Ali eto, nekim cudom se nije nista desilo autima, bas sam gledao i ostale, svi su 'nepovredjeni':)  

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...