Jump to content
FAS Goran
danijel55

BMW 320D Touring crveni

Recommended Posts

Agonija u potraznji serije 1,mozda bude zavrsena.

Elem kandidat je tu,kad se opere i prepolira videcemo sta ima sve da se odradi.Za sada farbanje branika prednjeg definitivno i da vidimo ima li sta jos. 

Imam jos jednoga ,al me odbija sto nije u opremi kao ovaj.Privlaci sto je 177ks i takozvana mis boja. Elem videcemo :D

20201205_165635.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe.Turbo mu je na remontu,kad stigne i upali se auto videcemo sta i kako.Onda jos da prodje drugi korak ,poliranje i dubinsko i posle toga moje analiziranje.Crna je boja (koju nikako ne volim) ,al ajde progutacu to,samo postoji problem sto ja volim da je auto sa bas bas malo ogrebotina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost jako mala ponuda je italijanskih vozila generalno,da ne pricamo u kakvom su stanju tek vozila na nasim oglasima.Generalno volim i dobru 159,al prednost bi dao e90 ,jer je po mom misljenju bolji auto.Sad trenutno mi najvise odgovara nesto poput serije 1.Znaci serija 1,golf 5 i 6 ,delta i bravo.Golf odmah otpada,vw i audi ne gotivim niti mi leze nekako, ne kazem da su losi al mi ne pasu.Drugi otpada bravo i treca delta jel bi dolazila u obzir 1.9tt,ali slabi delovi,slabo zastupljen motor i ako je lagana na volanu kao 1.6mjet,onda nije za mene.Ipak je to auto drugacije namene od moga nacina voznje.I tu dolazimo opet do serije 1 :D Plus sto se tice bmw,znam gde da se obratim kada trazim dobar :D

Sto se bmw tice,kada ga provozas  ili te osvoji ili ne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovoljan mali snegic da se preplase ljudi i voze 50 magistralom.Elem isti ti se kunu u vw i audia kako ide po snegu,kako zadnja vuca ne moze kako se to ne kvari,samo ne znam kako je vide kad ih zadnja vuca obidje sa bezmalo duplo vise :D

Ide ne staje :D

 

20201226_152623.jpg 20201226_153446.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno 90% ljudi koji se kune u audi/vw po snegu ne samo sto aktivno izbegavaju da kupe quattro zbog vece potrosnje goriva, nego uglavnom i skrtare na gumama. :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20210103_143229.thumb.jpg.508a521433644ff387e9546fa383fb6c.jpgAaa ima onih koji skinu quattro, malo mi je falilo pre 18-19 god da kupim jedan lep kao lutka audi 90 kockica 1.6td, ali kad sam video da je quattro skinut odustao sam, a to sa generalizovanjem/predrasudama o markama nema veze, nikad nisam kupovao auto koje je marke nego u kakvom je stanju(samo fiat ni mrtav ne bi kupio) da me je neko pitao pre 6 meseci a vidi me sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se ja oglasa pre 15-20g, hvalili se ljudi ako golf 2 dizel nema turbinu, a neki su i skidali, cak i ispravnu, da nema sta da se pokvari, a toboz i trosi manje :D 

 

Cesto se po poledici ili nekom snegu vide razna vozila kako su sletela sa puta, od alfe, vw, fiata, skode, audija itd. da ne nabrajam sad sve marke, sto francuske, sto azijske, nekako je sve to u redu, niko ne kaze e sleteo clio sa puta, to zato sto je zadnja vuca.

 

Ali kad bmw sleti ili ne moze da se popne negde, nije to zbog guma, to je zbog zadnje vuce.

 

Kada padne sneg, po gradu nije retkost videti kako neko sa letnjim gumama pokusava da se isparkira sa mesta i ne moze, desilo se meni npr i sa superbom, grande puntom, a da ne kazem razne druge sto sam vidjao, ali kad bmw 7 sa letnjim gumama ne moze da se isparkira po snegu, to je atrakcija :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaostali mentalni sklop ljudi.Vecina sto tako komentarise nije ni probala zadnju vucu,al oni su tako culi da to ne valja i to je to.

Onda kad se neko uveri,onda im je opravdanje,pa znas imas dobre gume,na sta kao iz topa odgovorim:za prednju vucu mogu znaci celave da budu?A drugo guma srednjeg ranga sava eskimo hp2,verovatno bi sa conti ts860 odradio mnogo bolji posao.

Bile su mi na bmw-a kada je dosao,sa 4mm sare i stariji dot. Pao prvi sneg i jako me pozitivno iznenadile,realno sta je ocekivati od gume u tom stanju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba i znati voziti auto sa zadnjom vučom po snegu / zimskim uslovima. Mi smo na Volvou 340GL (duži gepek) vozali džak krompira ili nešto drugo teško zimi jer je bio solidno lagan pozadi. Mesta u gepeku ko pleve i pored BRC plina od 60L (kao bojler). Znam i da smo na tehničkom često sedali u gepek da ne odskače na valjcima kada su testirali zadnje kočnice :D Ali za zimske vragolije, samo dodati malo jače gas...miline...FWD nema tako uživanje, nije ručna to.

E sad, kardanski prenos ume biti dugotrajan na bilo kom autu, ali kada krene da pravi zvukove i probleme, onda je to već druga priča...te vratilo, te lageri, te zglobovi...ništa nerešivo sada, kada su remonti rasprostranjeni i delovi se mogu napraviti. Tada kada smo mi posedovali Volviku bilo je drugačije, malo servisa i pravih delova, a održavanje poznato za tu marku. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve dok je DSC upaljen i gume ok,relativno svaki solidan vozac ce se snaci sa E46,verovatno sa novijim modelima da je jos lakse.
Sad najveca greska gde nastane i problem je strah u trenutku gde je led,svi pobodu kocnicu i ne pustaju,dok tad recimo visa brzina i gas treba da bi se resio skija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...