Jump to content
FAS Goran
horvat

Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce

Recommended Posts

Slobodno napiši broj ovde na temi, ako imaš i link na PA ka njemu, daj sveee  trebaće ljudima kontakt...:thumbup: 

 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-delovi/5015780/lajsne-za-pragove

 

Evo ga oglas, sa vazecim brojem telefona

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne znas da l' je djulka ili Panzer :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje zbog cevi nego zbog potrosnje, fleke od ulja ispod i dima:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve imam sliku pred očima

 

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napisem koju rec o citavom procesu. Stigao sam u radionicu malo posle 10h, i izasao sam oko 17h... Ceo proces trajao mnogo duze nego sto sam ocekivao, ali ne zato sto su blejali, nego je objektivno komplikovanije. Nisam bio sad u hiljadu auspuh servisa, pa da zna da uporedim, ali rekao bih da Pirke nije dzabe na doborm glasu. Stvarno se svakom detalju pristupi sa maksimalnom paznjom, sve se trude da odrade lepo, svaki nosac, svaku cevku, svaki prelaz, var, itd itd... Znaju znanje, prijatni su, precizni, nema sta, sve pohvale.

 

Resenje koje je na mom autu je sledece: skinut je zadnji lonac (bila je kopca na tom spoju) i onda su na to stavili svoju cev, koja ide ravno pa se racva na dva zavrsetka, a citava ta racva se nalazi u loncu. Znaci lonac ne trpi nikakve gasove, tamo je samo vizuelno da zamaskira racvu. Prakticno sam izbacio zadnji lonac :) Srednji i katalizator nisu dirani nista. Cevi su od inoxa, a lonac je od aluminiziranog celika (valjda). Posebno je bilo interesantno gledati kako pravi "levak" sa cevi na zavrsetak fi 100...  

 

Ono sta je 'problem' oko cele ove price, je sto je jako tesko pricati o zvukovima. "Hteo bih malo glasnije, ali ne preglasno" <--- sta to znaci? Meni jedno, nekom sasvim nesto drugo... Moglo bi se to mozda metrifikovati u dB, ali mislim da to ne govori dovoljno, pa je suvisno trositi vreme. Licno mislim da sam malo preterao sa zvukom. Kad su skinuli lonac, radnik je upalio auto i zaturirao na oko 3-3.5 hiljade rpm, i pitali su me kako mi se svidja. Kako je auto bio u garazi, svi zvuci sto dolaze iz prednjice su odzvanjali, i meni se cinilo da jedva i da cujem izduv nesto glasnije.... I rekao sam da hocu tako otprilike, i otuda to resenje koje su mi napravili. Da sam rekao hocu tise - napravili bi drugacije. Posle kad sa izasao na AP, sam u kolima, ugasena muzika... druga prica skroz. Ubrzanja u 4. i 5. i 6. su, mogu slobodno reci - neprijatna. Jednostavno, nekad zvuci neprikladno, i pomalo mogu reci i nekulturno... 

 

Sad zvuci kao da fantaziram, hteo sam izduv, a sad mi 'neprijatno', ali postoji taj neki balans kojeg smatram dobrim, a ovo je ipak malo preko toga. Ali vozicu jos malo ovako, pa cu videti kako sta. 

 

Vizuelno, ne moram da komentarisem, izgled mi je apsolutno savrsen :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, ima svakako vise resenja kako da dodjem do zeljenog zvuka. Jedna je i mozda da izolujem gepek maksimalno koliko mogu :D 

 

Jel ima neko iskustva sa ovim:

 

http://www.sinko-garage.rs/catalog/vibrofiltr-damping-materijali   ?

 

Radi li posao? Deluje kao 'easy fix' za ovakve probleme, pogotovo sto najvise neprijatnog zvuka dolazi bas od nazad (logicno) a zadnji deo auta i jeste najtanje izolovan, tako da mi deluje kao sasvim moguce resenje... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komplikovanija prica nego da ti neko napravi jedan srednji lonac sa namerom da se sve pre ovog sada poduhvata od juce primiri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moze i srednji, a u sustini, moze i prepravka ovog zadnjeg, tako da ne bude samo fejk oko racve, nego da se napravi da 'radi nesto', kontam da bi ga to instant utisalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vizuelno izgleda perfektno. "Zvucno", sto kazes je mnogo vise subjektivni dozivljaj...

Pretpostavljam da su tvoj lonac kompletno izbacili pa stavljali svoj "oklop" oko racve? Ako nije glupo pitanje, koliko je izasla cela operacija, ostavljas njima svoj auspuh uz doplatu ili kako vec...? Ako jeste, slobodno zaobidji pitanje sa cifrom.

Ranije sam vidjao i ovakva resenja :) za Djulku po netu:  

 

fgmf022-1.thumb.jpg.dff4d8ecd65d82812ac31312641aaf6e.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje da li pored racvanja u zadnjem loncu ima mesta i za tako nesto. Pricamo sad napamet, ali...u svakom slucaju prepravka srednjeg ili zadnjeg...
Ili jednostavno

 

5ce6806fcbade_ohropax-soft-cepovi-za-usi-10-komada474204.thumb.jpg.da7b272892c4d1d100d0eeaa805d4c2e.jpg

 

Ja ih za HGT nisam nikada koristio. Samo ne cujem na levo uvo...malo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Ivan said:

Vizuelno izgleda perfektno. "Zvucno", sto kazes je mnogo vise subjektivni dozivljaj...

Pretpostavljam da su tvoj lonac kompletno izbacili pa stavljali svoj "oklop" oko racve? Ako nije glupo pitanje, koliko je izasla cela operacija, ostavljas njima svoj auspuh uz doplatu ili kako vec...? Ako jeste, slobodno zaobidji pitanje sa cifrom.

Ranije sam vidjao i ovakva resenja :) za Djulku po netu, pretpostavljam malo tisa:  

 

fgmf022-1.thumb.jpg.dff4d8ecd65d82812ac31312641aaf6e.jpg

 

Nije tajna - 170e sve komplet, delovi, ruke. A sve sto je skinuto sa auta - eno u gepeku, ostaje meni. 

 

Na ovo treba dodati i tu crnu plastiku-difuzor. Ona ide po otpadima oko 60-70e, ja sam kupio novu u gbg-lucas za oko 9 'iljada rsd sa dostavom.

 

Da, resenje je tako kako si opisao. Oklop oko racve je prakticno lonac (koji ne radi nista, nema gasova u njemu). 

 

Sto se zvuka tice, vozicu sad ovako kako jeste, pa cu vec nadoci na pravo resenje :)  Izgled ne menjam, samo cu videti sa tim loncima i serpama, sta da uradim, da ne moram da se izvinjavam putnicima kad raspalim po gasu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj crven nije moj, to je Ivan negde sa neta okacio :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, ok onda :D 

 

Pa nista, rucna praona, zalegnem i prscem. Svaki put ja to radim, i ne samo zadnji deo, nego i sa strane, oko prednjih tockova itd... Zapoceo sam tu praksu zimi, ali navukao sam se, i sad stalno tako perem. Malo je to i bolest, ne bih preporucio ovako :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...