Jump to content
FAS Goran
danijel55

BMW 320D Touring crveni

Recommended Posts

12 hours ago, cane said:

Ne znam zasto ali meni su svi automobili na kojima sam menjao amorte, nakon zamene bili viši, dzabe sam cekao da "legne" nikad se nisu spustili. To ne bi smelo da ima veze jer opruga je tu glavna ali takvo je moje iskustvo.
Ustvari da ne gresim dusu jedino na meganu gt nije bilo razlike, njemu sam stavio amorte iz originala. Na drugim kolima su bili razni, sachs, bilstein, kyb, monroe... I uvek auto viši dobrih 3 cm odprilike

Vidi ovo, dobar deo odgovora na tvoju nedoumicu ;)

Stilo je u pitanju, OEM amortizer vs KYB - nosac opruge na amortizeru primetno visi na aftermarket nego na fabrickom:

 

da53a26be695414b15182d01bac4478d.thumb.jpg.75129b7df05f66c53c4770edaecd2b52.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sledece od ulaganja sledi keramicka zastita,najverovatnije sledece nedelje, cim uhvatim dovoljnog slobodnog vremena,pa cu javiti utiske.

Edited by danijel55

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bre ne mogu da stignem gume da promenim a ne da nanesem keramiku

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

C, nemam felne druge :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

E onda jbg.Mnogo prednosti imaju 2 seta felni.

Sad se samo ceka lepse vreme.Navikao sam da posle zime detaljno i ocistim auto iznutra i zaštitim lak sa voskom,sada ce to bit keramika i spreman za leto.Tu i tamo merkam usisivac za dubinko pranje i po neku profi polir masinu,al za sada to ce morati da sačeka.Radi se na necemu bitnijem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel su ti ove kontinentalke C gume?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legla i hobi keramika,tj bdget friendly.

Ovako,mislio sam da uzmem sonax spray coating,ali posto ga nije bilo nigde u gradu kod nas,uzeh od turtle wax-a istu stvar.Gledah sam klipove na yt i rekao bih da vredi sve pare.Naneo i na prvi utisak zadovoljan,lepo odbija vodu i prasinu.

Moja preporuka.

 

20210421_203026.jpg 20210421_075931.jpg Screenshot_20210424-085442_Gallery.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tako resismo neke sitne gremline.

Staklo je pravilo sitne zvuke kada je na pola otvoreno,skinut tapacir, malo zategao srafove klizaca i sve je po P.S.

I nesto se culo u gepeku pa je sve moralo biti raskupusano.

I za najlepse na kraju, egzotika od E30 :D

 

20210505_194319.jpg 20210504_144743.jpg 20210505_180058.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se rastajemo,mozda i ne.Videcemo za 20 dana da li će potencijalni naslednik zadovoljiti kriterijume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno da hocu, naravno ako uzmem drugi auto :D

Videcemo kako stvari stoje,nije mi bas pogodab trenutak za zamenu auta,jer resavam stambeno pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode guma danas.Na ibarskoj ispred G.Milanovca pokupio sraf negde na putu koji je napracio rupu malo vecu i zazenuo žice.

Pretpostavljam da sam zvao policiju ne bih nista uradio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Imao sam istu situaciju pre mesec dana u okolini SM. Zvao policiju, kažu da "krivac" tretira kao treće lice i ništa. Ako je rupa ili neko slično oštećenje puta, onda lagano tužiš i dobijaš putare i opštinu. Ovako - ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...