Jump to content
FAS Goran
danijel55

BMW 320D Touring crveni

Recommended Posts

Pa nema auta bez mane.Sto se tice E90,250-350K km traje plivajuci.

Postoji sansa da cr biti neki trokraki volan sa komandama,ali iz Engleske :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa npr. na ovom e46 2.0 m47 motor je napravljen da mu se lanac praktično nikada ne menja, dok svi znamo kakvi su problemi bili sa novijom izvedbom n47. 

Iako F30 ne spada u kritičnu zonu kada su ti problemi bili učestali, ipak čovek ne može da ne bude pomalo skeptičan. 

U BMW-u ako se manja set lanaca sa zatezačima itd, izađe stotinjak hiljada dinara sa zamenom.

Ako se na to doda još zamena vodene pumpe, kaiša, mali servis, to bude jedna žestoka cifra onako na dobar dan, bar za mene :whistle: .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tise km prava je.Nemam sekiracije,ja sam drugi vlasnik.Kacen je i na bmw skener i na inpu,sve je po PS.

Mada nisam ni sumnjao u to,zato sto cale tu zenu zna vise 10godina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad malo o potrosnji.Po proracunima vrti se oko 5.5l,manje ,vise.Prosecna brzina 40 do 45kmh.Racunao metodoma,kada upali rezervu sipam 30l,pa kad ponovo upali onda racunanje.Inace na bordu stoji 5.1-5.2l l.Ja sam zadovoljan.

Od problema sto me je snaslo,racva na glavi,tu je pustao antifriz,zamenjana i prskalica zadnjeg vetrobrana tj. crevo prskalice puklo i spalo sa onog siska,fa ga tako nazovem.Ako nekoga zadesi isti problem,da zna kako da dodje do njega.Otvori se samo vetrobran,ne cela gepek vrata.Plastika na zabice sto se nalazi sa unutrasnje strane,skine se i samim tim dostupna su 4 srafa cijem odvrtanjem se skida spojler nezavisan od krova.Ispod njega se nalazi prskalice,ali pazljivo,da ne bi slučajno iscupali kabal za led stop svetlo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Racunaj nekom malo boljom metodom, vozio sam ih nekoliko bord im nevidjeno laze, moji su trosili u tim uslovima oko 7l, na otvorenom 5.5-6, po gradu 8-9. A bord je pokazivao dosta manje , tipa 5.5l, tako je bilo i sa 330d i sa e39 itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je bio metod na libri.Zanimljiva pojava da kad sam menjao osvetljenje cajgera na kmh satu za gorivo,elektricar mi ne vrati lepo kazaljku.Sva sreca rezerva je upalila kako treba,dok je kazaljka bila negde na cetvrtini rezervoara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bmw ceka trokraki volan,najverovatnije ce ga i dobiti :D Inace gospodja libra mi zadaje glavobolje ,pali lepo,ide,samo od jednom check engine izgubi gas i ugasi.Posle 2-3 pokusaja upali i opetr sve normalno.Sumnjam na regulator pritiska,ali videcemo.U utorak sam je vozio,sve 5 je bilo,onda 2-3dana nije bila vozena.

Screenshot_20190105-162702_Gallery.jpg

1546695758557.png

Inače po prilicno zadovoljan kako gazi sneg.Nekad dsc off nekad ne, u zavisnosti od raspolozenja.

20190105_114739.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj regulator bese mu se samo odsece vrh?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za sada, elektricar sumnja na gorivo.Posto bio sa gospodjom kod elektricara,vozili je 20km,sve bez problema.Sumnja da je nesto sa naftom,tj malo zaledila.Pa sam na 15l nafte sipao 1l atf ulja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa ne dobijaš sa atf uljem, čak naprotiv.
Kada hoćeš da ne mrzne onda sipas petroleja (kerozina) ali i to nema potrebe dok nisu neki veliki minusi pa možda i nije do goriva.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na minus samo Castrol aditiv protiv mrznjenja... Meni on radi posao vec 10 godina unazad

Sent from my E2105 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedno jutro je bilo -11.Hteo librom da idem,vrata zaledila ,onda je bmw nastupio.Pri tome gorivo u libri je bilo tik do rezerve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je mozda pravilo ko nema garazu.Zima ili leto,kod mene je isto.Sipam 25-30l i dok ne upali rezervu ja ne sipam nista.Pa jedno vreme sipam i pun ,kako kad. 

Za zimu mi je bmw puno zanimljiviji.Prednja vuca mi dosadna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...