Jump to content
FAS Goran
Flex

Android multimedija

Recommended Posts

Nisam mogao na brzaka da se setim u kojoj bese temi je objasnjeno. Na kraju sam i ja ovako odradio svakako. :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ognjen365

Pretpostavljam da je u pitanju InstantNav. U tom slucaju, trebaju ti 2 malo deblje sipkice, koje zabadas u otvore levo i desno od otvora za CD.

Kada oslobodis kopce, samo povuces unazad ka sebi. Za razliku od ConnectNav (koji ima ISO prikljucke), na InstantNav je Quadlock + Fakra (za GPS i radio antenu).

A da ti skratim posao - fabricki uredjaj nema AUX. Imas tutoriala po netu kako dodati AUX - dovodi se signal na linije koje vec koristi Blue&Me sistem, koji radi na slicnom principu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam preko KP android multimediju za Stilo, namestio povezao i radi sve ok, ali kad se da kontakt ili upali auto, uredjaj se ugasi i ne pali se dok ne ugasim kontakt/auto. Jel zna neko sta bi mogao da bude problem? Ispratio sam semu sve je ok povezano, ostale su 4 slobodne zice sa uredjaja - Key1, Key2, Back i Ant.

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, JankelA said:

namestio povezao i radi sve ok

Pa kako onda radi sve OK :D ?

Je li Stilo bio sa fabricki ugradjenom navigacijom ili ne? Tj. imas li napon sa kontakta na pinu 4 u fabrickom ISO A konektoru (pored stalnog napona na pinu 7, crvena zica)? Ne vidim kako bi drugacije aftermarket Kinez znao da li je auto pod kontaktom ili ne, a mozda je tu nesto pogresno prevezano?

Ostavi sliku fabrickog ISO konektora sa pinovima, semu pinouta Kineza i semu/sliku sta si tacno povezao.

Ne znam kako mislis da se na osnovu ovako sturog pitanja dobije iole tacniji uvid u situaciju ;) .

PS: Key1 i Key2 bi trebalo da su za komande volana na Kinezu, koliko se secam. Kod Stila to ide preko CAN A i CAN B magistrala (pin 3 i pin 1 u fabrickom ISO A konektoru).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se na slabom opisu situacije :lol:
Na autu je bio obican fabricki radio bez navigacije.
Dobio sam dzek uz multimediju, A7, A8, A9 i A10 su povezani na ISO A.
A10 (ILL) sam danas otkacinjao jer sam video na nekom klipu da moze ona da pravi problem, ali nista se ne desava, doduse dok je A10 povezan, kad je auto ugasen i dok uredjaj radi, ne svetle mi dugmici (Power, Home, +, -, Back), a kad dam kontakt ugasi ekran i dugmici pocnu da svetle.
Danas dok sam cackao auto je bio ugasen ovo radilo, otvorim vrata i ono se ugasi kao na kontaktu, ne znam jel moguce da mu sijalice u kabini povuku struju pa se ugasi?
Pinovi sa uredjaja
IMG-20220827-094118.jpg
ISO A (4 zice)
IMG-20220828-220608.jpg
Konektor sto ide na ISO A (takodje 4 zice)
IMG-20220828-222328.jpg

Slobodni ostaju A5, A6, A11 i A12.

Svakako imam u planu da posetim elektricara nego predpostavljam da je neka glupost pa reko mozda mogu i sam (uz vasu pomoc) da resim problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da ti je ovo neki univerzalni Kinez, bez Canbus adaptera za Fiat?

Ako je tako, moguce da ti problem prave CAN B i CAN A linije sa fabrickog ISO A konektora (pinovi 1 i 3). Pored one seme sa prve slike, treba ti (i najvaznija je) sema sta ide u ISO ulaz Kineza.

Na fabrickom konektoru, na pinu 7 je stalnih +12V sa akumulatora (crvena zica). A na pinu 8 masa (crna zica). Pomenuti pinovi 3 i 1 su CAN linije (preko kojih uredjaji na autu centralizovano komuniciraju sa Body Compom), tanje 2 zice.

Moguce i da ti fali napon sa kontakta, daj ako imas sliku ISO ulaza za Kineza, ocigledno se nesto iz Fiatovog konektora ne gadja sa onim sto multimedija ocekuje. Pretpostavljam da su jedino standardni pinovi 7 i 8 na mestu (stalnih 12V i masa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam na terenu cele nedelje pa se nisam oglasavao.
Auto je bio kod elektricara utvrdjeno je da je prekid negde i instalaciji (fabricki radio mi je pregoreo pre mesec dana pa je to ujedno i razlog zasto sam uzeo ovaj, mislio sam da je samo on pregoreo sam od sebe), uredjaj povezan je na 'zivu struju' i sad radi bez problema, doduse rekao je elektricar da se isprati da li vuce struju, ako vuce onda da se ode kod nekog da pronadje prekid i da sredi to, ali za sada nema problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna razlog zašto navigacija  neće da se poveže sa mobilnim? tj poveže kad njoj dune,nema nikakvog pravila kako i zašto.

Da ima veze što se povezuje Huawei telefon bez zvaničnog googla? Navigacija je kinez  zq8003.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Stereo said:

Da ima veze što se povezuje Huawei telefon bez zvaničnog googla?

Pa, probaj sa nekim drugim telefonom koji nema osakaćeni Android, i eto ti odgovora da li može da bude do toga. :thumbup: 

Možda možeš da uradiš update tog kineza - KLIK OVDE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@JankelA rekao bih da je ova tvoja navigacija nesto slicno ili cak isto kao ovo https://xenonsijalice.rs/fiat-bravo-multimedija-android-navigacija-touch-screen-10-inca/

 

https://www.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/multimedije-za-auto/fiat-bravo-multimedia-android-navigacija-9-inca-fiat-bravo/oglas/57699742

 

Kako si zadovoljan? 

 

Ako to ispadne ovako nekako(ili je cak to to), izgleda lepo skroz 

 

 

sa poslednjom popravkom sam se definitivno i vencao za Brava, pa gledam sta bi mogao da dodam da se malo modernizujem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shomispc

 

Slicna je kao ova, zadovoljan sam za sada, lepo radi nema bagova, pusta YT bez problema, BT takodje, GPS tacan...
Mislio sam da mogu sam da je povezem ali nisam uspeo pa je elektricar odradio taj deo.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update, verovatno mozda nebitan :D

 

Ovde kod nas slepci prodaju krs uredjaje za dobre pare, tako da sam prelomio i narucio direktno sa aliexpress-a od proizvodjaca. 

Ovde gospoda nece da otkriju kakva je specifikacija a naplacuju kao da je top specs.

 

Ovo je proizvodjac, i koje sve varijante postoje za Brava 

http://www.mekede.com/Fiat02/630.html

 

Na Aliju direktno od Mekede-a M100 moze da se uzme za 89e plus shipping, a kod nas ga prodaju za 200e (i to ne bas taj, ali najblaze receno stariji model tog). 

2/32 je kod nas 240e, tamo je 110+ shipping. 

 

Meni su za 4/64 trazili 350e, dok sam na Aliju uzeo dosta moderniji uredjaj sa sve shippingom za 238e, na to da mi lupe 30% carine opet je jeftinije nego ovi sto valjaju, a sigurno je bolje. 

 

Istu garanciju koju daju i KP likovi, daju i oni direktno, cak i snose 50% troskova slanja u Kinu. 

 

Oglas: https://a.aliexpress.com/_mMisW02

 

Kamericu koju nasi prodaju za 20e, kod njih je 4.5e i besplatan shipping. Kamerica boljeg kvaliteta slike je kod nasih 40e, kod njih 14.5 opet sa free shippingom. 

 

Nasi za ugradnju multimedije traze 20e, kinez salje detaljno upustvo i sve je dzek na dzek tako da im i to ne dam :D jedino kamericu nr mogu sam jer ne umem da skinem branik..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E video sam to, ali ne znam kakav je kvalitet u odnosu na ahd kamere. Procackacu jos malo, nije mi zurba posle 6g parkiranja Brava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, shomispc said:

ne mogu sam jer ne umem da skinem branik..:D

Braaaate... Nemoj da brukas Bravo tehnicko odeljenje :D.

Zovi, pa da raspiz*imo to laganica uz Kocu :stuart:.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Ivan said:

Braaaate... Nemoj da brukas Bravo tehnicko odeljenje :D.

Zovi, pa da raspiz*imo to laganica uz Kocu :stuart:.

Ma ko zna sta ima ispod :robo::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update, kinez poslao 14og, evo ga vec kod mene posle 2 dana :D

 

kablovi izgledaju stvarno idiot proof, samo mi nije jasno kako da ga izvadim jednom kad ga ugradim jer ima plasticne zabice koje imitiraju ove sa fabrickog radija, ali nema rupa za one vadilice nigde...

 

kbl02.jpg kbl01.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, shomispc said:

samo mi nije jasno kako da ga izvadim jednom kad ga ugradim jer ima plasticne zabice koje imitiraju ove sa fabrickog radija, ali nema rupa za one vadilice nigde...

Treba ti nešto ovako:

 

removal kit02.jpg

 

Ovaj levi deo slike :D:D 

Ili one dugačke tanke plastične...zavučeš i gurneš žabicu tako da otključa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da 'prostis nemam gde da zavucem:D

Za vadjenje fabrickog je prosto, odstampao mi neki decko sa kupujemprodajem besplatno I izadje lagano, al kad se gurne ovaj "tablet" vise nema proreza

IMG-856c1f0d15346b18e280d974179b9c8f-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad vidim odgovor, izvini, ne ulazim cesto na forum. Prosao sam super, nisu ni gledali sta je unutra pa me nije nista ni kostalo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Поздрав колега,

Везано за накнадну абдроид мултимедиу. Пре 15 дана ми је стигла 7 инчи за фиат крому. Наручио преко Алиекспреса. Уређај је био 4300 и наплатили су ми царину 1070 динара. Сам сам уградио. Има све опције које тражиш. Чекам да ми стигне и рикверц камера па ћу и њу повезати. За новац који сам дао уређај је и више него одличан. Екран реагује одлично, у питању је хд резолуција. Звук је одличан, бољи него фабрика па је следећи корак замена звучника. Има опцију за телефон и јако добро ради.

Ево линк, па погледај, код нас по огласима сам налазио исте по цени од 150 евра плус уградња 30. Са Алија сам наручио и 2дин бленду за крому која је легла ко фабричка и била је око 1100 дин.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD5,517.86 34%OFF | 7 9 10 inche Car Android Radio Multimedia QLED IPS CarPlay auto Player For Toyota Nissan Honda Volkswagen Subaru Radar Ford Kia
https://a.aliexpress.com/_mMpfTDO

Ако линк не ради, иди на Алиекспрес и куцај Carlaoer shop па листај.

Срећна купивина.

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...